logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak sobie radzić ze strachem przed Złym Duchem?
Autor: Unsocial (---.play-internet.pl)
Data:   2023-05-08 01:01

Od dawna panicznie boję się Złego Ducha. Przez to również boję się ciemności czy choćby zostawania samemu w domu. Obawiam się ciągle, że nawiedzi mnie i będzie chciał mnie skrzywdzić.
Mimo modlitwy nadal czuję ciągły strach i prawie uniemożliwia mi to normalne funkcjonowanie.

 Re: Jak sobie radzić ze strachem przed Złym Duchem?
Autor: Annna (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2023-05-08 13:41

Nie piszesz nic o przyczynie tego lęku, czy ona jest psychiczna czy duchowa?
Trzeba się mocno trzymać Zbawiciela przez częstą Komunię świętą, sakramenty, przylgnięciem do Niego całym sercem. On uzdrawia i uwalnia od lęku i złego ducha.
Możesz porozmawiać o tym podczas spowiedzi.
Możesz zorientować się który ksiądz w Twojej diecezji jest egzorcystą i bardzo spokojnie i cichutko pójść do niego do spowiedzi lub na krótką rozmowę.
Możesz zasięgnąć rady i pomocy psychologa.

 Re: Jak sobie radzić ze strachem przed Złym Duchem?
Autor: Anna (---.centertel.pl)
Data:   2023-05-08 20:11

Myślę, że dobrze powtórzyć sobie, że Jezus jest przyjacielem i chce naszego dobra i zawsze z nami jest. Często to umyka w codzienności.

 Re: Jak sobie radzić ze strachem przed Złym Duchem?
Autor: Estera (---.165.kosman.pl)
Data:   2023-05-08 23:56

Na strach przed ciemnością i byciem samemu w domu dobrze robi terapia. Zwykle są to przykrywki dla innych problemów

 Re: Jak sobie radzić ze strachem przed Złym Duchem?
Autor: Joanna (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2023-05-12 19:24

Polecam Ci Psalm 23 - "Pan jest moim pasterzem." A zwłaszcza werset 4:

"Choćbym kroczył ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną! Twój kij pasterski i laska dodają mi otuchy."

Powtarzaj go sobie często. Zwłaszcza w tych sytuacjach, które wywołują w Tobie lęk. Wiesz jak wygląda obraz Jezusa - Dobrego Pasterza? Jeśli nie, odszukaj w internecie. Taki z owieczką. Spróbuj sobie wyobrazić, że jesteś taką małą owieczką, którą Jezus niesie. I przytula do siebie mówiąc - "Nie bój się, jestem z tobą. Nic ci nie grozi. W moich ramionach jesteś bezpieczna. Żaden "wilk" nie ma do ciebie dostępu." Wilk, czyli właśnie ten zły duch, którego się obawiasz. On Ci nic nie zrobi. Dlaczego? Bo z Tobą jest Jezus. Nie jesteś sam. Jesteś z Nim. Pamiętaj o tym. Powtarzaj sobie często - "Jezu, ufam Tobie." W ten sposób jakby bierzesz Go za rękę. "Zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną." Jest z Tobą i trzyma Cię za rękę. Albo jeszcze bardziej - w ramionach. Poczuj się taką owieczką w ramionach Jezusa. Niesioną przez Niego. "Twój kij pasterski i laska dodają mi otuchy." Wsłuchaj się w te słowa. Wyobraź to sobie. Ten obraz. Jezus - pasterz trzyma w ręce kij pasterski. I tym kijem, jeśli będzie trzeba, pogoni tego "wilka", jeśli gdzieś się pojawi. A jeśli tak, to nie masz się czego bać. On jest z Tobą. Zawsze. "Jezu, ufam Tobie." W ten sposób jakby przywołujesz Go bliżej. I jednocześnie przeganiasz tego złego ducha. Odgradzasz go od siebie. Trochę jakby stawiasz taki mur, barierę pomiędzy nim a Tobą. Mur, przez który on nie przejdzie. Dlaczego? Bo ten mur, to są jakby takie ramiona Jezusa, które Cię obronią przed tym złym duchem. Nie pozwolą Cię skrzywdzić. "Nie bój się, bo Ja jestem z tobą!" (Iz 43, 5)

Polecam Ci też taką pieśń:

"Z Tobą ciemność nie będzie ciemna wokół mnie. A noc, tak jak dzień, zajaśnieje."

Spróbuj się nią jakby otulić wtedy, jak zaczynasz się bać. Jakby ukryj się w jej słowach.

 Re: Jak sobie radzić ze strachem przed Złym Duchem?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2023-05-15 16:37

Modlitwą, Eucharystią, postem, wodą święconą, etc. zwalczymy Ducha Złego.To tylko niektóre ze sposobów aby się go pozbyć. W razie czego posłuż się nimi.

 Re: Jak sobie radzić ze strachem przed Złym Duchem?
Autor: Minka (---.data.lycamobile.pl)
Data:   2023-05-28 23:37

Pomogła mi pewna wypowiedź użytkowniczki z forum, która wszystko robi z Panem Jezusem. Ja staram się robić wszystko z Matką Bożą, tj. w czasie pacierza oddaję Matce Bożej dzień i proszę o błogosławieństwo. Gdy robię śniadanie to mówię: robię te jedzenie razem z Tobą Matko Najświętsza; gdy wychodzę to mówię: wychodzę razem z Tobą Matko, gdy spaceruję albo jadę to mówię odpowiednio spaceruję lub jadę z Tobą Matko Najświętsza. Gdy załatwiam sprawę to oddaję ją Matce Bożej, nieraz oddaję Jej ludzi. Mimo oddania się w niewolę Matce Bożej latami miałam taki strach i dopiero powyższe pomogło mi.
Warto mieć w domu buteleczkę z wodą święconą i używać jej w przypadku strachu, złych myśli, pokus etc. Znak krzyża uczyniony na sobie jest bardzo mocny.
Jeśli podłoże strachu jest duchowe to można nosić poświęcony Różaniec na szyi i zapisać się do Żywego Różańca gdzie jesteś non stop w żywym łańcuchu różańcowym.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: