logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Święty bez cierpienia.
Autor: ktoś (185.135.2.---)
Data:   2021-10-31 20:29

Chodzi mi o świętych, którzy bardzo nie cierpieli. Znalazłam, zdaje się, dwoje błogosławionych:
Sandra Sabattini
Carlo Acutis

 Re: Święty bez cierpienia.
Autor: Estera (---.pk-vr-0.man.koszalin.pl)
Data:   2021-11-03 15:57

Kiedy miałam jakieś 8 lat, ksiądz na religii puścił nam film o o. Pio. Zapamiętałam z niego, że o. Pio miał stygmaty i bolało go to, zatem jako dziecko przestraszone tym, a potrafiące wyciągać wnioski stwierdziłam, że nie chcę być blisko Boga, bo czeka mnie to samo.
Na szczęście dorosłam i doświadczyłam tego, że Bóg mnie kocha, a jeśli pozwala na cierpienie w moim życiu, to ma w tym plan, najczęściej przemianę mojego serca. Czasem daje jakąś niedogodność, którą mogę ofiarować za innych.
Zastanów się, co Ciebie tak przeraża w cierpieniu i porozmawiaj o tym z Bogiem.
Co do Carlo Acutisa - mylisz się myśląc, że białaczka nie boli. W tej chorobie boli wszystko.
Zauważ też, że wymienione przez Ciebie osoby doświadczyły szczególnego poznania Boga już w dzieciństwie. Nie potrzebowały Bożego karcenia, aby być przy Nim. Potrafisz tak?

 Re: Święty bez cierpienia.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2021-11-03 19:25

Pozwól, że i ja zapytam.
1. Dlaczego szukasz świętych, którzy "nie cierpieli"? Do czego Ci to potrzebne?
2. Na jakiej podstawie mierzysz, co to znaczy cierpieć dużo i mało? Bardzo i "nie bardzo"?
3. Jaki masz wgląd w doznania i skale cierpienia chłopaka umierającego na ostrą białaczkę oraz dziewczyny, w sumie śmiertelnie potrąconej przez samochód?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: