logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Integracja - czy to naruszenie piątkowego unikania zabaw?
Autor: Kal31 (---.dynamic-2-waw-k-4-1-0.vectranet.pl)
Data:   2023-05-13 20:33

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

Potrzebuje rady. Jest zaplanowane spotkanie integracyjne, ale właśnie zrozumiałem, że odbędzie się w piątek. Czy to jest dopuszczalne by zrobić takie spotkanie czy to już naruszenie piątkowego unikania zabaw? Zastanawiam się czy zmienić termin, ale jeśli to nie jest nic nie właściwego to pozostałbym przy nim. Prosiłbym o odpowiedź.

Z Panem Bogiem

 Re: Integracja - czy to naruszenie piątkowego unikania zabaw?
Autor: Marcin (---.centertel.pl)
Data:   2023-05-14 10:49

Jeśli jesteś osobą decyzyjną to zmień porę np. na sobotę. Pozdrawiam

 Re: Integracja - czy to naruszenie piątkowego unikania zabaw?
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2023-05-14 14:59

Jest dopuszczalne jak najbardziej ale zawsze diabeł tkwi w szczegółach. Nie musisz we wszystkim uczestniczyć np.:

- nie musisz jeść mięsa, wybierz bezmięsne menu,
- nie musisz upijać się, wystarczy kieliszek wina,
- nie musisz skakać, balować, zakłócać ciszę nocną,
- wybierz spacer lub rozmowę, dyskusję itp.

Spotkanie integracyjne może być miłe, owocne i wnosić wiele dobra w danej grupie. Ale wiem, ze są również bardziej negatywne opinie na temat "wyjazdów Integracyjnych", z których wynikło wiele zła.... bo za bardzo się integrowali na wyjeździe.

Nie wiem, co sądzić o samych organizatorach, czy spotkanie musi odbyć się akurat w piątek, a nie np. sobotę czy inny dzień tygodnia?

Z Bogiem

 Re: Integracja - czy to naruszenie piątkowego unikania zabaw?
Autor: hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2023-05-14 15:11

Wiem, że nie chodzi o samą literę prawa, ale gdyby jednak spojrzeć do przykazań kościelnych, to nie ma tam obecnie sygnału o wykluczeniu spotkań, a nawet zabawy w piątki inne niż w Wielkim Poście.
To tak dla złagodzenia napięć.

 Re: Integracja - czy to naruszenie piątkowego unikania zabaw?
Autor: Hania (---.icpnet.pl)
Data:   2023-05-14 17:24

U mnie w pracy wyjazdy integracyjne robi się piątek - sobota, by niedziela została dla rodziny.
Grill jest, a na nim do wyboru także szaszłyki warzywne. Do tego zwiedzanie okolicy spacerem ewentualnie rowerem lub np. spływ kajakowy, badminton, siatkówka, paintball, planszówki, warsztaty psychologiczne... Dlatego nie ma problemu, że wyjazd integracyjny jest w piątek.

Wszystko zależy od szczegółów integracji. Na ilość wypitego alkoholu wpływ masz wyłącznie Ty.

 Re: Integracja - czy to naruszenie piątkowego unikania zabaw?
Autor: Kal31 (---.dynamic-2-waw-k-4-1-0.vectranet.pl)
Data:   2023-05-16 22:47

Bardzo dziękuję za wskazówki. Spotkanie nie będzie huczną imprezą, bez tańców będzie bez alkoholu i bez spożywania mięsa, bo to katolickie grono osób. Rozmawiałem też z księdzem i powiedział, że takie spotkanie może mieć miejsce.

Z Panem Bogiem

 Re: Integracja - czy to naruszenie piątkowego unikania zabaw?
Autor: B. (---.184.243.20.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2023-05-19 00:11

Na koniec opisałeś to ładnie, ale generalnie jestem przeciwnikiem spotkań integracyjnych z alkoholem i nocowaniem. Na takie wyjazdy powinni być zapraszani pracownicy ze swoimi współmałżonkami. Alkohol i nocleg to rozluźnienie samokontroli i nieraz okazja do cudzołóstwa. Konsekwencje mogą być dalekosiężne. Lepiej unikać.
Człowiek pracuje po to, żeby zdobyć środki na utrzymanie siebie i rodziny. Czy po kilku kieliszkach alkoholu dyrektor da większą premię lub podwyżkę? Raczej nie. Czy kierownik będzie bardziej wyrozumiały? Wątpliwe.
Dobra atmosfera w pracy i radość z jej wykonywania to dobre rzeczy, ale w wielu przypadkach wyjazdy integracyjne nie przyczyniają się do tego, a wręcz może być odwrotnie, kłopotliwie, np. dla pracowników starszych lub niepijących, dla kobiet we wczesnej ciąży (dlaczego nie pijesz?).
Praca to wykonywanie zadań z nią związanych, a nie "obowiązek" wyjazdów integracyjnych, kosztem czasu dla żony i dzieci. Niektóre rozrywki są fajne, ale można je organizować w gronie rodziny i znajomych.
Serdecznie pozdrawiam.

 Re: Integracja - czy to naruszenie piątkowego unikania zabaw?
Autor: Kiciuś (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2023-05-27 23:17

Przede wszystkim przestrzeganie uszanowania męki Chrystusa nie powinno wynikać że strachu i przymusu ale z szacunku i wdzięczności a przede wszystkim ZNAKU WYBORU BOGA i przyjaźni z NIM
W piątek należy pamiętać o tym co zrobił dla nas Jezus i na tej podstawie w inne dni trzymać się Go
W czasie spotkania integracyjnego pamiętaj o Jezusie i rób dla siebie znaki. Nie jedz mięsa nie pij dużo alkoholu albo w ogóle. Okazuj milość i przyjażn ludziom tam obecnym.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: