logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jaka książka o modlitwie na Wielki Post?
Autor: Szynszyl (---.net.internetunion.pl)
Data:   2023-03-03 19:46

Krótkie pytanie:

dobra książka na Wielki Post, która powie mi o sensie modlitwy wstawienniczej oraz jak pogodzić wizję modlitwy chrześcijańskiej (my się mamy przemieniać) z nakłanianiem bóstwa do spełniania tego, co my chcemy (oczekujemy, że Bóg "się zmieni"), albo taka która rozwali to pytanie w pył to...?

:)
Z góry dzięki

 Re: Jaka książka o modlitwie na Wielki Post?
Autor: Annna (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2023-03-03 23:36

Ks. Jan Reczek: "To Jezus leczy złamanych na duchu. Modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie". Kraków, wyd. eSPe, chyba 2005, ale często wznawiana

 Re: Jaka książka o modlitwie na Wielki Post?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2023-03-04 11:38

Tomasz a' Kempis.: "Naśladowanie Chrystusa". Wydawnictwo WAM. Księża Jezuici. Wydanie trzecie. Wznowienie 2012. Kraków.
W sam raz na Wielki Post.

 Re: Jaka książka o modlitwie na Wielki Post?
Autor: moderator (---.nwrknj.fios.verizon.net)
Data:   2023-03-10 01:53

katolik.pl jest serwisem salwatorianów, zatem polecam wielkopostne propozycje krakowskiego wydawnictwa Salwator: (klik).

 Re: Jaka książka o modlitwie na Wielki Post?
Autor: Szynszyl (---.net.internetunion.pl)
Data:   2023-04-05 11:15

Długo zastanawiałem się czy odpisać i stwierdziłem, że zaryzykuję. Chciałbym wierzyć, że polecający kierowali się dobrymi intencjami

[trzymamy się wersji dobrych intencji osób polecających. moderator]

Najwyżej moderator mnie ocenzuruje.

[ocenzurowałem trzymając się wersji dobrych intencji osób polecających. moderator]

Wiecie jak ostatecznie zakończyło się moje postanowienie przeczytania czegoś o modlitwie (również wstawienniczej) w Wielkim Poście? Poszedłem do mojej NIEWIERZĄCEJ Żony, a ona wręczyła mi "Drogi owocnej modlitwy" trapisty Basila Penningtona.

 Re: Jaka książka o modlitwie na Wielki Post?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2023-04-05 23:10

Ja się wolę modlić niż czytać o modlitwie. A moją podstawową lekturą duchową jest Pismo Święte - jak dobrze je znasz?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: