logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jakie książki o cudach/świętych polecacie?
Autor: Jarek (---.184.246.52.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2023-03-09 18:22

Cześć,

Który Święty lub Święta jest Waszym ulubionym i dlaczego ? Dla mnie Ojciec Pio, i św. Józef, ale dlaczego to chyba dlatego, że przeczytałem książki o ich cudach i dlatego mam ich ciągle w myślach jak potrzebuję pomocy to oprócz Maryi wzywam ich na pomoc.
Czy w Waszym życiu wydarzyły się jakieś cuda większe lub mniejsze. Bardzo lubię czytać o cudach może ktoś z Państwa chciałby przedstawić swoje świadectwo?
Jakie książki o cudach/świadectwach/biografiach świętych polecacie? Ostatnio przeczytałem Cuda Ojca Pio Renzo Allegri i bardzo mi się spodobała ta książka. Umocniła moją wiarę i podziałała budująco. Czy możecie coś polecić o podobnym profilu?

 Re: Jakie książki o cudach/świętych polecacie?
Autor: moderator (---.nwrknj.fios.verizon.net)
Data:   2023-03-10 01:56

katolik.pl jest serwisem salwatorianów, zatem polecam propozycje krakowskiego wydawnictwa Salwator, z sekcji 'Historia, biografie, świadectwa': (klik).

 Re: Jakie książki o cudach/świętych polecacie?
Autor: Hania (---.icpnet.pl)
Data:   2023-03-11 09:19

Polecam "Dzieje duszy" św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza (karmelitanka bosa, Doktor Kościoła).
Są tam opisane cuda, wiele cudów. Nie są one spektakularne, najczęściej niewidoczne dla oczu osób z otoczenia Świętej. Ale mimo to wielkie, dziejące się we wnętrzu człowieka.
Polecam, zobaczysz, że i Ty codziennie doświadczasz cudów i możesz działać cuda dla innych.

Warto też sięgnąć po "Drogę Doskonałości" i "Księgę życia" św. Teresy od Jezusa, również karmelitanki bosej, Doktora Kościoła.

 Re: Jakie książki o cudach/świętych polecacie?
Autor: Marcin (---.centertel.pl)
Data:   2023-03-12 10:28

Warto sięgnąć po św. Jana od Krzyża.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: