logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Uczeni a objawienia.
Autor: vim (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-11 12:04

Czesc
Czy Matka Boża lub Pan Jezus objawiali sie jakimś uczonym, medrcom, czy profesorom uniwersytetów?
Jesli tak to prosze napiszcie komu.

 Re: Uczeni a objawienia.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2006-04-11 12:38

Mam nadzieję, że to nie zadanie domowe?
Np. Kacper, Melchior i Baltazar.
np. św. Ambroży (był prefektem policji, a jak Jezus mu się objawił, rzucił tę chałturę i poświęcił się biskupstwu, to zrobiło takie wrażenie na)
św. Augustynie, że zrezygnował z prowadzenia własnej szkoły filozofii pogańskiej i chciał ją przekształcić w klasztor chrześcijański (wtedy były tylko katolickie, przepraszam braci odłączonych, ale chrześcijanin historycznie = katolik), ale mu wierni nie dali, bo go na siłę i wbrew woli wybrali biskupem (wpierw trzeba mu było udzielić święceń kapłańskich, bo ich nie miał, Jezus objawiał mu się kilkakrotnie, polecam "Wyznania"), taki
św. Tomasz, myślę, że i dzisiaj dostałby profesora i z filozofii i z teologii
albo Pascal, albo Ludwik Pasteur, albo, jakby tak dzisiaj poszukać, to też by się znalazło bez liku. Nie wszyscy się chwalą publicznie.
A co, uczonym nie może się nic objawiać? Gorsi jacyś? Wiesz, jak spotkasz na ulicy, założę się, że nie rozpoznasz. (To znaczy, Mama mi opowiadała, że taki prof. Skałkowski, czy Labuda, to marynarkę ubierali na lewą stronę, na nogach mieli po jednej skarpetce i buty nie od pary, ale ja osobiście nie widziałem. Teraz tak w telewizorze paru występuje i mają takie kolorowe włosy, ale mimo, że nie rozumiem, o czym mówią, to jakoś ich nie podejrzewam, raczej myślę, że uciekli z miejsca w którym bywają również uczeni, ale w innym charakterze.)

 Re: Uczeni a objawienia.
Autor: eReM (---.interpc.pl)
Data:   2006-04-11 14:03

Uczona - filozof, fenomenolog, asystentka Husserla, poszukująca prawdy Edyta Stein kiedyś w wolnej chwili i jak to sie mówi - 'przypadkowo' czytając Dzieła św. Teresy z Avila (karmelitanki bosej, Doktora Kościoła), odnalazła tę prawdę w Jezusie Chrystusie.
Z urodzenia Żydówka, porzuciła swoją wiarę zostając ateistką.
Po nawróceniu wybrała życie w karmelitańskim zakonie kontemplacyjnym.
Swój wybór potwierdziła decyzją na śmierc za naród żydowski w hitlerowskim obozie zagłady w Oświęcimiu w 1942 roku.
Edyta Stein - św. Teresa Benedykta od Krzyża (takie wybrała imie zakonne) - mistyczka, bezpośrednio poznała Boga w cierpiącym Jezusie Chrystusie, który ofiarowuje swoje życie za zbawienie świata na krzyżu.
Jej dzieło "Wiedza krzyża" jest spełnieniem jej poszukiwań filozoficznych i teologicznych, i określiło jej sens życia.
Św. Benedykta od Krzyża (Edyta Stein) decyzją papieża Jana Pawła II jest współpatronką Europy.
"Krzyż nie jest celem sam w sobie.
Wznosi się wzwyż i wskazuje w górę.
Nie jest jedynie znakiem - jest mocnym oręzem Chrystusa;
kijem pasterskim,
z którym wyruszył
Boski Dawid przeciw
piekielnemu Goliatowi;
kijem pasterskim,
którym puka potężnie
do bram niebios
i otwiera je.
Wtedy strumienie
Bożego światła
tryskają na ziemię
i obejmują wszystkich,
którzy idą śladami
Ukrzyżowanego.
św. Teresa Benedykta od Krzyża

/Edyta Stein: Wiedza krzyża. Wyd. Karmelitów Bosych, Kraków 1999 r./

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: