logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy modlitwa bez działania czyni cuda?
Autor: Robert (208.127.203.---)
Data:   2024-04-02 14:01

Cześć. Mam dwa pytania na temat sensu modlitwy o nawrócenie.

1. Po pierwsze. Czy sama modlitwa bez innych działań, same wypowiadane słowa mogą czynić cuda? Jest pewna osoba, którą poznałem, ale z którą nie mam osobistej relacji ani bliższego kontaktu. Jestem jej klientem i widzimy się mniej więcej raz w miesiącu. Poczułem coś do niej i się zakochałem, ale wiem, że z nią nie będę, nie będę rozpisywał już dlaczego. Może właśnie to uczucie do niej sprawiło, że mam ogromne pragnienie jej zbawienia. Przeglądałem profil tej osoby na social mediach i na tyle na ile dało się coś stamtąd wywnioskować, przeglądając jej wiadomości, znajomych, relacje, zdjęcia, to jest duża szansa, że ta dziewczyna nigdy o Bogu nie usłyszała. I mimo, że wiem, że z nią nie będę i się z tym pogodziłem, to jednak bardzo zależy mi, żeby poznała Boga i doświadczyła jej miłości. Czasami nawet zastanawiam się czy Bóg specjalnie nie postawił mi jej na drodze, żebym się za nią pomodlił. I modlę się szczerze z ogromnym pragnieniem, proszę Boga o nawrócenie, ale mimo wszystko gdzieś tam z tyłu głowy pojawia się pytanie czy to ma sens. Czy samo słowne proszenie Boga, bez żadnych czynów, czy rozmów z tą dziewczyną może coś tutaj zdziałać?

2. Za tą dziewczynę prawdopodobnie modli się całe niebo z Maryją na czele. Aniołowie, święci, jej anioł stróż. Na pewno rzesza świętych się za nią wstawia. Więc jak moja modlitwa może mieć jakiekolwiek istotne (podkreślam istotne) znaczenie w całym tym morzu modlitw i to osób, które są dużo świętsze ode mnie?

 Tematy Autor  Data
 Czy modlitwa bez działania czyni cuda? nowy Robert 
  Re: Czy modlitwa bez działania czyni cuda? nowy Rafał 
  Re: Czy modlitwa bez działania czyni cuda? nowy Marcin 
  Re: Czy modlitwa bez działania czyni cuda? nowy Mateusz 
  Re: Czy modlitwa bez działania czyni cuda? nowy Bea 
  Re: Czy modlitwa bez działania czyni cuda? nowy hanna 
  Re: Czy modlitwa bez działania czyni cuda? nowy dresiarz 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: