logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Obawiam sie, że narzeczony się zmieni
Autor: Weronika (---.centertel.pl)
Data:   2021-08-03 08:55

Mój narzeczony bardzo pragnie wstąpić do policji. Dużo słyszę o zmianach zachowania na gorsze osób które wstąpiły. Obawiam sie tego że i mój narzeczony się zmieni. Mam do tego złe przeczucie, męczą mnie te myśli. Zaczełam odradzać narzeczonemu tę pracę, przez co też źle się czuję bo wiem jak on tego pragnie, kształcił się w tym kierunku. Dodatkowo czuję że nawalam jako narzeczona, że powinnam go wspierać we wszystkim. Ale wciąż mam w głowie strach że po szkole policyjnej to już nie będzie ten sam człowiek, że może to doprowadzić do naszego rozstania. Może jest tu ktoś kto żyje z mundurowym i podzieli się swoim doświadczeniem. Dodam, że narzeczony jest osobą wierzącą, modli się o dobrą pracę, zapewnia że się nie zmieni, ale jak można być tego pewnym..

 Re: Obawiam sie, że narzeczony się zmieni
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-08-17 12:53

Weroniko,
podobno w życiu nie można być pewnym niczego oprócz śmierci.
A dokładniej: małżeństwo to sprawa zaufania do człowieka.
Nigdy nie ma gwarancji.
Skoro akceptujesz mężczyznę, w całości, to się z nim zaręczasz, potem może poślubiasz. Zaręczyłaś się, o ile rozumiem, ze studentem szkoły policyjnej. Czy powiedziałaś mu wtedy uczciwie, że warunkiem wspólnej przyszłości jest zmiana zawodu? Jeśli nie, to jak on może się teraz czuć?

Rozstanie pary lub stałość związku nie są moim zdaniem warunkowane zawodem. Nie ma na tym świecie żadnego zawodu czy zajęcia gwarantującego wierność.
Czy wiesz, czego się lękasz? Konkretnie? I na ile to racjonalne?

Skoro zaręczyłaś się z osobą kształcącą się w szkole policyjnej, to chyba tę osobę akceptujesz wraz z jej planami, nie zaręczasz się po to, by w perspektywie małżeństwa przestawiać komuś z góry życie w sensie: przekreślać edukację, narzucać - wymuszać, także emocjami - wypraszać zmianę zawodu, dopasowywać do swoich oczekiwań (racjonalnych lub nie), naginać do siebie itd. itd.

W sumie to bardzo dobrze, że się źle czujesz z próbami naginania do własnych obaw, "bo wie[sz] jak on tego pragnie, kształcił się w tym kierunku". To złe samopoczucie jest także sygnałem, że zdajesz sobie sprawę z tego, że Twoje oczekiwania mogą być nie fair wobec narzeczonego. Zastanów się, czy nie krzywdzisz tego mężczyzny, kierując się lękami.

Czy zdobędziesz jakiekolwiek gwarancje wierności, gdy Ci ulegnie i zmieni ścieżkę zawodową? Moim zdaniem - nie. Nigdy nie będziesz miała pewności, że jakikolwiek inny zawód Ci to zapewni.
Nawet gdy narzeczony ulegnie (chyba mu współczuję) i do końca życia będzie Ci idealnie wierny, nigdy nie będziesz miała prawa powiedzieć, że to właśnie dlatego, że porzucił swoje plany zawodowe.

 Re: Obawiam sie, że narzeczony się zmieni
Autor: Weronika (---.stimo.net)
Data:   2021-08-17 21:44

Bardzo dziękuję za poświęcony czas na odpowiedź, masz rację.

 Re: Obawiam sie, że narzeczony się zmieni
Autor: Marta (---.vm31.cable.virginm.)
Data:   2021-08-18 14:44

Nie wiem, czy po szkole policyjnej są jakieś większe zmiany osobowościowe u absolwentów. Natomiast praca policjanta, wiadomo, łatwa nie jest, trzeba oglądać zwłoki ofiar wypadków, samobójstw, zabójstw, jeździć do bójek i zamieszek itd. Chyba każdemu z czasem psychika siada mniej lub bardziej, dużo policjantów ucieka w alkohol, albo wyżywa się na bliskich. Innym z kolei woda sodowa uderza do głowy, bo oni są przecież "Pan Władza". Nie mam pojęcia, jaką psychikę ma Twój narzeczony, to pewnie dopiero wyjdzie w praniu. Może się też okazać, że np. dostanie pracę za biurkiem, będzie się tylko papierologią zajmował i praca na niego źle nie wpłynie.
Zresztą, każdy się zmienia, nie tylko policjanci. Niestety po ślubie sporo ludzi sobie trochę odpuszcza, bo już "mają" małżonka - dotyczy to zarówno mężczyzn jak i kobiet.
Myślę, że warto porozmawiać z narzeczonym o swoich lękach, wyjaśnić mu, że się boisz, że go stracisz, i dopytać, czy byłby skłonny w przyszłości pomyśleć o innej pracy, jeśli się okaże, że bycie policjantem ma na niego zły wpływ? Myślę, że próbować go odciągać od tej pracy już teraz na podstawie tego, co słyszałaś lub wyczytałaś w necie nie jest dobrym pomysłem.

 Re: Obawiam sie, że narzeczony się zmieni
Autor: Jasna (---.wieszowanet.pl)
Data:   2021-08-19 11:06

Zmienić to się zmieni na pewno. Ludzie się zmieniają. Praca ma wpływ. Ale nie znaczy, że się zmieni na gorsze albo będzie Ci nie do wytrzymania.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: