logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Uzyskałam odpust. Czy muszę się spowiadać?
Autor: kolorowakredka (---.augustow.mm.pl)
Data:   2008-03-13 12:37

Chodziłam na rekolekcje 3 dni, ostatniego dnia dostałam odpust zupełny. Nie spowiadałam się wcześniej. Czy to znaczy że nie musze się już spowiadać i mam odpuszczone grzechy?

 Re: Chodziłam 3 dni na rekolekcje - czy już nie muszę się spowiadać?
Autor: królewna (---.icpnet.pl)
Data:   2008-03-13 13:55

Dostałaś odpust, jeżeli byłaś w łasce uświęcającej, którą otrzymujesz po spowiedzi. W łasce uświęcającej byłaś, jeżeli nie popełniłaś żadnego grzechu ciężkiego. Grzechy ciężkie gładzi Bóg przez kapłana podczas spowiedzi.

 Re: Chodziłam 3 dni na rekolekcje - czy już nie muszę się spowiadać?
Autor: Bogumiła (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2008-03-13 14:14

Jeśli miałaś grzech ciężki, i nie byłaś do komunii, i nie wypełniłaś warunków odpustu, to odpustu nie dostałaś. Jeśli wypełniłaś inne warunki, byłaś w stanie łaski uświęcającej, tylko w ramach rekolekcji nie byłaś u spowiedzi - otrzymałaś odpust. Spowiedź niestety jeśli była konieczna, to nadal jest konieczna. "Odpust" - to nie to samo co odpuszczenie grzechów w konfesjonale, odpust otrzymuje się za grzechy, z których już się wyspowiadałaś. Upraszczając - dostajesz bilet umożliwiający wejście do nieba na skróty :)), aż do czasu popełnienia kolejnych grzechów po spowiedzi. Więc najpierw musi być spowiedź, jeśli tylko był grzech ciężki.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: