logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Złamanie przysiegi.
Autor: Jacek (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-03-29 19:45

Witam
Serdecznie proszę o pomoc w kwestii, która nie daje mi spokoju już od dłuższego czasu. W listopadzie tamtego roku niosąc swoje małe dziecko 13 miesięczne przed samym domem niefortunnie stanąłem na kostce brukowej przez co upadłem dość mocno a moje małe dziecko wypadło mi z rąk. Przerażeni z żona udaliśmy się do szpitala w którym stwierdzono, że nie ma pęknięcia czaszki ale należy dziecko obserwować przez tydzień. Będąc przerażonym jak nigdy w życiu (bo syn odmienił w 100% moje życie i nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez niego) obserwowałem swoje dziecko, które przez to że mocno się przestraszyło było często marudne- w tym czasie poprosiłem Pana Boga, żeby był tylko zdrowy to z jednego prawdziwego nałogu jaki posiadam - komputera. Chciałbym tu nadmienić, że nie palę rzadko piję a z komputera i gier korzystam w sytuacjach gdy dziecko śpi ponieważ jest to jedna z nielicznych rzeczy która mnie uspokaja i która sprawia, że dystansuje się od swojej toksycznej i często stresującej pracy jako mundurowy. Każdą chwilę staram się spędzać z dzieckiem próbowałem zastąpić wielokrotnie ten nałóg, którego moja żona nie znosi na coś innego jak rysowanie czytanie itd.- lecz udało mi się to częściowo. Teraz już po 5 miesiącach odstawienia komputera i gier czuje, że się łamie staje się bardzo nerwowy ale panicznie boje się zerwania tej obietnicy bo boje się, że złamana obietnica przyniesie nieszczęście synowi-który jest dla mnie wszystkim. Ostatnio było już tak ze mną źle, że postanowiłem się wyspowiadać i przeprosić Boga, że łamię się pod złożoną obietnicą. Kapłan, który mnie spowiadał zdziwił się, że z dnia na dzień udało mi się zaprzestać grać i tym samym kazał mi wybaczyć sobie i prosić o łaskę. Chciałbym prosić osoby duchownej o wyjaśnienie mi tego czy mogę spać spokojnie i za przeproszeniem 'wyluzować' bo albo nie zrozumiałem nauki płynącej z pokuty albo po prostu nie chcę zostawiać nie domówień w tej kwestii -czy mam się czego obawiać jeżeli zacznę grać. Może wydawać to się wszystko trywialne ale całe życie staram się zawsze mówić prawdę i traktować obietnice z pełną powagą. Proszę o pomoc.

 Tematy Autor  Data
 Złamanie przysiegi. nowy Jacek 
  Re: Złamanie przysiegi. nowy Jef 
  Re: Złamanie przysiegi. nowy Kalina 
  Re: Złamanie przysiegi. nowy Jacek 
  Re: Złamanie przysiegi. nowy Hanna 
  Re: Złamanie przysiegi. nowy Kalina 
  Re: Złamanie przysiegi. nowy Ј 
  Re: Złamanie przysiegi. nowy Alina 
  Re: Złamanie przysiegi. nowy Anna 
  Re: Złamanie przysiegi. nowy Paweł 
  Re: Złamanie przysiegi. nowy Haja 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: