logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Wyprowadzka z domu rodzinnego.
Autor: Ewelina (28 l.) (172.58.103.---)
Data:   2021-01-22 20:59

Szczęść Boże,
proszę o radę w sprawie, która w ostatnim czasie bardzo mnie męczy.
Mam 28 lat, mieszkam z rodzicami i starszą siostrą w domu na wsi. Z mamą mam bardzo dobre stosunki, jest dla mnie jak przyjaciółka, dobrze się dogadujemy, lubimy spędzać ze sobą czas. Z siostrą niestety mam gorszy kontakt. W tym roku biorę ślub i później razem z narzeczonym chcemy zamieszkać osobno i zacząć budowę domu. Moja siostra nie ma nikogo i jak twierdzi - nie chce mieć. I tutaj pojawia się problem. Jako młoda dziewczyna, kiedy jeszcze wszyscy myśleliśmy, że obydwie z siostrą założymy rodziny, deklarowałam się, że to ja zostanę w domu a siostra się wyprowadzi, w tych luźnych rodzinnych rozmowach wszyscy to akceptowali. Jednak teraz, kiedy życie poukładało się nieco inaczej, mówię otwarcie, że się wyprowadzę po ślubie. Moja mama nie może się z tym pogodzić, mimo że kocha nas obie to ze mną ma lepszy kontakt niż z moją siostrą. Co jakiś czas powtarza, że miałam tu zostać, tu mieszkać, a tak to dom kiedyś zostanie pusty. Ja z kolei o ile mogłabym zamieszkać z mężem i rodzicami, tak nie wyobrażam sobie takiego układu razem z moją siostrą. Uważam, że jak na jeden dom to za dużo osób mieszkających pod jednym dachem, na jednym podwórku. Obawiam się, że z siostrą często dochodziło by do spięć (już teraz często ciężko nam się dogadać), co z kolei odbiło by się na relacjach mojego męża z rodzicami i siostrą. Pomimo, że dla mnie wizja wyprowadzki też jest trudna, to jednak wydaje mi się, że wspólne mieszkanie (jeszcze później gdy będę mieć dzieci) nie jest dobrym rozwiązaniem. Siostra i rodzice nie biorą pod uwagę tego, żeby to ona wyprowadziła się np do jakiegoś mieszkania.
Bardzo proszę o radę, jak postąpić, jak sobie z tym poradzić. Podejście mojej mamy dodatkowo utrudnia i tak ciężką dla mnie sytuację wyprowadzki, mam przez to mętlik w głowie czy na pewno dobrze robię. Dodam, że również jest mi smutno gdy pomyślę, że kiedyś mój dom rodzinny będzie stał pusty, albo prawie pusty gdy zostanie w nim tylko moja siostra...

 Tematy Autor  Data
 Wyprowadzka z domu rodzinnego. nowy Ewelina (28 l.) 
  Re: Wyprowadzka z domu rodzinnego. nowy Magdalena 
  Re: Wyprowadzka z domu rodzinnego. nowy Estera 
  Re: Wyprowadzka z domu rodzinnego. nowy Hanna 
  Re: Wyprowadzka z domu rodzinnego. nowy Margaret 
  Re: Wyprowadzka z domu rodzinnego. nowy
  Re: Wyprowadzka z domu rodzinnego. nowy Mira 
  Re: Wyprowadzka z domu rodzinnego. nowy #%@&* 
  Re: Wyprowadzka z domu rodzinnego. nowy Ewelina 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: