logo
Sobota, 27 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Mt 16,24 - O co chodzi w tym fragmencie?
Autor: Kasia (---.centertel.pl)
Data:   2007-09-10 14:01

Hej, :-)
Mam pytanie: O co chodzi w tym fragmencie: "Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: Jesli kto chce pójsc za Mna, niech się zaprze samego siebie, niech wezmie krzyż swój i niech Mnie nasladuje" Mt 16,24. Czy tu chodzi o powołanie np. do zakonu?

 Re: Mt 16,24 - O co chodzi w tym fragmencie?
Autor: Robson (---.cavern.pl)
Data:   2007-09-10 14:21

Tu chodzi o każde powołanie. Naśladowanie Jezusa w każdym stanie nie jest łatwą rzeczą: tę część siebie, która szuka tylko własnej wygody i przyjemności trzeba przy tym "ukrzyżować".
R.

 Re: Mt 16,24 - O co chodzi w tym fragmencie?
Autor: Ewcia (89.174.61.---)
Data:   2007-09-10 14:42

Cześć Kasiu,
Raczej chodzi o powolanie do świętości, kazdy bowiem powinien wsluchiwac sie w Słowo Boże i wprowadzac je w zycie. Nie mozemy dzielic Biblii na fragmenty dla powolanych do zycia w zakonie, małżenstwie i samotności. Jezus ukazuje tutaj, ze pojscie za Nim nie bedzie latwa sielanka, ale bedzie wymagalo zaparcia sie siebie i niesienia krzyza, niezaleznie od stanu w jakim bedziemy zyc. Wierzymy jednak, ze kroczenie za Nim doprowadzi nas do Nieba.
Jezeli jednak rozwazasz, ze moglabys byc powolana do zycia zakonnego, i zainteresował Cie ów fragment, któż wie moze w ten sposob Pan chce przynaglic Twoja decyzje o podjeciu takiej drogi życia. ;)
Z Panem Bogiem.

 Re: Mt 16,24 - O co chodzi w tym fragmencie?
Autor: Kinga (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-06-02 00:19

Dzięki Ewa za to wytłumaczenie. :) Bardzo mi pomogłaś. :) Jeszcze raz bardzo dziękuję. :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: