logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co oznacza 'M' pod 'X'?
Autor: Krzysztof (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2021-01-22 08:47

Dzień dobry
Ksiądz Zdzisław Peszkowski podpisywał się "X" przed nazwiskiem, ale niejako pod "X" jest "M", ewentualnie "Z", ale to drugie może być tylko niedociągnięciami przy szybkości pisania. Więc częściej widać "M".
Co to oznacza. Bo "x" wiem ?

 Re: Co oznacza 'M' pod 'X'?
Autor: Kalina (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-01-25 13:29

Prałatom (podobnie jak szambelanom i kapelanom papieskim) przysługuje tytuł: Monsignor (wł. monsignore). Tytułu Monsignora zgodnie z „Instrukcją w sprawie szat, tytułów i godeł Kardynałów, Biskupów i Prałatów niższych stopni” (Acta Apostolicae Sedis, vol. LXI an.
Może to.

Ks. Zdzisław Peszkowski posiada tytuł Monsignor.
Info z wikipedii

 Re: Co oznacza 'M' pod 'X'?
Autor: Y (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2021-01-26 23:46

Moje pytanie wynikało z tego, co zobaczyłam na zdjęciu dedykacji w tej książce:
https://archiwum.allegro.pl/oferta/krzak-gorejacy-ks-zdzislaw-j-peszkowski-podpis-i9625591717.html
Z Bogiem.

 Re: Co oznacza 'M' pod 'X'?
Autor: Marta (---.16-1.cable.virginm.ne)
Data:   2021-01-28 00:56

Ludzie lubią różne zawijasy do swoich podpisów dodawać, żeby interesująco wyglądało, więc bym nie interpretowała każdego pociągnięcia piórem jako znaczącego. Jeśli chodzi o dedykację z książki z zapytania od Y, to w lewym górnym rogu dopatrzyłam się M z krzyżykiem (całość pisana po skosie), coś w stylu tego z rewersu cudownego medalika. Ale to jeszcze nie jest jego podpis, bo podpisy dwa są na dole dopiero, a wcześniej dedykacja.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: