logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Zasady przedstawienia NMP w sztuce.
Autor: Azariasz (---.centertel.pl)
Data:   2023-05-09 02:09

Szczęść Boże wszystkim.

Moje pytanie dotyczy tego w jaki sposób można lub powinno się przedstawiać Najświętsza Marię w sztuce.. głównie chodzi o obrazy. Czy Święta Maria zawsze musi mieć zasłonięte włosy? Czy ich odsłonięcie na takim przedstawieniu było by czymś złym? Załóżmy że obraz przedstawiał by Najświętsza Panienke trzymającą w dłoni różaniec..obraz zawierał by też inne chrześcijańskie symbole ale na tym obrazie artysta nie zakrył by jej włosów Czy wtedy by to było św Maria czy po prostu inna postać? Czy było by coś złego w ukazaniu postaci Świętej Panienki z odkrytymi włosami ?

2. Oraz drugie pytanie. Czy wolno modlić się i otaczać czcią obraz Najświętszej Maryii z Medjugorie?( tak wiem nie obraz się czci i nie do obrazu się modlimy ale to taki skrót myślowy) pytam o to ponieważ nasłuchałem się różnych opinii na temat tego miejsca że to prawdziwe objawienia. Inni mówią że to wszystko zmyślone a jeszcze inni że postać która tam się pojawia to demon udający Świętą Panienke . Więc jak traktować obrazy które przedstawiać mają te postać z rzekomych objawień w Medjugorie?

 Tematy Autor  Data
 Zasady przedstawienia NMP w sztuce. nowy Azariasz 
  Re: Zasady przedstawienia NMP w sztuce. nowy bergamotka 
  Re: Zasady przedstawienia NMP w sztuce. nowy hanna 
  Re: Zasady przedstawienia NMP w sztuce. nowy bergamotka 
  Re: Zasady przedstawienia NMP w sztuce. nowy Azariasz 
  Re: Zasady przedstawienia NMP w sztuce. nowy bergamotka 
  Re: Zasady przedstawienia NMP w sztuce. nowy hanna 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: