logo
Wtorek, 07 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy mozna modlic sie o prawdziwego przyjaciela?
Autor: kropka (---.adsl.alicedsl.de)
Data:   2008-06-11 15:36

Czy mozna modlic sie o to zeby, dana osoba nas lubila?

Czy mozna modlic sie o prawdziwego przyjaciela?

 Re: Czy mozna modlic sie o prawdziwego przyjaciela?
Autor: Marzena (78.8.105.---)
Data:   2008-06-11 16:26

Oczywiście, że można modlić się o przyjaciela. Człowiek potrzebuje bratniej duszy, która go zrozumie i z którą pojawiać się będzie ta sama płaszczyzna porozumienia.
Wszystko co ludzkie, a co jest przeżywane na sposób Boży, jest dobre i pożądane.

 Re: Czy mozna modlic sie o prawdziwego przyjaciela?
Autor: ankaa (---.echostar.pl)
Data:   2008-06-11 16:42

niestety, tegoroczna Lednica już za nami, ale tam tak pięknie było o przyjaźni, że zacytuję sobie dla Ciebie fragment tekstu zaproszenia (z niego wynika, że jak najbardziej można ;) )

"Drodzy Młodzi Przyjaciele!

Temat przyjaźni zdaje się być tematem niezwykle potrzebnym, kiedy słabną więzi pomiędzy ludźmi, kiedy ludzie zdają się oddalać od siebie, a nie zbliżać. Młodzi ludzie panicznie boją się samotności i odrzucenia. Próbujemy temu zaradzić zwracając się w pierwszym rzędzie do Tego, który nas pierwszy umiłował nazywając przyjaciółmi.

Nad Lednicę zapraszamy jak zawsze wszystkich, ale szczególnie tych, którzy pragną znaleźć przyjaciela lub za swojego przyjaciela szczególnie się pomodlić. Zapraszamy tych, którzy będąc w narzeczeństwie poważnie traktują swoje życie i swoją przyszłość i pragnęliby w przyjaźni przez nie przejść. Wreszcie tych, którzy pragnęliby wymodlić sobie przyjaciela,
przyszłą żonę lub przyszłego męża.

Jan W. Góra OP
Z młodzieżą lednicką"

 Re: Czy mozna modlic sie o prawdziwego przyjaciela?
Autor: mbb (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-06-11 19:09

Można

 Re: Czy mozna modlic sie o prawdziwego przyjaciela?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2008-06-11 19:17

Pewnie. Nawet trzeba. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w bie... modlitwie.

 Re: Czy mozna modlic sie o prawdziwego przyjaciela?
Autor: pkngr (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2008-06-11 19:26

Jasne, że można a nawet trzeba. Przyjaźń to wspaniały dar, który podoba się Bogu. Tylko pamiętać należy, że modlitwa to nie czarodziejskie zaklęcie, które jak wypowiemy to stanie się to czy tamto.
Bóg daje nam to, co jest naprawdę jest dla nas dobre i w czasie najbardziej odpowiednim. Czasem przyjaźń może nadejść z najmniej oczekiwanej strony.
więc nie upieraj się by "dana osoba nas lubiła"
Otwartości i wiary.

 Re: Czy mozna modlic sie o prawdziwego przyjaciela?
Autor: Weronika (---.ukw.edu.pl)
Data:   2008-06-11 19:34

Wiesz, chyba najpiekniejsza modlitwe "o przyjaciol" znalazlam w Pismie Swietym - w Ksiedze Przyslow i Madrosci Syrycha. Dla mnie to uwielbienie wielkosci Pana Boga, ze moze - jesli chce - dac nam przyjaciol - bo kto przyjaciela znalazl - szczescie znalazl.
Ale mysle, ze wymuszanie, zeby ktos nas lubil - nie jest okey.
Ale modlenie się, bysmy byli lubieni i kochani przez przyjaciol - dlaczego nie?
Drobna roznica, ale zawsze roznica.

 Re: Czy mozna modlic sie o prawdziwego przyjaciela?
Autor: kawa (---.lama.net.pl)
Data:   2008-06-11 20:45

Można. I przy okazji o szeroko otwarte oczy w ich szukaniu. Bo bywa, że najlepszym materialem na przyjaciela jest ktoś, kogo zupelnie nie zauważamy ;)

 Re: Czy mozna modlic sie o prawdziwego przyjaciela?
Autor: Ulka (---.toya.net.pl)
Data:   2008-06-11 22:46

A z przyjacielem lub "potencjalnym" przyjacielem modlić się wspólnie, także za tę relację, którą się wspólnie buduje :)

 Re: Czy mozna modlic sie o prawdziwego przyjaciela?
Autor: O. Jan, omi (---.dsl.look.ca)
Data:   2008-06-11 22:53

Przyjaciel jest tylko prawdziwy i dobry. Znalazłeś? Masz skarb. Pomoże ci być lepszym.
A przy okazji. Nie zaszkodzi modlitwa o dobrego narzeczonego - dobrą narzeczoną. Znam takich, którym wystarczyły trzy miesiące takiej modlitwy, a życia szczęśliwego w małżeństwie już 6-11-38 lat. Ostatnio spotkałem 12-takę, która już modli się o dobrego męża, który też będzie dobrym zięciem. Pytała mnie, czy można, czy nie za wcześnie.
Szczęść Boże.
O. Jan, omi

 Re: Czy mozna modlic sie o prawdziwego przyjaciela?
Autor: Marek (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2008-06-12 11:26

Ja się modliłem o dobrą żonę, jak miałem jeszcze siedem lat. widziałem małżeństwo moich rodziców i nie chciałem powtarzać takiego samego scenariusza. Przez młode lata prosiłem krótko po "paciorku" o dobrą żonę.
Na dziś jesteśmy 21 lat po ślubie, codziennie szczęśliwsi. Jakby tylko ktoś jeszcze doradził, jak się modlić o to, by moja matka zaakceptowała moją wspaniałą żonę, to chętnie skorzystam. Jesteśmy już razem 27 lat (chodziliśmy 6 lat przed ślubem), bardzo mnie to męczy, bo moja matka ma już 66 lat, a nie chcę jej żegnać w takiej relacji, jaką mamy.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Marek

 Re: Czy mozna modlic sie o prawdziwego przyjaciela?
Autor: kropka (---.adsl.alicedsl.de)
Data:   2008-06-14 11:56

O dobrego meza modle sie od 13 roku zycia, czyli od 7 lat i Bog mnie wysluchal i pojawil sie w cudowny czlowiek, dokladnie taki jakiego sobie wymarzylam, ale moze przez to, ze w dziecinstwie nigdy nie zaznalam milosci od swoich rodzicow balam sie zaangazowac. On chyba do dzisiaj nie wie, ze odwzajemnialam jego uczucia. I teraz jest z inna szczesliwy. Wtedy oczywiscie dlugo rozpaczalam, ale ufam, ze moze Bog jeszcze postawi kogos na mojej drodze. Bylabym bardzo wdzieczna za modlitwe.
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi :). Moze Bog wyslucha kiedys mojej modlitwy.
Pozdrawiam

 Re: Czy mozna modlic sie o prawdziwego przyjaciela?
Autor: manuela (---.eranet.pl)
Data:   2008-06-15 21:37

Myślę, że to nawet konieczne. W księdze Mądrości Syracha czytamy, że kto posiądzie przyjaciela ten znalazł skarb. Dziś słowo przyjaźń często jest nadwyrężane i często mówi się o przyjaźni a to tylko znajomość. Prawdziwa przyjaźń do wielki dar i proszenie o ten dar to wyraz naszego zaufania.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: