logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Perfekcjonizm, skrupuły, nieczyste myśli.
Autor: Sz (17 l.) (31.135.16.---)
Data:   2021-11-04 18:18

Jestem nastolatką, od początku tego roku postanowiłam, że wszystko sobie poukładam i coś zmienię w swoim życiu. Jestem osobą bardzo wrażliwą i perfekcjonistką. I właśnie ten perfekcjonizm nie daje mi normalnie funkcjonować. Mam ciągle wyrzuty sumienia, skrupulanckie sumienie, a do tego dręczą mnie nieczyste myśli. Ciągle porównuję się do innych i czuję się gorsza. Wracają czasami do mnie lęki z przeszłości i obwiniam się, że mogłam w takich momentach dać z siebie więcej, inaczej się zachować. Co mogę zrobić w takiej sytuacji, żeby w końcu doznać spokoju?

 Re: Perfekcjonizm, skrupuły, nieczyste myśli.
Autor: A2 (---.icpnet.pl)
Data:   2021-11-04 19:55

Perfekcjonizm nie jest dobry. Jest wręcz wadą, ponieważ jest oznaką pychy. Odpuść. Sprawy z przeszłości - jeśli to były grzechy, i zostały wyznane na spowiedzi - tak samo, po prostu jeśli te myśli nachalnie wracają, to je odrzucaj.

 Re: Perfekcjonizm, skrupuły, nieczyste myśli.
Autor: Karolina (---.play-internet.pl)
Data:   2021-11-05 01:54

Pan Bóg nie wymaga od nas doskonałości. Pan Bóg chce naszego szczęścia i jest miłosierny.
Ja bym poszła do jakiegoś świeckiego terapeuty albo jeżeli masz tam u siebie Kapłana gdzie możesz się wygadać o tych sprawach.
Dużo też jest poradni rodzinnych, gdzie są takie konsultacje bezpłatne tylko zależy pewnie gdzie mieszkasz.
A jeżeli sama chcesz z tego wyjść to polecam książkę Emanuel Działa OP "Skrupulantom na ratunek".
Oczywiście wymaga to też obserwacji samego siebie i zastanowienie się skąd się to bierze, dlaczego się tak zachowuję? Może przed Panem Bogiem?

 Re: Perfekcjonizm, skrupuły, nieczyste myśli.
Autor: Marcin (---.centertel.pl)
Data:   2021-11-07 13:16

Módl się Koroną do Bożego Miłosierdzia. Jezus uspokoi Twoje serce.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: