logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jaka jest dopuszczalna różnica wieku w związku?
Autor: Mlodziutka (212.244.145.---)
Data:   2021-01-01 21:20

Jaka według Was jest dopuszczalna różnica wieku ludzi w związku? Jestem dość młodą kobietą i poznałam wspaniałego mężczyznę, który niestety jest 14 lat starszy ode mnie. Mimo że jest nam dobrze w swoim towarzystwie i chyba dążymy do czegoś więcej to ta różnica wieku trochę mnie straszy, czy to w ogole może się udać...

 Re: Jaka jest dopuszczalna różnica wieku w związku?
Autor: aga (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2021-01-02 03:41

Jak jest wolny i chce zawrzeć małżeństwo katolickie to nie ma przeszkód bo 14 lat to nie tragedia.

 Re: Jaka jest dopuszczalna różnica wieku w związku?
Autor: frytka (---.centertel.pl)
Data:   2021-01-02 11:20

Rozumiem obawę, ale taka różnica wieku naprawdę nie jest jakaś kosmiczna. Przynajmniej zakładam, że ten człowiek jest kawalerem, już ustabilizowany, wie czego chce i jest dojrzały, a skoro dobrze czujecie się w swoim towarzystwie to myślę, że powinnaś w to wejść. W dzisiejszych czasach młodzi mężczyźni naprawdę często są niedojrzali, bardzo niestali w uczuciach, czasem znikają bez śladu po kilku tygodniach, miesiącach znajomości. Ale decyzja oczywiście należy do Ciebie. Ja bym spróbowała:), w wieku np. 19 lat nie wyobrażałabym sobie takiej znajomości w moim życiu, ale teraz kilka lat później mogłabym mieć partnera tyle lat starszego.
A na pewno nie przejmuj się opinią np. znajomych jeśli chodzi o tą znajomość, ludzie lubią krytykować i nic z tego dobrego nie wynika.
Z Bogiem

 Re: Jaka jest dopuszczalna różnica wieku w związku?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2021-01-02 11:34

Młodziutka,

Wprawdzie 14 lat różnicy to nie "tragedia" ale dzwonek ostrzegawczy. Mężczyźni (zwłaszcza starsi) wolą jak najmłodsze kobiety, prawda znana od zarania dziejów. Czy wcześniej był już żonaty?, ma dzieci? A może wcześniej się "wyszalał" i szuka nowych wrażeń z coraz młodszymi dziewczynami... Sprawdziłaś jak to jest w rzeczywistości? I proszę ię bardzo, nie bądź naiwna, kieruj się rozumem, nie tylko emocjami, uczuciami, bo ze starszymi panami to nigdy nic nie wiadomo, jesteś jeszcze bardzo młoda i obyś się nigdy nie zawiodła. (!)
Pozdrawiam

 Re: Jaka jest dopuszczalna różnica wieku w związku?
Autor: Pax (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2021-01-02 12:24

Nie ma formalnej granicy różnicy wieku. Ale życie pokazuje, że takie związki nie są trwałe, to różnica prawie 1 pokolenia, a to bardzo dużo, trudno w szarej codzienności zbudować harmonijną hierarchię wartości. Więcej zaczyna dzielić niż łączyć.

 Re: Jaka jest dopuszczalna różnica wieku w związku?
Autor: Mlodziutka (212.244.145.---)
Data:   2021-01-02 15:47

Nigdy nie był żonaty, dzieci także nie ma. Miał kiedyś jedną czy dwie dziewczyny, ale to normalne u każdego, nie udało mu się z nimi. Żadne z nas nie zmusza się wzajemnie do niczego, nie spieszymy się z niczym. Chcemy zobaczyć co z tego nam może wyjść, ale faktycznie opinie znajomych i rodziny skutecznie pozwoli zniechęcają mnie do związania się z tym człowiekiem i strach o naszej przyszłości za 30-40 lat...

 Re: Jaka jest dopuszczalna różnica wieku w związku?
Autor: alina (---.nwrknj.fios.verizon.net)
Data:   2021-01-03 05:06

Ile masz lat?

 Re: Jaka jest dopuszczalna różnica wieku w związku?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-01-03 14:08

"o naszej przyszłości za 30-40 lat...". Nie wiem, ile masz lat, ale ten aspekt, aspekt patrzenia w przyszłość, jest niewątpliwie istotny. Będziesz, załóżmy, 51-letnią dojrzałą kobietą, być może bardzo dynamiczną, może np. u szczytu możliwości zawodowych, jeszcze w pełni sił, już z dużym doświadczeniem, a Twój ewentualny mąż - emerytem. Może też dynamicznym, ale to warto przemyśleć: jak widzicie takie fazy życia.

 Re: Jaka jest dopuszczalna różnica wieku w związku?
Autor: Mateusz (31.42.25.---)
Data:   2021-01-03 17:10

Jeśli są ku temu warunki, to istnieje jedynie rozsądna, a nie dopuszczalna różnica wieku. Pewien fan klaskania w trakcie śpiewania pojął za żonę kobietę, która dopiero co osiągnęła pełnoletność. Ludzie mieli na ten temat różne zdania, ale koniec końców są ze sobą do dziś i nawet mają dzieci. Tak więc odpowiedź na to pytanie nie może być udzielona jednoznacznie.

 Re: Jaka jest dopuszczalna różnica wieku w związku?
Autor: Ј (---.austin.res.rr.com)
Data:   2021-01-03 20:12

"strach o naszej przyszłości za 30-40 lat"

Czego dokładnie się obawiasz? Czy tego, że on się dużo wcześniej niż Ty zestarzeje i straci sprawność? Tego akurat nie przewidzisz. Ludzie tracą sprawność w różnym wieku (choroby, wypadki). I starzeją się w różnym tempie - niezależnie od chorób. Można więc poślubić rówieśnika czy prawie rówieśnika, a po 30 paru latach lub niekiedy dużo wcześniej totalnie rozjechać sprawnościowo. A może nawalić ciało albo umysł, albo jedno i drugie. Jeśli więc zakładasz, że małżeństwo ma mieć z góry określony przebieg, to w każdym może czekać Cię grube rozczarowanie. Kluczem do udanego małżeństwa jest miłość. A dokładniej - obustronna chęć uczenia się jej przez całe życie bez względu na to, co ono przyniesie.

 Re: Jaka jest dopuszczalna różnica wieku w związku?
Autor: Mira (---.securex.cc)
Data:   2021-01-03 23:24

"Nie ma formalnej granicy różnicy wieku. Ale życie pokazuje, że takie związki nie są trwałe, to różnica prawie 1 pokolenia, a to bardzo dużo, trudno w szarej codzienności zbudować harmonijną hierarchię wartości. Więcej zaczyna dzielić niż łączyć"

Moim zdaniem niesłuszne jest wrzucać wszystkich do jednego worka. Znam szczęśliwe małżeństwo z ponad 20-letnią różnicą wieku, znam takie i z 15-letnią. Aż czuć bijącą od nich miłość, szacunek, do tego wspólne zainteresowania.

Młodziutka, idź za głosem serca i rozumu, a nie anonimowych opinii innych ludzi z internetów :)

 Re: Jaka jest dopuszczalna różnica wieku w związku?
Autor: Magda (---.hsi16.unitymediagroup.de)
Data:   2021-01-10 12:07

a co poza różnicą wieku jest lub może być problemem? znam/znałam pary z różnicą 10 czy kilkanaście lat różnicy, w obie strony, i dla żadnej z nich nie był to powód, żeby zastanawiać się nad sensem związku. Jedną parę, która rozstała się ze względu na różnicę wieku, ale ona miała 14 a on 21 lat, spotkali się ponownie 6 lat i wtedy już wiek nie był problemem.

 Re: Jaka jest dopuszczalna różnica wieku w związku?
Autor: yeah (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-02-09 21:14

Heh, mój Mąż jest starszy ode mnie 24 lata, i tez miałam obawy co do różnicy wieku, ale Pan Bóg w krótkim czasie te obawy rozwiał: uświadomiłam sobie, że co najmniej 3 moje koleżanki mające męża w swoim wieku są już wdowami... Tak wiec nie wiek, ale wspólna przestrzeń do rozmowy, świat wartości są najważniejsze. Po prawie 10 latach małżeństwa nie wyobrażam sobie, z kim bym mogła być szczęśliwsza.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: