logo
Sobota, 11 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jezus się nie bronił. To mi podchodzi pod samobójstwo.
Autor: Marcin (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2008-04-18 19:42

Tak sobie myślę... Jezus nie bronił się i nie starał się nic zrobić, żeby zapobiec Jego ukrzyżowaniu. Chociaż wiedział co Go czeka. To mi podchodzi pod samobójstwo. A może się mylę?

 Re: Jezus się nie bronił. To mi podchodzi pod samobójstwo.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-04-23 06:56

A modlitwa Jezusa w Ogrojcu?
Nie wyciągaj zbyt pospiesznych wniosków. Czytać trzeba dokładnie, ze zrozumieniem i do końca, żeby dojść do prawdy.

 Re: Jezus się nie bronił. To mi podchodzi pod samobójstwo.
Autor: D (---.pl)
Data:   2008-04-23 07:42

Jakiej odpowiedzi oczekujesz? Chyba nie takiej, która potwierdzi Twoją (nazwijmy to umownie) hipotezę? Skoro więc, (zapewne) zdajesz sobie sprawę, że otrzymasz odpowiedź zaprzeczającą tej Twojej hipotezie, to sam wysil trochę umysł, poszukaj źródeł, poczytaj Ewangelię i doskonale wydedukujesz jaka powinna być odpowiedź na Twoje pytanie. Nie doceniasz swojego własnego umysłu zadając takie pytania. Pozdrawiam.
Dorota

 Re: Jezus się nie bronił. To mi podchodzi pod samobójstwo.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2008-04-23 09:33

Mylisz się. (Tak przy okazji, nie jesteś też konsekwentny)

 Re: Jezus się nie bronił. To mi podchodzi pod samobójstwo.
Autor: Zuzia druga (---.bbs.com.pl)
Data:   2008-04-23 23:28

Marcin, człowiek grzeszy i nazywa sie to samobójstwem gdy skraca sobie sam żywot, wbrew woli Boga, bo to nie Bóg mu je odebrał.
Natomiast wolą Boga było aby Jezus, Syn Boży oddał swoje życie, aby nas odkupić. Jezus poddał sie woli Boga Ojca, bo spodobało się Bogu aby w taki sposób świat został odkupiony. Jezus jako człowiek nie chciał tego cierpienia, ale jako Bóg wiedział że tak sie to ma dokonać.
Jego ofiara i wypełnienie woli Ojca nie można nazwać samobójstwem. Zresztą w chwili zdrady Biblia mówi, że został pojmany przez żołnierzy i uwięziony Mt 26, 47-57 (mógł jedynie użyć swej Boskiej mocy aby sie uwolnić, ale jako człowiek nie miałby szans wobec tamtego prawa). Tak sie po prostu miało dokonać odkupienie świata.
Zuza

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: