logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Macie bardzo zyciowe Forum. Prosze o modlitwe.
Autor: Marika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2004-02-05 20:52

Weszłam tu zupełnie przypadkiem i ..... przeczytałam wpisy uczynione jakby
moją ręką . Moje życie to też pasmo samych niepowodzeń i bolesnych
doświadczeń. Modlę się i ciągle powierzam moje sprawy Jezusowi, ale czasami
mam wrażenie ,że moja modlitwa gubi się gdzieś w przestrzeni, i nie dociera
do Boga. Wiem ,że potrzeba cierpliwości i otwarcia się na wolę bożą, a
wszystko co nas spotyka ma sens mimo, że go być może nie widzimy, ale
czasami zaczyna brakować mi sił aby wierzyć i trwać przy Chrystusie. Dlatego
bardzo Was proszę pomódlcie się o to bym znalazła siły by zawieżyć do końca
i zdać się na Wolę Bożą.

 Re: Macie bardzo zyciowe Forum. Prosze o modlitwe.
Autor: joa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2004-02-06 00:55

"Doire aniołów pełne" - Święty Kevin i kos

W Post Wielki święty Kevin - jak to miał w zwyczaju
Opuścił wszystkich...
Gdzie się zaczynają
Źródła puszczy miał szałas przed deszczem ukryty
I ukryty przed słońcem.
Na klęczniku zbitym
Z koślawych desek zaczął rozważania
Wina w Krew przemienienie. Ogrójca udrękę...
Tak modląc się przez okno wyciągnął swą rękę
I w tej dłoni tak ciepłej od modlitwy Bożej
Siadł ptak. Gniazdko założył. Pierwsze jajko złożył
I czekał piskląt kos i czekał święty
Trzymając do modlitwy dłonie wyciągnięte
Kiedy deszcz padał leciutko przymykał
Palce. Gdy słońce grzało modlitwę odmykał...
Tak długo aż pisklęta wyrosną i same
Polecą w świat...
I będzie czas wyszeptać: Amen.

to chyba też modlitwa, z serca życzę cierpliwości i zawierzenia Bogu, pozdrawiam

 Re: Macie bardzo zyciowe Forum. Prosze o modlitwe.
Autor: Jurek (---.gw.connect.com.au)
Data:   2004-02-06 02:23

Droga Mariko,
Skads to znam. Trudne ale chyba prawdziwe. Taka juz jest nasza dola. P Jezus powiedzial
"Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje!" Lk 9, 23.

Bog Ojciec oszczedzil Izaaka Abrahamowi:
"A gdy przyszli na to miejsce, które Bóg wskazał, Abraham zbudował tam ołtarz, ułożył na nim drwa i związawszy syna swego Izaaka położył go na tych drwach na ołtarzu.
Potem Abraham sięgnął ręką po nóż, aby zabić swego syna.
Ale wtedy Anioł Pański zawołał na niego z nieba i rzekł: Abrahamie, Abrahamie! A on rzekł: Oto jestem.
Anioł powiedział mu: Nie podnoś ręki na chłopca i nie czyń mu nic złego! Teraz poznałem, że boisz się Boga, bo nie odmówiłeś Mi nawet twego jedynego syna." Rdz 22, 9-12

ale nie oszczedzil krzyza i zycia Swemu Jedynemu Synowi, zatem mozesz byc pewna, jesli chcemy byc chrzescijaninaninami to nie tylko nam sie nalezy, bo wszyscy jestesmy grzesznikami, ale winnismy niesc krzyz swoich grzechow Jego sladami, tak Jak On niosl. Prawdziwy Chrzescijanin bierze grzechy takze blizniego na swoje barki i prosi Boga o przebaczenie. Wierze, ze nam przyswieca swiatlo Chrystusa, modlmy sie za tych co sa w ciemnosci. Wydaje sie, ze nie to jest najwazniejsze, ze jestesmy grzesznikami, ale to, ze chcemy sie a moze nawet potrafimy do swoich grzechow przyznac. Wierze, ze wszystkie nasze modlitwy zostana wysluchane, ale w Jego czasie i w Jego sposob. Jak niemiecki teolog Karl Rahner w ksziace "Kiedy sie modlisz" pisze, ze wlasnie wtedy gdy sie wszystko wali i siegamy do naszej glebi to gdzies na dnie naszego serca znajdziemy Boga przysypanego gruzami naszych grzechow. Wydaje mi sie, ze trzeba osiagnac dno, aby na prawde znalez Boga i zaczac GO KOCHAC. Polecam rozne grupy modlitewne Charyzmatyczne Neocatechumenalne, gdzie nie tylko mozna spotkac P. Jezusa ale sie przekonac, ze on jest obecny w innych ludzich i bez nich zyc jest trudniej. Zycie we wspolnocie dziala ze sprzezeniem zwrotnym.
Bede sie modlil.
Jurek
PS. Polecam przeczytanie fragmentu list do poganina Diogneta, ktory pod tym adresem zalaczylem do mojej odpowiedzi w pazdz. http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=33893&t=33829

 Re: Macie bardzo zyciowe Forum. Prosze o modlitwe.
Autor: kati (195.117.112.---)
Data:   2004-02-06 20:41

Ostatnio też jakoś podupadłam na duchu.Stwierdziłam ,że wszystkie moje wysiłki na nic. Jakoś nic mi się nie układa.Usiadłam w domu w ciszy i stwierdziłam,ze po prostu nie wiem co dalej.Boże, i co teraz ! - załamałam ręce. W pewnym momencie wzięłąm do ręki Pismo Święte i otworzyłam na "chybił trafił" - Księga Hioba . Jakim cudem? Polecam! I pozdrawiam serdecznie.

 Re: Macie bardzo zyciowe Forum. Prosze o modlitwe.
Autor: Tadeusz (---.cn.net.pl)
Data:   2004-02-07 09:23

Zachęcam do regularnej modlitwy do Ducha Świętego.

TAJEMNICA SZCZĘŚCIA LEŻY W MODLITWACH DO DUCHA ŚWIĘTEGO
Wszyscy pragną być szczęśliwymi, lecz mało kto szczęście osiąga, powiedział świątobliwy kardynał Mercier i ukazuje nam, że z tą tajemnicą prawdziwego szczęścia związane jest nierozerwalnie nabożeństwo do Ducha Świętego. Oto, co o tym pisze:
„Starajcie się codziennie przez 5 minut nakazać milczeć waszej wyobraźni, zamknijcie oczy na rzeczy stworzone, a uszy na wszystkie podszepty tej ziemi, ażeby skupić się w sobie i wejść do świątyni waszej duszy ochrzczonej, która jest przybytkiem Ducha Świętego, mówcie do Niego w ten sposób:
„O Duchu Święty, Duszo mej duszy, uwielbiam Ciebie, oświecaj mnie, prowadź mnie, umacniaj, pocieszaj i pouczaj co mam czynić, rozkazuj mi. Poddaję się chętnie wszystkiemu, czego ode mnie zażądasz, pragnę wszystko przyjąć, co na mnie dopuścisz, daj mi tylko poznać Twoją świętą Wolę. Amen.”
Jeśli tak czynić będziecie, życie wasze upływać będzie szczęśliwie, pogodnie i radośnie, nawet wśród krzyży i cierpień, bo łaska zastosowana do wielkości doświadczeń udzieli siły do ich znoszenia, i tak pełni zasług dojdziecie do Nieba.”


W 1930 r. Pan Jezus objawił świątobliwej Katarzynie Volg: „Droga duszo, prawie wszyscy ludzie utracili najwyższe dobro duszy: Ducha Świętego. Stąd te ciemności na całym świecie i to pomieszanie języków. Duch Święty jest wszędzie wyłączany, pomijany, a przecież nikt nie może nic uczynić bez Ducha Świętego. Toteż nie możesz mi ofiarować wraz z Maryją i przez Maryję potężniejszej modlitwy jak Koronka do Ducha Świętego w imieniu wszystkich i za wszystkie dusze. Moje dziecko, ty nie jesteś w stanie pojąć tej wielkości, która mieści się w prośbach Koronki do Ducha Świętego. Odmawiaj ją bardzo często i z wielkim nabożeństwem. Ja w zamian za to poślę wam wielkich mężów, którzy są całkowicie napełnieni Duchem Świętym. Oni będą mówili do ludu o Duchu Miłości i Prawdy, żeby wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym. Dopiero wówczas pozna wielu swoje zaślepienie i zrozumieją, co prowadzi do pokoju... Z prośbą o takich mężów należy wiele koronek do Ducha Świętego odmawiać
A oto, co jej następnie objawiła Matka Boża: „Dziecko, ty wiesz, że bez Ducha Świętego nikt nic począć nie może. Jestem Oblubienicą Ducha Świętego. Wzywaj Mnie, jak tylko możesz często w Koronce do Ducha Świętego. Te prośby, które są
w niej zawarte, zostaną za Moim wstawiennictwem w szczególny sposób wysłuchane przez Trójcę Przenajświętszą. Powiedz swojemu kierownikowi duszy, aby tę koronkę wydał drukiem, żeby była wszędzie rozpowszechniana i pilnie odmawiana. Dzięki tym łaskom zostanie ludzkość znowu napełniona miłością. Duch Święty jest przecież Duchem Miłości.”

TAJEMNICE KORONKI DO DUCHA ŚWIĘTEGO
Na początku: Wierzę w Boga..., dalej jak zwykle 5 dziesiątków różańca:
1*Ojcze Nasz, 10*Zdrowaś Maryjo i dodaje się po słowach: „...Owoc żywota Twojego Jezus” następujące słowa odpowiednio do każdego dziesiątka:
1. „Który niech usposobi nasze serca na przyjęcie pełni łask Ducha Świętego”.
2. „Który niech nam udzieli Ducha Świętego, pomnoży i umocni w nas wiarę, nadzieję i miłość”.
3. „Który niech nas przez Ducha Świętego umocni, oświeci, prowadzi, rządzi i uświęci”.
4. „Który niech nasze serca zapali miłością Ducha Świętego i napełnia największą pokorą, łagodnością, cierpliwością, uległością, oddaniem, mocą i świętością”.
5. „Który niech nam ześle siedem darów oraz owoce Ducha Świętego, i użycza wszystkiego co dobre, a powstrzymuje od wszystkiego co złe''.
Po każdym dziesiątku mówimy:
„Chwała Ojcu...” oraz:
„O Maryjo, Niepokalana Oblubienico Ducha Świętego, módl się za nami”.
Na zakończenie:
Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci drogocenną Krew Chrystusa, przez Najświętsze Serce Jezusa i Maryi na otrzymanie darów Ducha Świętego dla ratowania dusz. Amen.
Ojcze Niebieski, ofiarujemy Ci przez Maryję nieskończoną ilość razy, przez całą wieczność w imieniu wszystkich i za wszystkie dusze, miłość Ducha Świętego ze wszystkimi jej skutkami w życiu doczesnym i wiecznym. Amen.

Pozdrawiam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: