logo
Czwartek, 18 sierpnia 2022
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony

Czy modlitwa wstawiennicza nie od serca ma sens?
Autor: w_rozterce (---.umcs.lublin.pl)
Data:   2022-07-05 13:23

Dzie dobry,

Mam pytanie o modlitw. Oglnie sporo modl si o swoich bliskich, dzieci i ma. Relacje z dalsz rodzin mam raczej chodne... z niektrymi poprawne, z innymi cakiem obojtne. Nie byo zbyt wiele mioci w moim domu rodzinnym, a ja sama mam duy problem w budowaniu relacji z ludmi. Moje nawrcenie trwa od roku, chocia Bg zawsze by gdzie tam obecny w moim yciu, w moich mylach. Zmierzajc do sedna, mj kuzyn jest w terminalnym stadium choroby nowotworowej. Z nim akurat jakie sporadyczne kontakty utrzymywaam, ale bardzo rzadkie i bez gbszej wizi. On sam cae ycie by raczej daleko od Boga, cho nie wiem co mu do koca w duszy grao i co gra teraz. Czuj, e jednak tym bardziej powinien by w tym trudnym czasie otoczony modlitw, aby pojedna si z najbliszymi, z Panem Bogiem, eby ratowa swoj dusz. I modl si o niego, bo nic innego nie mog zrobi. Problem w tym, e ja si modl jakby z rozsdku, nie z serca, bo ja w ogle nie przeywam tej jego choroby, nie dotyka mnie ona w aden sposb i jego ewentualne odejcie nie wpynie w aden sposb na moje ycie. Wiem, to przykre... Nie ma w tym mioci do bliniego. Zastanawiam si, czy moja modlitwa w ogle ma sens i czy mu w jakikolwiek sposb pomoe, skoro nie pynie prosto z serca, a raczej ze wiadomoci, e powinnam si modli za jego dusz, eby objo go Boe Miosierdzie. Taka modlitwa z obowizku, czy to w ogle ma sens???

Re: Czy modlitwa wstawiennicza nie od serca ma sens?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2022-07-05 15:01

Nie, to nie jest tak, e mio bliniego wymaga (gorcych) pozytywnych emocji. I e koniecznie musimy czu wyran wi. Mona jak najbardziej modli si z rozsdku. Na pewno ma to sens.

PS Mona te modli si wbrew emocjom. Np. za pewnego polityka, ktry rozpta wojn. W stylu: bardzo nie lubi iksa, ale si za niego modl...

Autor: nowy (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-07-05 15:14

"czy to w ogle ma sens???"
To ma bardzo duy sens, mdl si za niego dalej. Maryja prosia w Fatimie abymy si modlili za grzesznikw, a z tego co mwisz Twj kuzyn moe potrzebowa takiej modlitwy. Modlitwa nie musi by doskonaa abymy wyprosili dla siebie i dla innych wiele ask. Jeli si czujesz na siach to mogaby rwnie go odwiedzi.

Przy okazji:

Uczynki miosierdzia wzgldem duszy
1. Grzeszcych upomina.
2. Nieumiejtnych poucza.
3. Wtpicym dobrze radzi.
4. Strapionych pociesza.
5. Krzywdy cierpliwie znosi.
6. Urazy chtnie darowa.
7. Modli si za ywych i umarych.

Uczynki miosierdzia wzgldem ciaa
1. Godnych nakarmi.
2. Spragnionych napoi.
3. Nagich przyodzia.
4. Podrnych w dom przyj.
5. Winiw pociesza.
6. Chorych odwiedza.
7. Umarych pogrzeba.

Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2022-07-05 16:01

Jk 5, 14-16
"14 Choruje kto wrd was? Niech sprowadzi kapanw Kocioa, by si modlili nad nim i namacili go olejem w imi Pana7. 15 A modlitwa pena wiary bdzie dla chorego ratunkiem i Pan go podwignie, a jeliby popeni grzechy, bd mu odpuszczone.
16 Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, mdlcie si jeden za drugiego, bycie odzyskali zdrowie. Wielk moc posiada wytrwaa modlitwa sprawiedliwego."

Raczej chodzi o to, by modli si z wiar i o to, by w miar moliwoci by czowiekiem sprawiedliwym w biblijnym rozumieniu tego sowa.

Autor: Dorota (---.rev.kpsi.pl)
Data:   2022-07-06 08:05

W modlitwie nie chodzi o uczucia - odczucia. Nie mamy wpywu na to czy kogo lubimy. Ja take modl si za krewnych ma, z ktrymi nie utrzymuj kontaktu, z powodu niebyt dobrych relacji. Ale pomimo mojej niechci do nich, doczam intencje za nich do moich modlitw. Robi to bo tak mi podpowiada serce i sumienie.

Odpowiedz na t wiadomo
 Twoje imi:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: