logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Strach przed spowiedzią, przeistoczeniem i Komunią.
Autor: Ruth (---.21.222.174.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2024-04-29 21:43

Słuchajcie, cztery miesiące nie byłam u spowiedzi. Nie zdarzyło mi się coś takiego bardzo długo, raczej chodzę do spowiedzi zawsze po grzechu ciężkim. No, ale wpadłam w grzech, zaniedbałam sakramenty i tak to się stało. W końcu dziś postanowiłam iść się wyspowiadać. Poszłam do spowiedzi, a tam zimne poty, serce wali jak szalone, uczucie omdlenia. Ledwo dowlokłam się do ławki w oczekiwaniu na Mszę. No i wszystko było dobrze do momentu przeistoczenia. Nogi jak z waty, kompletny paraliż, straszny lęk przed komunią świętą. Poczułam bardzo silną potrzebę wyjścia z kościoła, ale wytrwałam. Dosłownie siłą zebrałam się do Komunii świętej, a w głowie miałam myśli, że na pewno opluję księdza, wypluję Hostię i wybiegnę z kościoła. Przyjęłam jednak Komunię i jakoś doszłam do ławki. Do końca Mszy czułam potworny lęk. Przyszłam do domu i musiałam wziąć leki na uspokojenie. Dodam, że leczę się na zaburzenia lękowe i zastanawiam się, czy to wina choroby czy po prostu złego ducha. Teraz się strasznie boję „zemsty” z ciemnej strony, boję się iść spać, jestem przerażona. Macie pomysł, co to było i jak się przed tym bronić?

 Re: Strach przed spowiedzią, przeistoczeniem i Komunią.
Autor: Anna (---.146.237.45.mobile.internet.t-mobile.pl)
Data:   2024-04-30 01:50

Co Niebo mówi o Różańcu? - ks. Sławomir Kostrzewa

https://m.youtube.com/watch?v=Tsn293IzMcc

 Re: Strach przed spowiedzią, przeistoczeniem i Komunią.
Autor: Marek Piotrowski (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2024-04-30 10:56

Na 99% reakcja emocjonalna. Ale wygrałaś, trzymając się Jezusa i nie rezygnując z Komunii Świętej.
A dla Niego żadni szatani nie są godnym przeciwnikiem.

Czy podobne incydenty miewałaś wcześniej?

 Re: Strach przed spowiedzią, przeistoczeniem i Komunią.
Autor: Marta (---.31.205.6.threembb.co.uk)
Data:   2024-04-30 11:33

Wygląda na objaw chorobowy - porozmawiaj ze swoim lekarzem na ten temat. I przestań myśleć o zemstach ciemnej strony, myśl o tym, że jesteś zawsze pod Bożą opieką.

 Re: Strach przed spowiedzią, przeistoczeniem i Komunią.
Autor: Ruth (---.21.222.174.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2024-04-30 15:15

Nie, nigdy. Dziś jestem umówiona ze znajomym księdzem na modlitwę uwolnienia i na przyjęcie Pana Jezusa. Ogarnął mnie taki lęk, że musiałam wziąć leki na uspokojenie. Teraz płaczę i boję się iść, a bardzo pragnę Jezusa, modłę się na różańcu, słucham codziennie konferencji katolickich. Nie wiem, co jest grane.

 Re: Strach przed spowiedzią, przeistoczeniem i Komunią.
Autor: Emka (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2024-04-30 19:17

To wspaniałe, że tak Ci zależy na relacji z Bogiem :)
Jeśli chodzisz na terapię, to powiedz o wszystkim terapeucie.
A co do Komunii - jeśli nie jesteś na 100% pewna, że zgrzeszyłaś ciężko - nie rezygnuj z niej choćby nie wiem co.

A dlaczego tak się przestraszyłaś Komunii?

 Re: Strach przed spowiedzią, przeistoczeniem i Komunią.
Autor: Ruth (---.21.222.174.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2024-04-30 21:14

Nie mam pojęcia. Po prostu mnie sparaliżowało. Zawsze spowiadam się ze wszystkiego totalnie szczerze, choćby nie wiem, co. Dzisiaj szłam do swojego spowiednika i bałam się iść na plebanię. Pomodlił się nade mną, przyjęłam Pana Jezusa, czuję się już lepiej. Modłę się na różańcu, bo wykryto mi jakąś zmianę na prawej piersi niewiadomego pochodzenia; 13 maja mam kolejne badanie i umieram ze strachu. Wierzę, że Chrystus może mnie uleczyć. Was też bardzo proszę o modlitwę.

 Re: Strach przed spowiedzią, przeistoczeniem i Komunią.
Autor: Magdalena (---.centertel.pl)
Data:   2024-04-30 21:23

Ruth,

Na wszelki wypadek szczerze polecam wizytę u ks. psychologa i rozmowę z nim o spawach, które zaprezentowałaś tutaj,. Zauważ, że to jak dwa w jednym...

 Re: Strach przed spowiedzią, przeistoczeniem i Komunią.
Autor: Tomasz (---.toya.net.pl)
Data:   2024-05-01 14:30

Przede wszystkim przestałbym szukać w internecie różnych spraw dotyczących szatana czyli czym jest opętanie i innych. Bardzo wpływa na psychikę. "Jesteś czym się karmisz" jeśli szukasz to przestań. Ja np namalowałem na kawałku deski ramię Pana Jezusa przybite do krzyża i tak się tego przestraszyłem że pobiegłem do kościoła ze strachu, i się wypłakałam jak bóbr.

 Re: Strach przed spowiedzią, przeistoczeniem i Komunią.
Autor: Weronika (---.play-internet.pl)
Data:   2024-05-11 21:57

"Modłę się na różańcu, bo wykryto mi jakąś zmianę na prawej piersi niewiadomego pochodzenia; 13 maja mam kolejne badanie i umieram ze strachu. Wierzę, że Chrystus może mnie uleczyć".

Jestem po amputacji piersi, miałam chemioterapię, naświetlania, tabletki i nic nie zadziałało bo mam przerzuty do kości i płuc. Jestem w leczeniu paliatywnym (nie da się wyleczyć). Mam małe dziecko i nie rozpaczam bo skupiam się na uwielbieniu i modlitwie dziękczynnej. Moje ulubione zdanie w Piśmie Świętym to: "W każdym położeniu dziękujcie" (1 Tes 5,18). Zmień podejście - zamiast skupiać się na proszeniu o uzdrowienie, skup się na dziękczynieniu i uwielbieniu na adoracji :) Pomodlę się za Ciebie :)

 Re: Strach przed spowiedzią, przeistoczeniem i Komunią.
Autor: Ruth (---.21.188.156.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2024-05-13 13:00

Oooch, kochana dziewczyno, tak bardzo mi przykro. Będę się za ciebie modlić mocno. Dziękuję za słowa wsparcia. Czy modliłaś się nowenną pompejańską?

 Re: Strach przed spowiedzią, przeistoczeniem i Komunią.
Autor: Weronika (---.play-internet.pl)
Data:   2024-05-13 20:34

Każdy powinien sobie powiedzieć:
"Pan Bóg mnie kocha, wszystko co dopuszcza w moim życiu jest dla mojego dobra więc dziękuję za wszystko - bo wszystko jest łaską" :)
Gdy dziękujesz Bogu za wszystko to nie rozpaczasz.

 Re: Strach przed spowiedzią, przeistoczeniem i Komunią.
Autor: Martha78 (---.play-internet.pl)
Data:   2024-05-14 08:56

Kochane dziewczyny,
zgłaszam się jako trzecia. Jestem 5 lat po rozpoznaniu nowotworu piersi.
Ruth, pragnę Cię uspokoić. To wszystko, co przeżywasz, to wynik potwornego stresu.

 Re: Strach przed spowiedzią, przeistoczeniem i Komunią.
Autor: Weronika (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2024-05-14 08:59

Nie wyszukuje 'skutecznych', 'skuteczniejszych' i 'najlepszych' modlitw - skupiam się na dziękczynieniu za wszystko i uwielbianiu Boga na codziennej Eucharystii i Adoracji. Gdy Bóg daje krzyż to daje też wystarczająco dużo siły żeby go nieść - to nie są puste słowa.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: