logo
Czwartek, 02 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie umiem modlić się za bliską osobę.
Autor: zaluzja (---.centertel.pl)
Data:   2020-12-19 00:20

Bliska mi osoba jest pogubiona, potrzebuje modlitwy, a ja tylko kiedy o tym myślę (o tym, żeby się za nią modlić, zwłaszcza różańcem) od razu się zniechęcam, nie mam siły i ochoty na modlitwę i nie wiem dlaczego tak się dzieje?

 Re: Nie umiem modlić się za bliską osobę.
Autor: Marcin (---.centertel.pl)
Data:   2020-12-20 12:56

Poproś siostry klauzurowe o modlitwę za tę osobę, adresy klasztorów znajdziesz w internecie. A Ty po prostu uklęknij przed Obrazem Jezusa Miłosiernego i powiedz Jezu Ty zajmij się tą osobą.

 Re: Nie umiem modlić się za bliską osobę.
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-12-20 15:27

1. Módl się najpierw za siebie.
2. Modlitwa w takim stanie (zniechęcenia, braku "siły i ochoty" na modlitwę) jest opisywana przez mistyków jako znacznie bardziej skuteczna i podobająca się Bogu. Nie rezygnuj.

 Re: Nie umiem modlić się za bliską osobę.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2020-12-21 22:12

Spróbuj pomyśleć tak: może bliska osoba nie ma nikogo na świecie, kto mógłby pomodlić się za nią. Może jedynie Ty jesteś tą jedyną osobą, która wyprosi u Boga jej przemianę. Przecież możesz się pomodlić i inną modlitwą, nie koniecznie różańcem. Modlitw jest przecież bardzo dużo, a za jakiś czas ponownie powróć do różańca. Mam podobne zdanie jak przedmówca wyżej, nie rezygnuj z dalszej modlitwy.

 Re: Nie umiem modlić się za bliską osobę.
Autor: Ania (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-12-23 23:49

Może oprócz modlitwy dobrym rozwiązaniem w opisanej sytuacji będzie szczera rozmowa z bliską osobą o jej pogubieniu? Okazanie troski i zrozumienia oraz zastanowienie się nad wyjściem z takiego stanu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: