logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Gdzie można złożyć skargę na zagubionego proboszcza?
Autor: Janusz (---.gdansk.sdi.tpnet.pl)
Data:   2004-03-09 14:36

Matka mojego syna (nie jesteśmy małżeństwem) jest katoliczką, ja nie. Poprosiła proboszcza o udzielenie chrztu dziecku. Ja nie mam nic przeciwko temu. Proboszcz jednak odmówił, tłumacząc, że nie jesteśmy małżeństwem. Wiem, że to z jego strony daleko idąca samowola i oburza mnie to. Prawo kościelne nic takiego nie mówi. Chciałbym się dowiedzeć, czy i gdzie można złożyć skargę na tego zagubinego człowieka.

 Re: Gdzie można złożyć skargę na zagubionego proboszcza?
Autor: Lili (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2004-03-09 15:07

Wątek z odmową udzielenia chrztu w takiej sytuacji był poruszany tu wiele razy, proszę skorzystać z wyszukiwarki, to może lepiej zrozumie Pan motywy, jakie mogły kierować proboszczem. Ale jeśli koniecznie będzie się chciał Pan poskarżyć, zawsze można napisać do właściwego biskupa.

 Re: Gdzie można złożyć skargę na zagubionego proboszcza?
Autor: Agniulka (---.skrzyszow.org)
Data:   2004-03-09 22:18

To nie jest "daleko idaca samowola". Jezeli ksiadz mial podstawy by miec jakiekolwiek watpliwosci co do katolickiego wychowania dziecka (a zwiazek niesakramentalny rodzicow ma prawo takie watpliwosci kaplana budzic) to nie zlamal zadnego paragrafu KPK. Prawo Kanoniczne zobowiazuje kaplana do takiego rozpatrzenia sprawy

 Re: Gdzie można złożyć skargę na zagubionego proboszcza?
Autor: Bogna (---.gdynia.mm.pl)
Data:   2004-03-09 22:29

Ten człowiek nie jest zagubiony i nie jest to z jego strony daleko idaca samowola jak błędnie przypuszczasz. Skorzystaj z rady Lili, czyli też z wyszukiwarki. A jak jeszcze będą jakieś wątpliwości kliknij do mnie na priva. Spróbuję jakoś pomóc. Pozdrawiam serdecznie, szczęść Boże. (Mimo, iż jak piszesz,nie jesteś katolikiem)

 Re: Gdzie można złożyć skargę na zagubionego proboszcza?
Autor: tis (---.katowice.msk.pl)
Data:   2004-03-10 11:08

Nie masz żadnego prawa, także moralnego oceniać postępowania proboszcza. Najpierw musiałbyś się zapoznać z nauką Kościoła Katolickiego na temat chrztu. W każdym razie nie jest to coś takiego jak urodziny czy imieniny, czyli okazja do jublu. To przyjęcie do społeczności uczniów Chrystusa. Kościół, będący Wspólnotą Ludu Bożego poprzez osobę ks. Proboszcza musi dbać o to, aby przyjmowani nowi członkowie tego Ludu nie byli obojętni wobec wiary, nie mówiąc już o wrogości wobec społeczności wiernych. A osoba jawnie pozostająca w stanie grzechu śmiertelnego nie rokuje żadnych nadzieji na katolickie wychowanie swojego potomstwa. I nie bierz to za dyskryminację. Bo to dyskryminacją nie jest.

 Re: Gdzie można złożyć skargę na zagubionego proboszcza?
Autor: kl. Przemek (---.pft.wroc.pl)
Data:   2004-03-10 12:30

Szczęść Boże!
Ksiądz Proboszcz miał prawo odmówić udzielenia chrztu. Zgadzam się z powyższymi postami. Chodzi o dobro Kościoła i dziecka.
Piszesz, że nie jesteście małżeństwem. Ale czy są jakieś ku temu przeszkody?
Jeśli nie, to powinniście ślub zawrzeć. Wtedy Proboszcz będzie spokojny o katolickie wychowanie dziecka.
Pisząc skargę na Proboszcza wyrządzisz mu wielkie zło. Jesteś rozgoryczony, z żalem wytykasz mu błędy, których on nie popełnił. Na jakiej podstawie chcesz napisać na niego skargę?
Sprawa jest poważniejsza. Jakim prawem oceniamy ludzi?
Tyle tu na postach "najazdów" na księży. To też ludzie.
Czemu tego nie potrafimy zrozumieć?
Janusz, jeśli chcesz to zapraszam. Napisz mi maila w razie jakichkolwiek pytań.
Pozdrawiam.
Szczęść Boże!

 Re: Gdzie można złożyć skargę na zagubionego proboszcza?
Autor: Wiaczesław (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2004-03-10 14:53

Niech matka pójdzie z dzieckiem do innego proboszcza i nic mu nie mówi. Chrzci się dziecko, a nie prywatne sprawy rodziców.

 Re: Gdzie można złożyć skargę na zagubionego proboszcza?
Autor: paskalina (---.chello.pl)
Data:   2004-03-10 16:56

Wiaczesławie błagam opanuj się!!!!! Ucz się, zanim zaczniesz uczyć innych!
Przepraszam admina, wiem, że to nie jest Forum Dyskusji, ale nie mogę!!!
:(((

 Re: Gdzie można złożyć skargę na zagubionego proboszcza?
Autor: Bogna (---.gdynia.mm.pl)
Data:   2004-03-10 21:52

I ja nie mogę, i nie dziwię się już dlaczego to Bóg " nie wysłuchuje" czasami czyichś modlitw i próśb, skoro takie zakłamanie się innym proponuje. Pozdrawiam, szczęść Boże.

 Czy musi być zgoda księdza...
Autor: Monika (---.toop.pl)
Data:   2016-10-18 20:30

... by dziecko było przyjęte w innej parafii?

-----

1. Przyjęte do czego?
2. Dlaczego - zamiast za plecami - nie zapyta Pani u źródła, na plebanii?
moderator

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: