logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Byłam z dzieckiem na zewnątrz. Czy muszę ponownie na Mszę?
Autor: Xyz (---.10.81.9.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2023-04-27 18:24

Czy jeżeli dziecko na mszy w niedziele cały czas płakało i musiałam się nim zajmować na zewnątrz, nie wiem nic z liturgii to mam obowiązek pójść jeszcze raz? Żeby w skupieniu ja przeżyć?

 Re: Byłam z dzieckiem na zewnątrz. Czy muszę ponownie na Mszę?
Autor: Tomasz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2023-04-27 20:14

Dla spokoju sumienia możesz zapytać spowiednika, ale myślę, że nie ma takiego obowiązku. Np. na Mszach w neokatechumenacie dzieci są mile widziane i jest ich dużo, a że Msza potrafi czasami trwać 2 godziny to często się zdarza, że rodzice na jakiś czas wychodzą aby zająć się dzieckiem. Nikt tego nie traktuje jako coś przekreślającego ważność udziału w Eucharystii.

 Re: Byłam z dzieckiem na zewnątrz. Czy muszę ponownie na Mszę?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2023-04-29 00:00

Myślę, że uczestniczyłaś w tej Mszy najlepiej jak się dało, okazując miłość do dziecka i innych uczestników, zatem nie ma potrzeby iść drugi raz. Proponowałabym tylko przeczytać w domu na spokojnie czytania (jeśli nie zrobiłaś tego wcześniej) i posłuchać dowolnego kazania z internetu. Może warto też porozmawiać z proboszczem o instalacji nagłośnienia na zewnątrz, choć wtedy jest ryzyko, że część wiernych z kościoła przeniesie się na zewnątrz kościoła.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: