logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Re: Rodzice nie tolerują chłopaka.
Autor: B. (---.24.55.153.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-05-27 01:43

Na stronie "Spotkania małżeńskie" są "Wieczory dla zakochanych"
https://spotkaniamalzenskie.pl/wieczory-dla-zakochanych/

Poczytaj to, co tam jest (świadectwa, program, metoda, terminy, itd.
Program:
"Zakochanym parom mężczyzny i kobiety (chłopca u dziewczyny) poważnie myślącym o swoim związku, przygotowującym się do małżeństwa proponujemy cykl 9 cotygodniowych spotkań. Uczestnicy – w swoich parach – mają możliwość pełniejszego poznania własnych cech osobowości i oczekiwań, a także ustalenia wspólnej hierarchii ważności spraw w życiu. Uczą się również jak rozwiązywać konflikty i jak budować autonomię swojego związku. Odkrywają czym jest naprawdę sakrament małżeństwa, rozpoznają miejsce wiary w swoim życiu. Pomagają lepiej poznać się w parze, poznać motywacje zawarcia związku, lepiej zrozumieć jego wymiar sakramentalny i podjąć ostateczną decyzję co do dalszego wspólnego życia."

Napisałaś: że jego "rodzice nie mają sakramentu ślubu, nie chodzą do kościoła".
Zatem jest w wyjątkowo trudnej sytuacji, nie ma nawyków chodzenia do kościoła, przykład wyniesiony z domu jest niewłaściwy.
"kocham go a nie mogę z nim być. Napisał po 2 tygodniach - zrozumiał wszystko, miał dużo czasu na refleksje. Kocha mnie, nie wyobraża życia beze mnie i powiedział ze zawsze będzie ze mną chodził do kościoła". Skoro on kocha i Ty kochasz, to warto popróbować skierować Waszą znajomość na dobre tory.

Myślę, że takie regularne 9 spotkań, rekolekcje, atmosfera Kościoła i wiary bardzo pomogłyby mu. Pochodź po tej stronie, poczytaj, zastanów się, czy z tego nie skorzystać.
Mamy nie denerwuj, skoro jesteś dorosła nie musisz jej o tym mówić jeżeli tak bardzo się niepokoi.
Serdecznie pozdrawiam :)

 Tematy Autor  Data
 Rodzice nie tolerują chłopaka. nowy Justyna 
  Re: Rodzice nie tolerują chłopaka. nowy Hanna 
  Re: Rodzice nie tolerują chłopaka. nowy Mateusz 
  Re: Rodzice nie tolerują chłopaka. nowy Kalina 
  Re: Rodzice nie tolerują chłopaka. nowy Dorota 
  Re: Rodzice nie tolerują chłopaka. nowy Justyna 
  Re: Rodzice nie tolerują chłopaka. nowy Dorota 
  Re: Rodzice nie tolerują chłopaka. nowy Asia 
  Re: Rodzice nie tolerują chłopaka. nowy B. 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: