logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie moge dostac rozgrzeszenia.
Autor: Alicia (---.dyn.optonline.net)
Data:   2005-10-21 08:25

Jestem mezatka od trzech lat, moj maz pochodzi z Pakistanu. Poznalam go w Kanadzie, gdzie mieszkam juz od 10 lat. Jestesmy tylko zwiazani slubem cywilnym, tak bardzo zle sie czuje, bo nie moge uzyskac rozgrzeszenia...planujemy slub w obu religiach, ale dlaczego zaden ksiadz nie chce dac mi rozgrzeszenia...Bardzo kocham swojego meza, dla wszystkich ciekawskich bylam juz w Pakistanie dwa razy i nikt mnie tam nie bil, ani nie zamykal w rzydnych komorkach...bylo bardzo pieknie...Ale prosze mi wytlumaczyc, czy jest jakas szansa, ze poki jeszcze nie mam slubu koscielnego, moge dostac rozgrzeszenie???

 Re: Nie moge dostac rozgrzeszenia.
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2005-10-21 13:54

I nie dostaniesz. Dopóki nie masz ślubu koscielnego (w Waszym przypadku według prawa kanonicznego byłoby to tzw. Małżeństwo Mieszane), a współżyjesz sexualnie ze swoim kontraktowym małżonkiem, nie otrzymasz rozgrzeszenia, gdyż w takim przypadku popełniasz grzech cudzołóstwa. Kontrakt cywilny nie upoważnia do życia jak mąż i żona. Istnieją dwie szanse, ale myślę, że mało realne dla Was, bynajmniej ta pierwsza, a drugiej mimo wszystko nie życzę. Pierwsza wymagałaby od obojga złożenia i dotrzymania przyrzeczenia przed ołtarzem, że do dnia ślubu kościelnego będziecie żyli ze sobą jak brat i siostra, a nie jak małżonkowie. Nie wiem, w jaki sposób udałoby Ci się przekonać do tego Twego 'męża'. A druga - tylko w przypadku zagrożenia życia, jednorazowo można otrzymać rozgrzeszenie. A kiedy zagrożenie ustanie - niestety juz nie. Pozdrawiam serdecznie, szczęść Boże.

 Re: Nie moge dostac rozgrzeszenia.
Autor: Hanna (217.153.143.---)
Data:   2005-10-21 15:29

Przykro mi ale nie bo ponieważ nie masz ślubu kościelnego popełniasz grzech cudzołóstwa.
Pozdrawiam

 Re: Nie moge dostac rozgrzeszenia.
Autor: Tomasz (---.netia.com.pl)
Data:   2005-10-21 16:44

Witaj. Rozgrzeszenia udziela sie wlasnie grzesznikow i nikomu innemu :) Warto jednak dodac rozgrzeszenia, a wiec odpuszczenia grzechow udziela sie grzesznikom, ktorzy rozumieja ze to co zrobili bylo zle, ze niszczylo i niszczy ich i innych ludzi. To oznacza ze rozgrzeszenie jest dla tych ktorzy w szczerosci i prawdzie przeanalizowali swoje zycie, zlo nazwali zlem i zamierzaja zmienic styl zycia. Dla tych ktorzy zaluja popelnionego zla i np gdyby mogli cofnac czas to postapiliby inaczej. Spowiedz to tylko jeden z warunkow sakramentu pojednania i nawrocenia. Sakramentu - bo to wydarzenie swiete, wydarzenie w ktorym grzesznik czyli ten kto dodad odrzucal Boga spotyka sie z Przebaczajacym Milosiernym Ojcem. Nawrocenia - bo jest to wydarzenie dla ludzi ktorzy rozumieja i uznaja iz droga ktora dotad szli byla zla, ze prowadzila icj ku tragedii, ku smierci i dlatego chca z nie zawrocic, chca zmienic i kierunek patrzenia i kierunek marszu - czyli nawrocic sie wlasnie. Bog pozwalajacy sie spotkac w tym sakramencie przychodzi wlasnie po to zeby czlowieka utwierdzic, podtrzxymac umocnic w jego nawroceniu.
To, w skrocie, podstawowe warunki uzyskania rozgrzeszenia. O szczegolach najlepiej porozmawiaj z kaplanem.
Jesli myslisz sobie ze to za trudne, ze nie mozliwe, ze ja zupelnie nie rozumiem twojej sytuacji to mam do ciebie prosbe bys przynajmniej sprobowala. Modl sie powaznie, pojdz na rozmowe ze spowiednikiem, jesli bedziesz gotowa to idz do spowiedzi, znowu sie modl i rozmawiaj w domu. Jersli sie nie uda za pierwszym razem to probuj drugi raz... Muzulmanie sa gotowi wiele zrobic w imie swojej religii byc moze masz wiec szanse ze cie zrozumie, ze uszanuje to co wg twojej religii jest wazne. Mysle ze jesli cie kocha to powinien zrozumiec.
pokoj Tobie
tomek

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: