logo
Niedziela, 28 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Wadi Qelt , Grota Mleczna - co to za miejsca ?
Autor: Małgorzata (---.autocom.pl)
Data:   2007-09-10 21:44

Przeglądałam program pielgrzymki do Ziemi Świętej i znalazłam takie punkty programu:
- Wadi Qelt
- Grota Mleczna

 Re: Co to za miejsca ?
Autor: Elżbieta (---.zgora.dialog.net.pl)
Data:   2007-09-10 23:20

Wadi Qelt to na Pustyni Judzkiej, w wielkim wąwozie, prawosławny klasztor św. Jerzego z grotą Eliasza.
Grota Mleczna - w Betlejem, wapienna grota, o której legenda mówi, że powstała z kropli mleka Matki Boskiej. Tradycyjne miejsce modlitwy za wszystkie matki w każdym razie.
Tyle w skrócie. Co prawda - byłam, widziałam, każdą pielgrzymkę do Ziemi św. polecam.

 Re: Wadi Qelt , Grota Mleczna - co to za miejsca ?
Autor: Małgorzata (---.autocom.pl)
Data:   2007-09-11 21:09

Dziękuję za pomoc :)

Moja wiedza na temat Ziemi Świętej jest bardzo skromna, proszę powiedzcie mi co to za miejsca (nie umiem znaleźć odpowiedzi):
-Dominus Flevit
-En Karem
-Ain Karem - czy to to samo co En Karem i co to jest?
-sadzawka Betezda
-konwent Ecce Homo
-sykomora Zacheusza
-sanktuarium Stella Maris
-grota Eliasza
-W programie pielgrzymki jest napisane: kościół św. Piotra "in Gallicantu". Co to znaczy "in Gallicantu"?

 Re: Wadi Qelt , Grota Mleczna - co to za miejsca ?
Autor: Elżbieta (---.zgora.dialog.net.pl)
Data:   2007-09-12 00:38

Zajrzyj na stronę duszpasterstwa pielgrzymkowego pallotynów np. Tam powinnaś znaleźć rozwinięcie standardowego programu.
- Dominus Flevit - to kościółek na Górze Oliwnej, miejsce, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą.
- Tak, to to samo. Miejscowość spotkania św. Elżbiety z Matką Zbawiciela, a także miejsce narodzin św. Jana Chrzciciela.
- sadzawka Bethesda - poczytaj Ewangelię. Stamtąd dowiesz się też o sykomorze Zacheusza w Jerychu.
- klasztor Ecce Homo - znowu sięgnij do Ewangelii. Znajduje się w Jerozolimie na Drodze Krzyżowej.
- 2 ostatnie pozycje znajdują się w Hajfie, na górze Karmel (jedna w drugiej, by tak rzec). Poszperaj w internecie i dowiedz się, kto to prorok Eliasz, jeżeli nie znasz Biblii.
- in Gallicantu - to nazwa nadana przez krzyżowców kościołowi, który wyznacza miejsce zaparcia się św. Piotra.
Polecam przewodnik po Ziemi św. lub Izraelu. Tam znajdziesz szczegóły.

 Re: Wadi Qelt , Grota Mleczna - co to za miejsca ?
Autor: Małgorzata (---.autocom.pl)
Data:   2007-09-12 22:10

Droga Elżbieto
Bardzo dziękuję Ci za pomoc.
Małgorzata

 Re: Co to za miejsca?
Autor: krzysztof (---.warszawa.vectranet.pl)
Data:   2011-11-23 23:24

Grota Mleczna to miejsce, gdzie bezdzietne pary z całego świata modlą się o cud poczęcia. Z tego co słyszałem, wielu osobom taka modlitwa pomaga.

Na informację o tym cudownym miejscu natknąłem się na forum o męskiej niepłodności, może kogoś zainteresuje. W końcu tyle małżeństw w Polsce ma trudności z poczęciem upragnionego dziecka. :(
http://cudownytata.pl/index.php/home

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: