logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy kontynuować związek bez namiętności?
Autor: Misi (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2023-04-10 14:36

Potrzebuję się poradzić i żeby ktoś spojrzał z boku na to. Jestem w związku, ale nie wiem czy jest sens kontynuowania tego. Parę lat temu poznałam mężczyznę kilkanaście lat starszego od siebie. Był zupełnie inny niż faceci, z którymi się spotykałam wcześniej. Traktował mnie z szacunkiem i był po prostu dobrym człowiekiem, na którego mogłam liczyć, który nie tylko chciał zaspokoić swoje żądze. Bardzo grzeczny, uprzejmy, pomocny zawsze, bez nałogów, wykształcony. Byliśmy parą przez rok. Dobrze mi z nim było, lubiłam razem spędzać czas, mieliśmy podobne zainteresowania, ale brakowało namiętności. Przeprowadziłam się do innego miasta, wymienialiśmy mnóstwo wiadomości, tęskniłam, nie spotykałam się z nikim innym. Potem poważnie podupadłam na zdrowiu. On nie stracił zainteresowania. Rzucił wszystko i przeprowadził się do mnie, żeby mną się opiekować, zostaliśmy znowu parą. Kiedy mój stan zdrowia się poprawił, wyprowadził się, ale wciąż jesteśmy w związku. Te nasze wspólne mieszkanie było dla mnie dość ciężkie, głównie ze względu na bałagan, który robił, nieszanowanie rzeczy, niezamykanie szafek, zbieranie brudnych naczyń. Pracowaliśmy nad tym, ale wciąż wolę mieszkać sama. Mam już chyba swoje przyzwyczajenia, jestem po 30. Poza tym brakuje mi namiętności. Chciałabym się czuć pożądana, przeżyć szaloną namiętną miłość. Nigdy takiej nie miałam i wydawało mi się, że początki zawsze takie są. Mój chłopak ma praktycznie zerowe libido, problemy z erekcją. Nie wiem czy dobrym krokiem jest brnięcie w ten związek. Nie chcę go też skrzywdzić. Jak mówię, że w tym widzę problem, on czuje się urażony. Nie wiem czy taki powód jest wystarczający, żeby odrzucać dobrego człowieka, a z drugiej strony, to ważny aspekt życia.

 Re: Czy kontynuować związek bez namiętności?
Autor: Estera (---.205.140.64.nat.ftth.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2023-04-19 15:34

Nie wiem czy zauważyłaś, ale piszesz na forum katolickim. A katolików obowiązuje szóste przykazanie, czyli namiętność po ślubie. To chyba nie jest za bardzo zgodne z Twoim systemem wartości.

 Re: Czy kontynuować związek bez namiętności?
Autor: Mira (---.securex.cc)
Data:   2023-04-19 20:29

Po opisie widać, że to nie "ten". Biorąc pod uwagę wszystko co napisałaś - nie, nie kontynuować.
Tak z innej beczki... czy jesteś katoliczką?

 Re: Czy kontynuować związek bez namiętności?
Autor: Misi (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2023-04-20 01:31

Zauważyłam, że forum jest katolickie, ale nie ma co się łudzić, że po ślubie będzie inaczej. Wybiegam już do przodu myślami. Mój chłopak nie powstrzymuje się z religijnych względów.

 Re: Czy kontynuować związek bez namiętności?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2023-04-20 13:27

A czy Ty jesteś katoliczką? Na ile zasady wiary mają dla Ciebie znaczenie?

 Re: Czy kontynuować związek bez namiętności?
Autor: Xyz (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2023-04-20 14:35

Te uczucia o których piszesz, fajerwerki, emocje są przemijające. Piszesz, że jesteś po 30. Potem w dojrzałym życiu liczą się inne rzeczy: szacunek, zrozumienie, wsparcie. Może spotkasz kogoś, kto Ci tych emocji dostarczy, ale na dłuższą metę nie zagwarantuje wsparcia, szacunku. Fajerwerki to w filmach.

 Re: Czy kontynuować związek bez namiętności?
Autor: Misi (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2023-04-20 21:21

Jestem katoliczką, ważne są dla mnie te zasady. Tylko trochę nie o tym piszę. Bez problemu moglibyśmy zachować czystość do ślubu i w zasadzie zachowujemy, tylko nie wynika to z religijnych przekonań z jego strony, a z problemów. Po ślubie to się nie zmieni, jestem pewna.
Też jestem tego zdania, co napisał/a Xyz, tylko chciałabym, żeby jedno szło w parze z drugim. Jeśli są już problemy i to widzę, lepiej nie będzie i raczej współżycia po ślubie też nie będzie.

 Re: Czy kontynuować związek bez namiętności?
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2023-04-20 21:55

No zaraz, jeśli współżycia po ślubie nie będzie, to mamy tu na horyzoncie problem nieważności małżeństwa. Jeżeli mężczyzna jest niezdolny do aktu seksualnego albo z góry go wyklucza, to nie ma tu spełnionych warunków katolickiego małżeństwa.

 Re: Czy kontynuować związek bez namiętności?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2023-04-20 23:08

Misi,
Pytasz: "czy dobrym krokiem jest brnięcie w ten związek?".

NIE, nie jest dobrym krokiem. ZAWRÓĆ z tej drogi.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: