logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co wam daje nalezenie do wspolnot?
Autor: wronia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-10-27 18:42

hej mam pytanko do wszystkich ktorzy naleza do wspolnot chrzescijanskich, np ruch swiatlo-zycie (nie wiem czy to dobrze napisalam bo ja tylko raz o tym slyszalam) czy wspolnoty odnowy w Duchu Sw czy innych, zwlaszcza tych skupiajacych mlodziez. co wam daje nalezenie do nich? co robicie w ramach przynaleznosci do danej wspolnoty (jakies spotkania, rozmowy). prosze byscie troche przyblizyli mi takie wspolnoty lub odeslali do jakichs stronek.
PS. jesli to pytanko nie pasuje do forum pomocy, to serdecznie przepraszam moderatora za fatyge i zajmowanie czasu.

 Re: Co wam daje nalezenie do wspolnot?
Autor: anonim (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-10-27 21:44

Hej,
Mogę Ci powiedzieć co mi daje bycie we wspólnocie Neokatechumenalnej jako że w takowej jestem;)
W sumie można udzielć odpowiedzi na to pytanie jednym słowem: Wiarę. I to Ona jest celem wszystkich chrześcijańskich wspólnot.
Oczywiście fakt, że można z kimś pogadać o czymś innym niż ciuchy, kosmetyki, samochody itp również jest ważne, ale nie najważniejsze.
We wspólnocie dość dogłębnie poznaję siebie, Bóg pomału pokazuje mi sens mojej historii, leczy relacje z ludźmi...
Wiesz, wspólnot jest wiele, Kościół oferuje całe mnóstwo ruchów, wspólnot, charyzmatów...Życzę Ci abyś odnalazła swoje miejsce w Kościele.
Osobiście polecam Drogę Neokatechumenalną, bo wg mnie jest ona czymś bardzo wartościowym i widzę, jak mi pomaga.
Trzymaj się.

 Re: Co wam daje nalezenie do wspolnot?
Autor: strzyga (---.aster.pl)
Data:   2005-10-28 07:12

daje pogłębienie wiary, lepsze poznanie Boga, siłę, podtrzymanie na duchu w trudnych chwilach, uczy współdzałać z innymi, daje poczucie bezpieczeństwa, że się ma stałe grono przyjaciół/znajomych, a więc coś stałego, można tam poznać wielu ciekawych ludzi :)
tak myślę, o oazie (czyli ruchu światło-życie)
pozdr :)

 Re: Co wam daje nalezenie do wspolnot?
Autor: Mati (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2005-10-28 10:06

Przynależność do wspólnoty chrześcijańskiej pozwala pogłębiać kontakt z Bogiem i jednocześnie poznawać, ludzi którzy podobnie jak my poszukują sensu swojego życia iten sens upatrują w kontakcie z Bogiem.Odnowa w Duchu Św.daje człowiekowi umocnienie poprzez działanie Ducha Św.a jednocześnie następuje niezwykłe umocnienie samej grupy która modli się do Ducha Świętego.W takiej wspólnocie rozwijają się różne charyzmaty.Z własnego doświadczenia pobytu w takiej wspólnocie muszę powiedzieć że ta grupa modlitewna umocniła mnie bardzo i uświadomiła mi jak wielką wartość ma modlitwa wspólnotowa i jak a niej spełniają się słowa Chrystusa"gdzie dwaj albo trzej są zebrani w imię Moje tam ja jestem pośród nich" Mt 18,20.
Z Bogiem.

 Re: Co wam daje nalezenie do wspolnot?
Autor: Michał (81.15.157.---)
Data:   2005-10-28 13:56

Też jestem neokatechumenem.
Bycie we wspólnocie pozwala mi dojżewać- duchowo, emocjolnalnie.
Dzięki temu odkrywam prawdę o sobie samym to pozwala mi wychodzić z kompleksów i z różnych problemów w które zdążyłem się już zaplatać. Pomaga też leczyc relacje do innych ludzi.
Najważniejszym jest chyba jednak to że pomaga mi wchodzić w prawdziwą osobistą relację z Bogiem.
To wspaniały dar od Pana.
Polecam.
Pokój i dobro.
Ps: na forum pojawił się już kiedyś podobny temat - ktoś poszukiwał wspólnoty i pytał forowiczów o poradę w tej sprawie.

 Re: Co wam daje nalezenie do wspolnot?
Autor: wronia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-10-28 19:24

dziekuje bardzo serdecznie za wszystkie odpowiedzi

 Re: Co wam daje nalezenie do wspolnot?
Autor: Ania (---.ath.cx)
Data:   2005-10-28 21:45

A ja już nie należe do żadnej wspólnoty takiej studenckiej. Obecnie praktykuje adoracie w piątek i oczywiście Niedziela:-). Mi się życie inaczej potoczyło byłam w Oazie, w Duszpasterstwie potem Odnowa. A teraz nic i też się czuję że jestem we wspólnocie jak przybywam na niedzielną msze św. Te różne wspólnoty i tak tworzą jedną wielką wspólnote. :-) Jesteśmy jedną wielką wspólnotą :-)

 Re: Co wam daje nalezenie do wspolnot?
Autor: dziecko (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-10-30 00:48

Ja należę do "Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej", jestem animatorką i prowadzę spotkania z najmłodszymi dziećmi. Oprócz tego należę do najstarszej grupy, którą prowadzi ksiądz i siostra. Często wyjeżdżamy na rekolekcje, mamy rózne ogniska i wycieczki. Śpiewamy w każdą niedzielę i pierwszy piątek na Mszy. Należenie do tej wspólnoty daje mi wiele radości, nie wyobrażam sobie życia bez niej. Dzięki spotkaniom i rekolekcjom bardzo dużo się nauczyłam. Lubię przebywać z dziećmi, ale też większość mioch znajomych właśnie należy do tej wspólnoty, żyję nią na codzień. Zachęcam wszystkich, którzy nie należą do żadnej wspólnoty, by nie siedzieli w domu ciągle nad książkami. Spotykanie się w kręgu ludzi kochających Jezusa i chcących dawać Go innym, ubogaca i pomaga w dążeniu do świętości.
Oto strona naszej wspólnoty : www.dziecimaryi.milowka.pl

 Re: Co wam daje nalezenie do wspolnot?
Autor: Sławek (---.mlyniec.gda.pl)
Data:   2005-10-30 08:37

Być chrześcijaninem w świecie nie jest łatwo. Każdy dzień przynosi nowe wyzwania, stwarza nowe problemy, powoduje wątpliwości. Jak rozpoznać swoje powołanie? Jak realizować swoje apostolstwo? Jak sprawdzić, czy idę właściwą drogą? Mozna szukać odpowiedzi samotnie. Ja doszedłem do wniosku, że trudno jest znaleść oparcie w kilkunastotysięcznej Parafii. Znacznie łatwiej i bezpieczniej znaleźć sobie małą grupę ludzi, którzy będą mi w tych poszukiwaniach towarzyszyć duchowo. I znalazłem Wspólnotę ludzi, którzy już od XVI wieku podążają w życiu razem ku Bogu, kierując się wskazówkami św. Ignacego z Loyoli. Wspólnota daje mi formację, oparcie i pomoc w moich zaangażowaniach w świecie, Kościele i Parafii.

 Re: Co wam daje nalezenie do wspolnot?
Autor: ...a taka tam:) (80.51.191.---)
Data:   2005-10-30 10:27

Daje mi pewność, że na Szczyty nie idę sama :-)
Zaglądnij na stronkę www.gachelmek.republika.pl lub główną stronę GA www.grupyapostolskie.pl

 Re: Co wam daje nalezenie do wspolnot?
Autor: Ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2005-10-30 17:29

Jestem w Oazie i jest to cos cudownego...Poznałam najwspanialszych przyjaciol :)
Jest to jedna z lepszych rzeczy jaka mnie w zyciu spotkala :)
Strona Ruchu Swiatlo-Zycie www.oaza.pl

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: