logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy dać temu spokój
Autor: elina (77.111.246.---)
Data:   2023-02-16 21:52

... skoro już dawno tamte grzechy wyznałam na spowiedzi.
Pytam, bo chciałabym tę kwestię uporządkować i zamknąć.
/.../

Tak, dać spokój.
Ponieważ po (ani przed) Sakramencie Pojednania nie należy poprawiać Pana Boga. Że niby Pan Bóg sobie nie poradził z moimi grzechami i muszę się z nich ponownie spowiadać. To nie tylko bzdura, ale zaciąga się kolejny grzech (i to główny) - pycha, że "mój grzech jest większy od Pana Boga, że Pan Bóg nie da rady".
Pan Bóg dał radę, odpuścił wyspowiadane i rozgrzeszone grzechy. Proszę Go nie poprawiać i nie spowiadać się z nich ponownie. Normalnym zajęciem katolika po spowiedzi jest kombinowanie/rozeznawanie, jak wykorzystam łaskę uświęcającą, Bożą miłość i miłosierdzie otrzymane w Sakramencie Pojednania (a nie babranie się w rozgrzeszonych grzechach - Szatan by tego chciał).
moderator

ps. Więcej na stronie, którą zrobiłem w roku 2001: (klik). A najlepiej w konfesjonale, poza czasem kolejek.

 Re: Czy dać temu spokój
Autor: elina (77.111.246.---)
Data:   2023-02-16 22:12

Ok, dziękuję za odpowiedź. W takim razie nie będę już do tego wracać.

---------

Chwała Bogu :)
moderator

 Re: Czy dać temu spokój
Autor: Anna (---.centertel.pl)
Data:   2023-02-19 13:04

Dać spokój.
Po ludzku to bardzo trudne, ponieważ nie chcemy lub nie potrafimy uświadomić sobie, że to szatan ciągle działa, abyśmy nie mogli osiągnąć poczucia spokoju sumienia. Umniejszamy rangę Bożego miłosierdzia i grzebiemy się w ciągłym poczuciu winy, że nie dość dobrze wyznaliśmy swoje grzechy.
Kiedyś bardzo mądry ksiądz tak właśnie wytłumaczył mi tę sytuację. Szatan przygniata nas do ziemi, abyśmy nie mogli i nie mieli siły, by z niej powstać i iść do przodu z mocą Bożej łaski.
Im większe zło, które przedstawiamy Bogu z pokorą w sakramencie pokuty, tym większa wylewa się dla nas łaska Bożej miłości w Najświętszym Sakramencie.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: