logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Przestałam umieć się modlić.
Autor: b (---.centertel.pl)
Data:   2020-04-23 16:47

Witajcie, przychodzę z problemem dot mojej modlitwy w ostatnich miesiacach. Zawsze miałam problemy ze skupieniem na dłuższej modlitwie typu różaniec, ale ostatnio nawet ciężko mi w ogóle zebrać do modlitwy, ciężko wytrwać bez przerwania jej, odmawiam ją byle jak, chyba że naprawdę bardzo mi zależy na danej intencji. Mało też modlę się"od serca", czyli rozmawiam z Bogiem. Jeszcze kilka miesięcy temu odmówiłam Nowennę Pompejańską, która nie sprawiała mi trudności (to prawda, że nie zawsze miałam siły do skupienia np. wieczorem i pod koniec nowenny już trochę było ciężko), ale jednak dziś nawet nie mogę normalnie odmówić całego różańca. Czy ktoś miał podobne problemy? Wiem, że powinnam mimo trudności starać się codziennie modlić ale co może powodować taki stan?

 Re: Przestałam umieć się modlić.
Autor: danusia (178.219.104.---)
Data:   2020-04-23 18:57

Każdego dnia jemy, śpimy, wykonujemy nam powierzone zadania i czy zawsze jest to takie samo? Owszem może być monotonne ale jest na to sposób. Tak jest też w modlitwie, można modlić się tylko "Ojcze Nasz" codziennie i aktami strzelistymi i też będzie miało to sens, bo prawdopodobnie trzeba zrozumieć, czym tak naprawdę jest modlitwa? Wytrwale posłuchaj choćby na raty tej konferencji:

"Modlitwa. Spotkać się z Bogiem w sercu" Włodzimierz Zatorski OSB
https://www.youtube.com/watch?v=3QFptZtK5ok&t=2842s

 Re: Przestałam umieć się modlić.
Autor: Kat z Krakowa (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-04-23 19:13

A może to w Pani życiu zachęta do tego, by zacząć się inaczej modlić? Dlaczego by nie spróbować lepiej poznać Jezusa? Może na początek przeczytać krótki fragment z Ewangelii i chwilę pomyśleć, jak pokazuje on Jezusa. Może Pani nawet spróbować wyobrazić sobie daną scenę, spróbować się w niej odnaleźć. Na początek nie musi być długo, ważne, by regularnie, bo tak się buduje relacje. A trudno dłużej bez znużenia rozmawaić z kimś, kogo słabo znamy, nie interesując się nim, a jedynie swoimi sprawami. W modlitwie chodzi o bycie, o spotkanie, niekoniecznie o "odmawianie bez rozproszeń". Powodzenia i wytrwałości!

 Re: Przestałam umieć się modlić.
Autor: CFD Kraków (---.nyc.res.rr.com)
Data:   2020-04-23 19:24

Normalny człowiek nie zatrzymuje się w miejscu. Zmienia szkoły i nauczycieli przechodząc na kolejny stopień. Analogicznie w życiu duchowym - program nauczania np. szkoły podstawowej trzeba zmienić na liceum/technikum. Konkrety: (klik).

 Re: Przestałam umieć się modlić.
Autor: b (---.centertel.pl)
Data:   2020-04-23 22:17

Dziękuję wam za rady. Może trochę za mało podkreśliłam, po prostu jak klękam do modlitwy to zaraz chcę ją kończyć. Problem jest raczej nie w tym jakie modlitwy odmawiam, bo np. z różańca nie chcę nawet rezygnować i państwu też z serca polecam codziennie go odmawiać :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: