logo
Sobota, 10 kwietnia 2021
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

Po paruzji - kontynuacja w ulepszonej wersji?
Autor: Pawe (---.play-internet.pl)
Data:   2021-04-08 11:14

Szcz Boe,

wiadomo ycia w czasach ostatecznych rozgrywa si od wiekw. Co, jeeli dany czowiek, yje z dnia na dzie, pracuje ale nie rozezna woli Boej (bd po prostu taka bya, y zwyczajnie) czy taki czowiek bdzie potpiony? Czy za brak rozeznania woli Boej zostaniemy potpieni? Dajmy na to, e za naszych czasw doszo by do paruzji, czy bdziemy kontynuowa nasze ycie w ulepszonej wersji? Jakie s wasze spostrzeenia?

Pozdrawiam, z Panem Bogiem
Pawe

Re: Po paruzji - kontynuacja w ulepszonej wersji?
Autor: Dorota (---.satfilm.com.pl)
Data:   2021-04-08 14:12

Potpionym mona by za grzech popeniony wiadomie, dobrowolnie, w wanej materii i tkwi uparcie w tym grzechu. Nigdy nie czytaam, ani nie syszaam, ze mona by potpionym za brak rozeznania swojego powoania. Zreszt to troch nielogiczne, bo skoro kto czego nie rozezna - czyli nie rozpozna, nie uwiadomi sobie, to jak moe by za to osdzony.
Piszesz take: "Dajmy na to, e za naszych czasw doszo by do paruzji, czy bdziemy kontynuowa nasze ycie w ulepszonej wersji?" - myl, e nie naley domniemywa, wyobraa sobie jak to bdzie, bo rozum ludzki nie jest w stanie tego ogarn, gdy jak napisa w. Pawe w licie do Koryntian: "ani oko nie widziao, ani ucho nie syszao, ani serce czowieka nie zdoao poj, jak wielkie rzeczy przygotowa Bg tym, ktrzy Go miuj" 1 Kor 2,9.

Re: Po paruzji - kontynuacja w ulepszonej wersji?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2021-04-08 14:53

Szcz Boe, Pawle,

Co do penienia woli Boej, warto pamita, e gwnym pragnieniem Pana Boga wobec kadego czowieka jest jego zbawienie. Jeli wic yjc "zwyczajnie" (cokolwiek to dla Ciebie znaczy) dysz do zbawienia (rwnie "zwyczajnie" - poprzez mio Boga i bliniego), to wypeniasz wol Bo. Co do tego, co bdzie po paruzji - „Ani oko nie widziao, ani ucho nie syszao, ani serce czowieka nie zdoao poj, jak wielkie rzeczy Bg przygotowa tym, ktrzy Go miuj” (1 Kor 2,9) - zatem adnych spostrzee nie mam, bo moje oko nie widziao (aczkolwiek mam nadziej, e kiedy zobaczy).

Z Panem Bogiem.

Odpowiedz na t wiadomo
 Twoje imi:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: