logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Leszno, Kościan, Wolsztyn, Zielona Góra, Śrem, Głogów.
Autor: Andrzej (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2023-05-05 16:32

Witajcie
Jak w temacie po wielu latach myślę/ chcę przystąpić do spowiedzi . To zbiega się z tym z moim powolnym powrotem do wiary a nie koniecznością . Ale do czego zmierzam jest coś trudnego dla mnie co chciałbym na tej spowiedzi wyznać i z tego powodu nie chcę trafić na przypadkowego księdza, bo wiem że są różni i nie chciałbym robić tego przed mszą tylko na spokojnie umówić się z nim . Stąd moje pytanie czy zna ktoś kapłana do którego mógłbym się zwrócić z wielkopolski ? Najlepiej z okolic Leszno ,Kościan , Wolsztyn , może nawet dalej Zielona Góra , Śrem , Głogów ?

 Re: Leszno, Kościan, Wolsztyn, Zielona Góra, Śrem, Głogów.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2023-05-05 22:37

Andrzeju.

Myślę, ze najpierw pomódl się do Ducha Świętego o dobrą, szczerą spowiedź, bądź do niej dobrze przygotowany. Przypominam, grzeszymy: myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem.

Polecanie sobie "nieprzypadkowych" spowiedników - księży, zakrawa na dziecinadę, bo skąd możesz wiedzieć, czy to będzie ten właśnie wymarzony spowiednik? Jedni będą chwalić go, inni narzekać. W konfesjonale czeka na Ciebie z miłością Pan Jezus. To JEMU powierzasz wszystkie swoje grzechy...

A Ty wysłałeś jakiś list gończy w poszukiwaniu " nieprzypadkowego" księdza :)
Może spróbuj w ten sposób spojrzeć na swoją spowiedź.

 Re: Leszno, Kościan, Wolsztyn, Zielona Góra, Śrem, Głogów.
Autor: Joanna (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2023-05-06 15:55

Jeśli najpierw powiesz o wszystkim Bogu, tak jak tutaj - że chcesz iść do spowiedzi i o tym czymś trudnym, co chciałbyś wtedy wyznać - i poprosisz Go, żeby Cię poprowadził, to potem, jak pójdziesz do spowiedzi, to spowiednik, na którego trafisz, nie będzie przypadkowym. Będzie tym, przez którego czy w którym Bóg będzie na Ciebie czekał. Którego przyśle, żeby się z Tobą spotkać. Jeśli zdasz się na Niego i spróbujesz Mu zaufać, to On Cię poprowadzi.

Wcześniejsze umówienie się na spowiedź jest dobrym pomysłem i nie koliduje z tym, co napisałam. Jeśli chcesz to zrobić, to napisz maila albo zadzwoń - zwykle na stronie parafialnej są podane adresy mailowe i telefon - albo podejdź po Mszy do księdza i zapytaj o taką możliwość i termin. A wcześniej - tak jak pisałam - powiedz o wszystkim Bogu.

"Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał." (Ps 37,5)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: