logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie chce aby nasza znajomosc miala blizszy charakter.
Autor: smutna (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-22 14:42

Na weselu od kolezanki poznalam niepelnosprawnego chlopaka, zatanczylam z nim, a potem on zaczal mnie podrywac. Boje sie z nim rozmawiac, bo w kazdej rozmowie jest jakis podtekst. Nie moge tez ciagle nie odbierac telefonu, kiedy do mnie dzwoni... Nie wiem jak mu powiedziec, ze nie chce aby nasza znajomosc miala jakis blizszy charakter. Nie chce go ranic... Prosze pomózcie, bo nie wiem, co mam robic...

 Re: Nie chce aby nasza znajomosc miala blizszy charakter.
Autor: Maja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-22 15:42

Zastanów się jak byś go potraktowała (tzn. spławiała), gdyby był pełnosprawny i po prostu zdecydowanie daj mu do zrozumienia, że nic z tego...
A jeśli chcesz być uprzejmna, to zawsze możesz stwierdzić, że masz już kogoś innego.

 Re: Nie chce aby nasza znajomosc miala blizszy charakter.
Autor: monia (---.hapay.pl)
Data:   2005-05-22 17:33

Szczera rozmowa. Badz z nim szczera. Wyjasnij mu...bardzo delikatnie, ze nie chcesz blizszej znajomosci. To najlepsze rozwiazanie. Jesli bedziesz to odkladac to bedzie to trwalo i trwalo a przeciez chcesz to zalatwic. Nie przedluzaj tego bo moze on pomysli ze po prostu jestes zabiegana lub cos w tym stylu i dlatego nie odbierasz telefonow. pozdrawiam

 Re: Nie chce aby nasza znajomosc miala blizszy charakter.
Autor: Marta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-05-22 19:08

Czy Ty go odrzucasz tylko dlatego że jest niepełnosprawny? Bo może spróbuj nie patrzeć na jego wady cielesne i zainteresować się jego zaletami. Może się okazać wspaniałym gościem. Może Twoje pierwsze wrażenie to trochę szoku i strachu, bo on jest "inny". To jeszcze zależy od tego na czym ta niepełnosprawność polega.
Ale nie zrozum mnie źle, absolutnie Cię nie namawiam, żebyś z litości próbowała się zmusić do bycia z nim razem. Mam podobne doświadczenia i wiem, że co innego być koleżanką, a co innego słuchać o tym, że on mnie kocha. Ja mu konsekwentnie odmawiałam wyjścia gdziekolwiek i w końcu zrozumiał, że nic z tego. Na co dzień byłam miła (mieszkaliśmy w jednym domu), więc myślę, że za bardzo nie rozpaczał.

 Re: Nie chce aby nasza znajomosc miala blizszy charakter.
Autor: Marcin (---.crowley.pl)
Data:   2005-05-23 14:02

Pokój Tobie
Musisz mu to powiedzieć, szczerość jest fundamentem kazdej relacji, tylko nie rób tego pod wpływem impulsu i wbrew sobie ( gdy czujesz, że nie dasz rady, lub, że na sobie taką rozmowę wymuszasz ) Módl się o okazję do takiej rozmowy, módl się by Pan dał Tobie odpowiednie słowa i szczerość. Módl się by Bóg oświecił serce tego chłopaka. A tak po ludzku radzę: powiedz mu, że dla Ciebie znajomość rozwija się za szybko i prosisz by trochę "zwolnił". W ten sposób dasz sobie trochę czasu i nikogo nie zranisz, a jeśli ten chłopak tego nie zrozumie, to już nie będzie to Twoją winą. Wtedy trzeba będzie powiedzieć wprost.

Wszystkiego co dobre
Chwała Panu !
Marcin

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: