logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy w niebie obchodzi się Boże Narodzenie?
Autor: Bożena (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2022-12-18 15:04

Zadam pytanie, być może bardzo głupie i infantylne, może ktoś o tym gdzieś pisał, mówił, ale... czy w niebie obchodzi się Boże Narodzenie? W sensie, tak jak my, co roku o tej samej porze.

 Re: Czy w niebie obchodzi się Boże Narodzenie?
Autor: Michał (---.43.247.143.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2022-12-21 19:59

W niebie nie ma lat, miesięcy, tygodni, dni, godzin, minut, ani sekund. Niebo jest stanem pełnego szczęścia, jest poza czasem i przestrzenią. Nie potrafimy tego pojąć naszym ludzkim rozumowaniem, ale możemy ufać Panu Jezusowi, że wszystko czego tak naprawdę potrzebujemy, otrzymamy po wejściu do Królestwa Bożego.

 Re: Czy w niebie obchodzi się Boże Narodzenie?
Autor: Aneta (77.87.0.---)
Data:   2022-12-21 20:01

Pytanie nie jest głupie. Wydaje mi się, że w Niebie nie obchodzi się Bożego Narodzenia ani innych świąt, bo sam stan przebywania w Niebie, z Trójcą Świętą, Maryją i świętymi jest takim wiecznym, najwyższym świętem i "bardziej świętować" się już nie da. Jednak, jak napisałam, tak mi się tylko wydaje, a jak jest naprawdę, to mam nadzieję, że kiedyś przekonamy się osobiście, czego wszystkim i sobie serdecznie życzę. Wesołych Świąt.

 Re: Czy w niebie obchodzi się Boże Narodzenie?
Autor: H. (---.centertel.pl)
Data:   2022-12-21 20:51

To normalne, że nas takie rzeczy ciekawią 🙂 Ale obawiam się, że tego nie wie nikt tu na Ziemi... Kiedyś słyszałam jednak, że niebo jest poza czasem - trudno zatem przypuszczać, że coś tam dzieje się o określonej ziemskiej dacie.

 Re: Czy w niebie obchodzi się Boże Narodzenie?
Autor: Anna (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2022-12-21 21:06

Radość z Narodzenia Bożego Syna jest wieczna.
W Niebie jest wieczność, więc nie ma już żadnego czasu (ani pór roku).

 Re: Czy w niebie obchodzi się Boże Narodzenie?
Autor: Mateusz (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2022-12-21 21:24

Jeśli tak, to tylko na zasadzie wspomnienia, nie oczekiwania, tak jak u nas (na ziemi). Bo Boże Narodzenie to z jednej strony wspomnienie narodzin Pana Jezusa, które rzeczywiście mogliby obchodzić ludzie już zbawieni, a z drugiej oczekiwanie na szczęście wieczne w Niebie. Skoro oni już tam są, to na co jeszcze mieliby czekać? A pytanie o to, kiedy owo świętowanie miałoby mieć miejsce zdradza, że postrzegasz chyba Niebo w bardzo ziemskich kategoriach - tam nie ma czasu, więc nie ma lat, ani pór roku.

 Re: Czy w niebie obchodzi się Boże Narodzenie?
Autor: Hela (---.49.227.10.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2022-12-21 23:43

Jest podobny temat: (klik).

 Re: Czy w niebie obchodzi się Boże Narodzenie?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2022-12-22 09:51

Na tytułowe, (czy w niebie obchodzi się Boże Narodzenie?)
- O to trzeba koniecznie zapytać Aniołka ;)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: