logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nic tu po mnie jak już cenzurują Pismo Święte na katolickim portalu.
Autor: Michal (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2004-03-04 21:24

Trzeba się zbierać z tego świata! Nic tu po mnie jak już cenzurują Pismo Święte na katolickim portalu i to jak domniemywam zakonnicy. To już nie Sodoma i Gomora, a koniec świata! Zresztą dopiero co taki jeden zakonnik ocenzurował Ewangelię, bo on wie lepiej jak Pan Jezus umierał. Widocznie napisali jakąś piątą jemu tylko znaną. Podobno Pan Jezus oderwał rączęta od krzyża i wszystkim błogosławił, a oprawcy podawali mu kwiatuszki, żeby sobie powąchał. A najbardziej wzruszony był arcykapłan. Cały się popłakał i mówił, że on to zrobił z miłości do gojów, ale jakby wiedział, że zostaną takimi antysemitami, toby nigdy Jezusa poganom nie wydał, tylko załatwił sprawę cichaczem, jak potem ze Szczepanem. Jak mi kiedyś w takiej jednej wspólnocie (katolicka!!!) pani psycholog ocenzurowała Św. Jana (poznacie prawdę, a prawda (tu dodała MOŻE) was wyzwoli), to po prostu powiedziałem co myślę o takiej chrześcijańskiej psychologii i jej zniewalającej prawdzie, i wziąłem nogi za pas. No ale jak już do zakonów ta nowa moda doszła, to gdzie uciekać?! 1 Tm 2, 14-15; proszę Księdza! A jak już jestem przy głosie to jeszcze 1 Tm 5, 8-14; 1 Kor 7, 29 i kilka innych...jakby co do czego służę.

----------------------

Po ogolnikach prosze o konkret. W czym rzecz?
admin

 Re: Nic tu po mnie jak już cenzurują Pismo Święte na katolickim portalu.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2004-03-05 11:32

Masz ci los! To był żartobliwy komentarz do "ocenzurowania" ("ciach") wypowiedzi św. Pawła dotyczącej zbawienia kobiet zamężnych i tam go wysłałem, a tu Szanowny Administrator raczy tworzyć nowy wątek. A kobiety na prawdę zbawijają się przez rodzenie dzieci i tak prywatnie uważam, że siostry zakonne mają "gorzej", (bo muszą rodzić duchowo) a mężatkom niebo przychodzi w sposób bardziej "naturalny". Proszę się nie obrażać! I ciachać całość, albo wcale. Uwaga nie na temat, dotyczyła osądzenia przez co poniektórych "Pasji" Gibsona i nie miała nic wspólnego z Administratorem, tylko z cenzurowaniem Ewangelii. Jakby ten tekst dotarł kilkakrotnie, to proszę go bez potrzeby nie powielać, bo mam kłopoty z łączem stałym.

 Re: Nic tu po mnie jak już cenzurują Pismo Święte na katolickim portalu.
Autor: paskalina (---.chello.pl)
Data:   2004-03-05 20:51

Michał, nie wiem jaki konkretnie cytat Ci ciach/nięto, ale nikt się sam nie zbawia, ani przez rodzenie ani przez nic innego. O ile wiem, dostępujemy zbawienia przez pełnienie woli Bożej. Jeśli wola Boża każe rodzić, to się rodzi; ale jak sądzę - dla sióstr zakonnych Pan Bóg inne zadania przewidział :) i na pewno dał im wystarczająco łask i sił do ich wypełniania, podobnie kobietom bezpłodnym lub świeckim celibatariuszkom: każdemu wg jego powołania. 'Wszak napisane jest: Wesel się, niepłodna, która nie rodziłaś, wykrzykuj z radości, która nie znałaś bólów rodzenia, bo więcej dzieci ma samotna niż ta, która żyje z mężem.' (Gal 4:27-28) Moje życie coraz bardziej potwierdza prawdziwość tej reguły :)
A w kwestii 'cenzury' Pisma, zważ na jej plusy: nikt tu przynajmniej nie będzie mącił w głowach powołując się na słowa Jezusa, których np. Jezus nigdy nie wypowiedział, albo zamiast słów podając swoją (niekoniecznie prawidłową) interpretację. Dla wygody polecam wyszukiwarkę biblijną, która bardzo ułatwia znalezienie adresu:
http://www.pik-net.pl/biblia/
Pozdrawiam serdecznie.

 Re: Nic tu po mnie jak już cenzurują Pismo Święte na katolickim portalu.
Autor: Michał (---.bnet.pl)
Data:   2004-03-07 22:09

No dobra, dobra Paskalino

/ciach/

Jak moze Pan przeczytac w sekcji 'Zanim zapytasz'
http://www.katolik.pl/index1.php?st=cale&typ=pomoc
formula Forum Pomocy to pytanie-odpowiedz.

Natomiast do wymiany pogladow
1. Zachecam do uzycia priva adwersarza.
2. Postawilismy Forum Dyskusji http://www.katolik.pl/dyskusje

Alternatywnie moze Pan zaczac nowy watek.
pozdrawiam
Andrzej Wasko SDS
admin

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: