logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Brak poprawy po Mszach wieczystych.
Autor: Teri (---.psm.pulawy.pl)
Data:   2024-03-28 15:33

Piszę w sprawie mszy świętych wieczystych, które zamówiłam za dwie bardzo złe osoby i po kilku latach okazało się, że w ich zachowaniu i działaniu nic się nie zmieniło, co dla mnie jest wielkim zdziwieniem i szokiem. Może ten post nie nadaje się do opublikowania, bo materia ta jest niezwykle delikatna, ale prosiłabym chociaż o krótką odpowiedź, dlaczego się tak stało? Proszę chociaż o krótki komentarz do tej sytuacji.
Wszystko, co napisałam jest prawdą.

 Re: Brak poprawy po Mszach wieczystych.
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2024-03-28 17:19

Dlatego, że te osoby są wolne. Zatem modlitwa czy nawet Eucharystia może pomóc, ale człowiek ma moc to zniweczyć (czego najlepszym dowodem jest to, że choć Jezus umarł na krzyżu, jednak będą tacy, co odrzucą Jego Łaskę i pójdą do piekła).

Na Twoim miejscu jednak bym się nie załamywał - często jest tak, że Łaska działa powoli, drąży i jej skutek widać dopiero po wielu latach (a nawet w godzinie śmierci).

 Re: Brak poprawy po Mszach wieczystych.
Autor: K. (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2024-03-28 20:20

Czasami potrzeba lat żeby ktoś się zmienił, ktoś wyzdrowiał lub wrócił do Boga. Tak jak w moim przypadku. Myślę, że moja mama modliła się tak z dobre ponad 5 lat o to. I wymodliła ;)
Uważam, że Tobie to nie zostanie zapomniane, a im być może pomoże. Ale w swoim czasie.

 Re: Brak poprawy po Mszach wieczystych.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2024-03-29 11:59

Teri,

Nie rezygnuj z modlitw. Bądź cierpliwa tak, jak św. Monika, która modliła się przez 16 lat o nawrócenie syna Augustyna. I wiesz co? Bóg wysłuchał jej próśb. Augustyn nawrócił się, został prezbiterem, biskupem, Świętym, a nawet Doktorem Kościoła (!) Stał się jednym z głównych filarów Kościoła.

 Re: Brak poprawy po Mszach wieczystych.
Autor: -ela- (---.multi.internet.cyfrowypolsat.pl)
Data:   2024-04-20 17:46

"Duch Boży wieje kędy chce" Nigdy nie wiadomo kiedy Bóg odpowie na naszą modlitwę... Czasem trzeba lat, a czasem... jednej chwili. Dziś miałam taką sytuację. Ot zwykły domowy problem z nowym sprzętem. Głowiliśmy się z mężem i... nie wychodziło. Westchnęłam w myśli o pomoc do Ducha Świętego i... po minucie udało mi się :) Sprzęt działa :) Szczęść Boże

---------

od moderacji:

Zasady pisowni słownictwa religijnego

Duch Święty - piszemy całe słowa (wszystkie człony, bo to nazwa własna) i z dużej litery.

Ustaliła Komisja Języka Religijnego Rady Języka Polskiego (klik).

W dniach 21 I 2003 roku, 25 II 2003 roku i 25 III 2003 roku odbyły się posiedzenia zespołu roboczego Komisji Języka Religijnego Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN, w których udział wzięli zarówno członkowie Komisji, jak i goście zaproszeni jako eksperci w dziedzinie normy ortograficznej. Celem spotkań nie była zmiana istniejących przepisów ortograficznych, lecz przedstawienie propozycji ujednolicenia pisowni słownictwa religijnego, uściślenia niektórych reguł, niekiedy podanie dodatkowego uzasadnienia istniejących norm.
Propozycje ustaleń były konsultowane z Radą Naukową Konferencji Episkopatu Polski oraz z Komisją ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu Polski.
Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk zatwierdziła poniższe ustalenia na posiedzeniu plenarnym w dniu 7 V 2004 roku.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: