logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co robić gdy nie wiem czego chce ode mnie Bóg?
Autor: Miłosz (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2023-05-05 22:07

Witam, aktualnie zmagam się z pewnym problemem otóż w przyszłości bardzo chciałbym zostać lekarzem, mam do tego zdolności, jestem mądry interesuję się tym i bardzo mi się to podoba. Jest jedno ale, mam wrażenie że Bóg nie chcę żebym tego robił, odczuwam taką wewnętrzną chęć bycia tym lekarzem ale mam wrażenie że robię to dla siebie a nie dla innych, nie potrafię zmienić mojego podejścia, po prostu mi się to podoba ale nie chcę także robić tak że pokocham ten zawód bardziej od Boga a mam wrażenie że czasami tak jest. Boję się że moje myślenie jest złe a najbardziej przeraża mnie ten cytat z Rz 8:

5 Ci bowiem, którzy żyją według ciała, dążą do tego, czego chce ciało; ci zaś, którzy żyją według Ducha - do tego, czego chce Duch.
6 Dążność bowiem ciała prowadzi do śmierci, dążność zaś Ducha - do życia i pokoju.
7 A to dlatego, że dążność ciała wroga jest Bogu, nie podporządkowuje się bowiem Prawu Bożemu, ani nawet nie jest do tego zdolna.
8 A ci, którzy żyją według ciała, Bogu podobać się nie mogą.
9 Wy jednak nie żyjecie według ciała, lecz według Ducha, jeśli tylko Duch Boży w was mieszka. Jeżeli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten do Niego nie należy.
10 Jeżeli natomiast Chrystus w was mieszka, ciało wprawdzie podlega śmierci ze względu na [skutki] grzechu duch jednak posiada życie na skutek usprawiedliwienia.
11 A jeżeli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, co wskrzesił Chrystusa z martwych, przywróci do życia wasze śmiertelne ciała mocą mieszkającego w was swego Ducha.
12 Jesteśmy więc, bracia, dłużnikami, ale nie ciała, byśmy żyć mieli według ciała.
13 Bo jeżeli będziecie żyli według ciała, czeka was śmierć. Jeżeli zaś przy pomocy Ducha uśmiercać będziecie popędy ciała - będziecie żyli.

 Re: Co robić gdy nie wiem czego chce ode mnie Bóg?
Autor: Antonius (77.111.247.---)
Data:   2023-05-06 10:47

A jaka to różnica czy chcesz być lekarzem dla podniesienia swego ego czy dla oddania się i poświęcenia innym skoro i tak BĘDZIESZ pomagał i leczył ludzi? Czy pobudka z jakiej dążysz do celu jest najważniejsza? Ważne że będziesz to czynił. Jesteś skrupulantem? Chyba niefortunnie interpretujesz wyrwane cytaty z Biblii. Szukaj dobra i Boga w każdym czynie, a nie przyczyn i zła. Wszystko co robisz, rób na chwałę Boga.

 Re: Co robić gdy nie wiem czego chce ode mnie Bóg?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2023-05-06 11:14

Nie bój się na zapas, módl się nieustannie - to bardzo ważne. Bóg ma najlepszy Plan i nie musi on być zgodny z twoim planem. Przyjmij go.
Jesteś młody (pewnie uczniem) i jeszcze może Ci się wszystko odmienić.

 Re: Co robić gdy nie wiem czego chce ode mnie Bóg?
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2023-05-06 11:53

Ile masz lat? To bywa jednak ważne dla sposobu odpowiadania.

A najkrocej: nic mi nie wiadomo o tym, żeby Pan Bóg narzucał komuś wybór zawodu pod sankcją np. śmierci.

 Re: Co robić gdy nie wiem czego chce ode mnie Bóg?
Autor: M (---.centertel.pl)
Data:   2023-05-06 13:27

Da się w ogóle być lekarzem tylko dla siebie? Leczyłbyś tylko siebie? Chyba każda uczciwa praca jest w mniejszym czy większym stopniu służbą dla innych, tym bardziej praca lekarza.

 Re: Co robić gdy nie wiem czego chce ode mnie Bóg?
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2023-05-06 14:59

"A jaka to różnica czy chcesz być lekarzem dla podniesienia swego ego czy dla oddania się i poświęcenia innym skoro i tak BĘDZIESZ pomagał i leczył ludzi? Czy pobudka z jakiej dążysz do celu jest najważniejsza?".
Pobudka, inaczej motywacja czy jeszcze bardziej w jezyku chrześcijaństwa intencja jest bardzo ważna. I wbrew pozorom często waży na sposobie wykonywania zadań. Można być zewnętrznie nieskazitelnym, a wewnątrz bardzo zepsutym - co można też próbować ukryć, ale nie da się na szczęście ukryć przed Panem Bogiem.

 Re: Co robić gdy nie wiem czego chce ode mnie Bóg?
Autor: Akittm (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2023-05-06 17:41

Myślę, że pobudka "robię to dla siebie" jest lepsza niż "robię to dla innych". Jeśli możesz mieć pasję i tą pasją służyć innym, to tym lepiej możesz nią służyć. Altruiści, którzy twierdzą, że robią wszystko dla innych są często bardzo egoistyczni - mają ograniczoną wizję poświęcenia się dla innych i gdy ktoś nie chce grać w tę grę, to już nie są tacy prospołeczni. Są też ludzie, którzy się po prostu wypalają.
Gdy się posiada pasję i się robi to, co się kocha to można tym służyć innym i dzielić się tym z innymi, bez zamykania się w sobie. Pan Bóg daje też swoje dary przez pragnienia. Potraktuj to jako prezent od Niego. Twoje podejście byłoby znacznie gorsze, gdyby Ci się to nie podobało, a chciałbyś zostać lekarzem dla innych.

 Re: Co robić gdy nie wiem czego chce ode mnie Bóg?
Autor: Anna (---.centertel.pl)
Data:   2023-05-08 21:08

Bywa czasem tak, że robisz coś bardziej dla siebie niż innych pod pozorem robienia dla innych jeśli myślisz o łatwym wzbogaceniu się na tej pracy zaniedbując innych. Jeśli chcesz zarobić bazując na skrótach oszustwie itp. Lecz jeśli widzisz w tym ludzi i swoją pasję to dlaczego Bóg miałby nie chcieć Cię w tej pracy. Dostałeś jakieś sugestie czy to tylko Twoje obawy, spowodowane tym, że odczuwasz pasję. Odczuwanie chęci wykonywania swojej pracy nie jest niczym złym. Mogą się zdarzyć też gorsze i trudniejsze zadania w pracy, że nie będzie kolorowo to wtedy będziesz mógł szczególnie powierzyć je na chwałę Boża i swój większy wysiłek

 Re: Co robić gdy nie wiem czego chce ode mnie Bóg?
Autor: maryla (---.dsl.bell.ca)
Data:   2023-05-15 18:15

Milosz, jezeli jest tak jak opisujesz siebie to idz na medycyne. Jak nie zdasz to bedziesz wiedzial ze Pan Bog tego nie chce. Jak zdasz to studiuj, zawsze badz blisko Boga a moze ciebie powola do sluzby kaplanskiej juz jako lekarza. Acha i studiuj tak zeby to bylo na chwale Boga.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: