logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy bez anonimowości bylibyście podobnie odważni?
Autor: Janek (77.111.247.---)
Data:   2023-05-06 10:39

Czytam wasze teksty nie tylko tutaj, ale dziwi mnie ze ludzie potrafią zwracać uwagę w sieci. Ciekawe czy mając imię i nazwisko byście byli tak samo odważni. Przy kawie ludzie już nie są tacy odważni...

Pozdrawiam

 Re: Czy bez anonimowości bylibyście podobnie odważni?
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2023-05-23 22:09

"Zwracanie uwagi" - jak to rozumiesz?
Jeśli myślisz na przykład, że w realu pochwalałabym rzeczy, którym tu się przeciwstawiam, to się mylisz.
Głaskanie po główce albo chowanie głowy w piasek, oględnie mówiąc, niekoniecznie jest wyrazem prawdziwej pomocy, poza tym zmilczanie rzeczy złych samo w sobie bywa złem.
Nie wiem, dlaczego ludzie przy kawie nie są odważni. Może są wygodni, leniwi, konformistyczni, może się czegoś boją w sposób uzasadniony lub nie, może... Pojęcia nie mam. Kawy nie pijam, szkodzi mi bardzo.

 Re: Czy bez anonimowości bylibyście podobnie odważni?
Autor: Dorota (---.rev.kpsi.pl)
Data:   2023-05-25 08:58

Janku, gdybyś przysiadł się do mnie na kawiarni by opowiedzieć jaki masz problem i poprosił o bezstronną opinię i radę, to byłabym szczera w ich wyrażeniu. Myślę, że większość z piszących tu postąpiłaby podobnie.

 Re: Czy bez anonimowości bylibyście podobnie odważni?
Autor: Aneta (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2023-05-26 08:27

Janku, to forum pomocy. Większość z pytających właśnie oczekuje rad, uwag, zastrzeżeń. Jak sobie wyobrażasz pomaganie komuś bez nazwania czy nawet wypunktowania problemu? Gdyby lekarz nie postawił diagnozy, nie mógłby pomóc pacjentowi. Jeśli nie urazi Cię moja uwaga, to proponowałabym przyjrzenie się ludziom, z którymi pijasz kawę. Może warto zmienić towarzystwo? Jeśli tylko Ci przytakują i poklepują po plecach, to niekoniecznie warto poświęcać im swój czas.

 Re: Czy bez anonimowości bylibyście podobnie odważni?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2023-05-26 13:42

Osobiście jest łatwiej. Można dopytać, doprecyzować, wyrazić coś inaczej kiedy ktoś nie rozumie co mam na myśli. W internecie radzi się na podstawie tego, co ktoś pisze licząc, że Duch Święty, który wie lepiej o co chodzi, poprowadzi odpowiednio.

 Re: Czy bez anonimowości bylibyście podobnie odważni?
Autor: Xyz (---.akasha.net.pl)
Data:   2023-05-26 19:03

Ja bym nie była taka odważna. Nie czuję się na tyle kompetentna, sama błądzę.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: