logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Z Bogiem na ustach potraktował mnie jak śmiecia.
Autor: elina (---.play-internet.pl)
Data:   2022-10-01 11:29

Nie chcę opowiadać całej historii, bo byłoby dużo pisania, ale w skrócie.

Miałam faceta, który był agnostykiem. Od jakiegoś czasu interesował się tematyką religijną. Niestety jego zainteresowanie skupiało się głównie na mistykach i złych przepowiedniach, które ci mistycy otrzymywali. Oprócz tego podsuwał mi artykuły o mistykach z krwią cieknącą z oczu albo na swoim portalu społ. umieścił magiczny święty obrazek, omawialiśmy czterech jeźdźców apokalipsy, którzy wg niego już nadeszli, oraz znamię bestii, które już niedługo będziemy musieli mieć, bo bez tego nic nie będzie można kupić i sprzedać. Ciągle wałkowaliśmy takie tematy, choć próbowałam go od tych zainteresowań odwieść. Dowiedziałam się też, że zainteresował się przepowiedniami wróżek o przyszłości, oczywiście o złej przyszłości.

Po jakimś czasie mój były facet oznajmił mi, że się nawrócił (był agnostykiem) oraz okazało się, że jednocześnie zdradzał mnie od miesięcy z niezwykle pobożną kobietą. Niezwykle pobożna miała na niego tak przemożny wpływ, że postanowił, że też będzie niezwykle pobożny, czemu dał wyraz zanim mnie porzucił, atakując mnie z powodów religijnych.

Wydaje mi się, że to niezwykle pobożna wciągnęła go w mroczne klimaty, a on przez nią, próbował wciągnąć mnie.

Jeśli chodzi o moją wiarę, to zawsze miałam wiarę w to, że Bóg się mną opiekuje i mi pomoże. Ufałam mu. Ale przez to co się wydarzyło straciłam tę wiarę i ufność.

Wyszło na to, że Bóg mi zatrzasnął drzwi przed nosem, mówiąc mi coś w rodzaju, że nie dla psa kiełbasa, bo ktoś inny okazał się lepszy niż ja. Niezwykle pobożna wymodliła sobie mojego faceta, dzięki niej się nawrócił, a ja zdradzona i porzucona, straciłam wiarę - ostatnią rzecz, którą jeszcze miałam. Teraz mam poczucie, że Bóg uszczęśliwił mojego byłego faceta, choć był agnostykiem, nawrócił go, więc niezwykle pobożna otrzymała gotowy produkt w postaci nawróconego katolika, a ja zostałam z rozpaczą i ze wspomnieniem podłego potraktowania (gdy mnie rzucał, zachował się strasznie).

Czuję, że moje modlitwy trafiają w próżnię. Próbowałam Nowennę Pompejańską, ale po 3/4 stwierdziłam, że już więcej nie dam rady. Słucham ks. Chmielewskiego, bo on troszkę tę wiarę i ufność ożywia, ale nie starcza tego na długo. Jak mam odzyskać wiarę i ufność, które straciłam? Jak mam zaakceptować, że ktoś z Bogiem na ustach potraktował mnie jak śmiecia?

 Tematy Autor  Data
 Z Bogiem na ustach potraktował mnie jak śmiecia. nowy elina 
  Re: Z Bogiem na ustach potraktował mnie jak śmiecia. nowy orelka 
  Re: Z Bogiem na ustach potraktował mnie jak śmiecia. nowy Jola 
  Re: Z Bogiem na ustach potraktował mnie jak śmiecia. nowy Kamil 
  Re: Z Bogiem na ustach potraktował mnie jak śmiecia. nowy elina 
  Re: Z Bogiem na ustach potraktował mnie jak śmiecia. nowy Hanna 
  Re: Z Bogiem na ustach potraktował mnie jak śmiecia. nowy Jola 
  Re: Z Bogiem na ustach potraktował mnie jak śmiecia. nowy elina 
  Re: Z Bogiem na ustach potraktował mnie jak śmiecia. nowy Tomasz 
  Re: Z Bogiem na ustach potraktował mnie jak śmiecia. nowy elina 
  Re: Z Bogiem na ustach potraktował mnie jak śmiecia. nowy Jola 
  Re: Z Bogiem na ustach potraktował mnie jak śmiecia. nowy Hanna 
  Re: Z Bogiem na ustach potraktował mnie jak śmiecia. nowy Estera 
  Re: Z Bogiem na ustach potraktował mnie jak śmiecia. nowy elina 
  Re: Z Bogiem na ustach potraktował mnie jak śmiecia. nowy Hanna 
  Re: Z Bogiem na ustach potraktował mnie jak śmiecia. nowy Tomasz 
  Re: Z Bogiem na ustach potraktował mnie jak śmiecia. nowy Ja2 
  Re: Z Bogiem na ustach potraktował mnie jak śmiecia. nowy Estera 
  Re: Z Bogiem na ustach potraktował mnie jak śmiecia. nowy elina 
  Re: Z Bogiem na ustach potraktował mnie jak śmiecia. nowy G_JP 
  Re: Z Bogiem na ustach potraktował mnie jak śmiecia. nowy Estera 
  Re: Z Bogiem na ustach potraktował mnie jak śmiecia. nowy Patka 
  Re: Z Bogiem na ustach potraktował mnie jak śmiecia. nowy Estera 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: