logo
Wtorek, 24 maja 2022
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 Nie czuję instynktu macierzyńskiego.
Autor: Anna (po 30-tce) (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2021-12-26 13:33

Szczęść Boże,
Czy nie powinnam wychodzić za mąż kiedy nie czuję instynktu macierzyńskiego? Kocham narzeczonego, jesteśmy po 30 lecz we mnie w ogóle nie ma chęci posiadania potomstwa. Proszę o odpowiedzi.

 Re: Nie czuję instynktu macierzyńskiego.
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2022-01-05 08:56

Szczęść Boże,

Jeśli narzeczony wie o tym i jest gotów czekać na przebudzenie Twojego instynktu macierzyńskiego (które może nigdy nie nastąpić) i jednocześnie Ty nie wykluczasz całkowicie możliwości posiadania potomstwa (tzn. jest to jedynie brak chęci, a nie całkowita niechęć, odraza do macierzyństwa), to jak najbardziej można zawrzeć ważny sakrament małżeństwa. Jeśli całkowicie i bezwzględnie wykluczasz taką możliwość (np. zakładasz stosowanie wysoce skutecznych środków antykoncepcyjnych), to małżeństwo będzie od początku nieważne, podobnie, jeśli narzeczony nie wie o Twojej sytuacji. Warto również postawić sobie pytanie, czy czujesz się dobrze ze swoim brakiem instynktu macierzyńskiego? Czy nie doświadczasz z tego powodu jakiegoś dyskomfortu, uczucia w rodzaju "chciałabym chcieć". Jeśli tak, to warto przepracować temat z terapeutą. W każdym zaś przypadku warto przyjrzeć się swoim uczuciom i myślom, związanym z posiadaniem (lub nieposiadaniem) potomstwa. Być może brak chęci (a nawet niechęć) ma korzenie w jakichś przejściach z Twojego życia, które zdemaskowane i przepracowane przestaną mocno wpływać na Twoje uczucia, myśli, a w konsekwencji decyzje.

 Re: Nie czuję instynktu macierzyńskiego.
Autor: Dorota (---.satfilm.com.pl)
Data:   2022-01-05 11:30

Instynkt macierzyński pojawia się często dopiero po urodzeniu dziecka. Nie martw się, że teraz tego nie odczuwasz.

 Re: Nie czuję instynktu macierzyńskiego.
Autor: Anna (---.play-internet.pl)
Data:   2022-01-05 21:03

W dużej mierze to choroba o której narzeczony wie oraz strach przed odpowiedzialnością. Ciągle czuję się w duchu dzieckiem i przeraża mnie, że wszyscy idą do przodu a ja się boje zostać matką i tego nie czuję :(

 Re: Nie czuję instynktu macierzyńskiego.
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2022-01-06 09:01

Czyli temat zdecydowanie na terapię. Weź się za to jak najszybciej. Jeśli Twoja choroba jest systematycznie leczona, to omów szczegółowo z lekarzem kwestię ewentualnego macierzyństwa. Jeśli nie - podejmij leczenie. Wiele chorób, które dawniej wykluczały macierzyństwo, można dziś skutecznie leczyć lub kontrolować i mimo własnych słabości cieszyć się zdrowym potomstwem. Podsumowując, masz do ogarnięcia dwie sprawy: lęk (terapia) i Twoja choroba (ustalenie z lekarzem kwestii ciąży i porodu). Z własnego doświadczenia powiem Ci, że im lepiej poznasz swoją chorobę, tym mniej się będziesz bała. Co do tego, że czujesz się w duchu dzieckiem - niektórym to zostaje na całe życie i jest bardzo pomocne w wychowaniu własnych dzieci. Pielęgnuj to dziecko w sobie i rozpraw się z lękami,żeby móc iść do przodu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: