logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co mogę ofiarować Bogu oprócz modlitwy?
Autor: Karol (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2021-03-13 10:26

Niech będzie pochwalona Trójca Święta, szczęść Boże.

Co mogę ofiarować Panu Bogu oprócz modlitwy, dobrych uczynków i tego co jest oczywiste? Chciałbym Panu Bogu coś dać co będzie wyrazem mojej miłości a nie wyrazem mojego obowiązku.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam wszystkich gorąco.

 Re: Co mogę ofiarować Bogu oprócz modlitwy?
Autor: K (---.vps.ovh.us)
Data:   2021-03-13 13:31

Poza wymienionymi rzeczami Bogu można oddać wszelkie problemy, choroby, bóle, cierpienia (szczególnie te niesprawiedliwe i losowe), jałmużny, posty, wszelką pracę na rzecz drugiego człowieka, przekopanie ogródka, zamiecenie podłogi, czy co bardzo ważne walkę z pokusami. Ludzie zamiast wykorzystywać te problemy, to proszą tylko Boga, aby ich nie mieć w życiu. Zapominają, że wszystko można ofiarować Bogu.
Tak samo ludzie często zapominają, że Bogu można, a nawet należy ofiarować i spowiedź i mszę świętą (ze swoją intencją).
Taka miłość, która "wszystko znosi" i "cierpliwa jest", jest taką jaką Jezus nas umiłował, więc i my Go w taki sam sposób miłujmy.

 Re: Co mogę ofiarować Bogu oprócz modlitwy?
Autor: Kuba (---.97.81.5.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2021-03-16 18:56

Mt 25,40

Kochaj ludzi wokół siebie. Sposobów na czynienie dobra jest multum.

 Re: Co mogę ofiarować Bogu oprócz modlitwy?
Autor: jaskółka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2021-03-19 16:56

Pomyśl o tym, w czym jesteś dobry, co lubisz/chcesz/umiesz robić i czy możesz w bezinteresowny sposób rozszerzać to dobro wśród ludzi. Może masz jakiś dar, talent od Boga, który posiadasz i który chciałbyś na Bożą chwałę rozwijać?

Może jest ktoś (znany Tobie lub anonimowy), komu możesz ofiarować odrobinę swojego czasu (od pomocy dzieciom w nauce, po robienie zakupów osobom starszym w pandemii czy pomoc lub organizację lokalnych, parafialnych akcji charytatywnych)?

Może czujesz się na siłach włączyć w posługę podczas Eucharystii (np. czytanie) lub w życie parafii (przygotowanie kościoła do Mszy, dbanie o zieleń wokół Kościoła, zorganizować w parafialnej sali raz w tygodniu np.darmowe korepetycje, naukę gry na gitarze)?

Może chwila samotnej milczącej kontemplacji, adoracji Krzyża lub Najświętszego Sakramentu?

Tak naprawdę, całe dobro, które otrzymujemy, otrzymujemy od Boga (nawet jeśli przez ręce ludzi) i dokładnie w taki sam sposób możemy się sobą (swoimi zdolnościami, życzliwością, czasem) dzielić, przekazywać to dobro (przedmiotowe lub/oraz duchowe) innym. Na tyle, na ile pozwala Tobie czas, sytuacja finansowa, Twoje umiejętności i cechy charakteru :)

 Re: Co mogę ofiarować Bogu oprócz modlitwy?
Autor: mary (---.dsl.bel)
Data:   2021-04-05 15:43

Można ofiarować Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo Jego Jedynego Syna Pana naszego Jezusa Chrystusa na przebłaganie za grzechy nasze i świata całego.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: