logo
Czwartek, 16 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Szukam dokumentów Kościoła nt. czystości małżeńskiej.
Autor: Oliwka (---.core.lanet.net.pl)
Data:   2005-10-24 08:16

mam wielką trudność w spowiedzi, od pół roku jestem mężatką i przechodzę kryzys wiary, który polega na kwestionowaniu zasad, które dotychczas przyjmowałam bez zastanowienia, "bo takie są zasady Kościoła w którym jestem". Teraz, po zweryfikowaniu teorii z praktyką, do przestrzegania tych zasad potrzebuję bardziej racjonalnych argumentów. Szukam dokumentów Kościoła traktujących o czystości małżeńskiej, godnym współżyciu itd.,

 Re: Szukam dokumentów Kościoła nt. czystości małżeńskiej.
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2005-10-24 14:37

Polecam encyklikę papieża Pawła VI - Humanum Vitae z 1968 r. A poza tym poszperaj troche w naszej Forowej wyszukiwarce, temat był wiele razy poruszany. Znajdziesz tam z pewnością wiele informacji na temat godnego zycia w małżeństwie. Zajrzyj też na stronę naszego Moderatora - www.spowiedz.pl I tam możesz spotkać odpowiedzi na interesujace Cię pytania. Pozdrawiam serdecznie, szczęść Boże.

 Re: Szukam dokumentów Kościoła nt. czystości małżeńskiej.
Autor: Tomasz (---.netia.com.pl)
Data:   2005-10-24 14:43

Witaj. Po pierwsze bardzo sie ciesze ze szukasz. Mysle ze za to co popycha Cie do szukania powinnas Bogu dziekowac bo to oznacza ze z Ciebie, ze z Was nie zrezygnowal. Rozmowa o czystosci malzenskie, racjomalna rozmowa moze odbywac sie na kilku plaszczyznach w zaleznosci od tego co lub kogo gotowa jestes uznac za autorytet, jakie wartosci gotowa jestes uznac za swoje itp. Skoro pytasz to rozumiem ze katechezy przedmalzenskie, poradnia rodzinna i ludzie ktorych tam spotkalas a ktorych Kosciol poslal do Was wreczajac im misje kanoniczna nie okazaly sie przekonujace a ich argumenty nie wydaly ci sie dosc racjonalne. Ok, tak bywa.
Pytasz o dokumenty. Jest wiele zrodel, roznej rangi wypowiedzi przedstawicieli Kosciola. Mozesz zaczac od Humane Vitae Pawla VI, Ewangelim Vitae Jana Pawla II i oczywisci od Katechizmu. Jednak ja szczerze namawiam Cie a raczej Was do rozmowy z madrym kaplanem, wierzacym :) pracownikiem poradni rodzinnej parafialnej czy diecezjalnej. To oczywiscie nie przeszkadza lekturze ale jak sadze i Tobie i kazdemu z nas przeba berdziej obietnicy, nadziei, pozytywnego swiatla niz prawa zlozonego z nakazow i zakazow. Napisz chocby na to forum skad jestes a z pewnoscia ktos podpowie Wam z kim konkretnie moglibyscie w waszym otoczeniu porozmawiac. Jesli chcialabys za posrednictwem sieci lub w jakiejs innej formie porozmawiac ze mna to oczywiscie napisz. Zawsze chetnie odpowiadam na takie listy.
Odwagi czystosc to nie jest kolejny ciezar, ktory ktos tam usiluje Wam wepchnac na kark. Czystos - i ja w to gleboko wierze - to szansa na rozwoj waszej milosci.
Pokoj Tobie
Tomek

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: