logo
Czwartek, 02 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Niedawno przejrzałam na oczy co straciłam.
Autor: Baś (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2020-12-19 13:10

Jak pogodzić się z decyzją z przeszłości, która w sumie niejako zaważyła na moim teraźniejszym życiu? W skrócie powiem, kilka lat temu był we mnie zakochany pewnie mężczyzna - bardzo się dogadywaliśmy, ale niestety nie podobał mi się fizycznie, byłam niedojrzała nie chciałam związku, bałam się wszystkiego, byłam w złej kondycji psychicznej ogółem. On dawał mi szanse, kochał mnie mimo wad, był cierpliwy, ale ja to odrzucałam, byłam pyszna. Nie ma już do tego powrotu. A ja dopiero niedawno przejrzałam na oczy co straciłam. Teraz poznaje samych dziwnych panów, nie układa mi się ogólnie i myślę co by było gdybym wtedy zgodziła się z nim być. I oczywiście tłumacze sobie że może nie byłoby tak kolorowo, ale jednak mam wyrzuty do siebie. Jak sobie z tym poradzić? Oddaję to Bogu, było już lepiej, ale szczerze mówiąc znów atakują mnie takie myśli.

 Re: Niedawno przejrzałam na oczy co straciłam.
Autor: Rrr (---.184.86.56.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2020-12-30 12:09

Lepiej nie ogladac się wstecz - co było, to było i tego nie zmienisz.

 Re: Niedawno przejrzałam na oczy co straciłam.
Autor: Release (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-12-30 17:19

Izajasza 43, 16-19

Tak mówi Pan,
który otworzył drogę przez morze
i ścieżkę przez potężne wody;
który wiódł na wyprawę wozy i konie,
także i potężne wojsko;
upadli, już nie powstaną,
zgaśli, jak knotek zostali zdmuchnięci.
Nie wspominajcie wydarzeń minionych,
nie roztrząsajcie w myśli dawnych rzeczy.
Oto Ja dokonuję rzeczy nowej:
pojawia się właśnie. Czyż jej nie poznajecie?
Otworzę też drogę na pustyni,
ścieżyny na pustkowiu.

 Re: Niedawno przejrzałam na oczy co straciłam.
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2020-12-30 23:36

Uświadomić sobie, że w myślach nie odnosisz się do realnego człowieka, tylko do wyidealizowanych wspomnień o nim.
Tak jak powyżej ktoś napisał - nie oglądać się wstecz i nie odnosić ewentualnych niepowodzeń "do tamtego, wspominanego".

 Re: Niedawno przejrzałam na oczy co straciłam.
Autor: Mango (5.174.193.---)
Data:   2021-01-25 06:49

Jak sobie z tym poradzić? Niby bardzo proste, a jednak trudne do wykonania: Wyciągnąć wnioski z zaistniałej sytuacji i iść przed siebie. Nie rozpatrywać przeszłości, bo może ona przyćmić teraźniejszość i ominie Cię coś kolejny raz.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: