logo
Czwartek, 09 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak przygotować się do przyjęcia sakramentu chrztu?
Autor: Margaretka (---.3s.pl)
Data:   2008-08-07 16:59

Witam. Pewnie mój problem jest dość rzadki, mianowicie jestem nieochrzczona, ale czuję się chrześcijanką, a ponieważ mój narzeczony jest wierzącym katolikiem, zastanawiam się nad przyjęciem wiary katolickiej. Jak się do tego przygotować? Od czego zacząć realizowanie formalności? Gdzie mam się udać? Będę wdzięczna za rady.

 Re: Jak przygotować się do przyjęcia sakramentu chrztu?
Autor: zielona_mrowka (---.chello.pl)
Data:   2008-08-07 17:41

W pierwszej kolejności zgłosić się do proboszcza na terenie parafii którego mieszkasz, albo udać się do diecezjalnego centrum katechumenatu [nie wiem skąd jesteś ale Kraków, Sandomierz i Częstochowa(?) coś takiego mają]. A dalej wszystkiego się dowiesz. Pamiętaj, że to nie jest sakrament od ręki, więc będziesz musiała się jakiś czas do niego przygotowywać. Poza tym w Twoim przypadku razem z chrztem, przygotowanie powinno obejmować także Komunię i Bierzmowanie.
możesz coś doczytać (i przy okazji dosłuchać katechez) tu: www.katechumenat.pl

 Re: Jak przygotować się do przyjęcia sakramentu chrztu?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-08-07 18:40

W Krakowie działa ośrodeK katechumenatu, gdzie takie osoby jak Ty przygotowują się do przyjęcia Chrztu św., Bierzmowania, Komunii św. i Spowiedzi. Prowadzą go siostry jadwiżanki wawelskie. Bardzo gorąco polecam.
Podobny, prowadzony jest w Sandomierzu (może gdzieś jeszcze - trzeba poszukać na stronie www. sióstr jadwiżanek). Nie wiem jak w innych diecezjach (można zapytać w kurii lub poszukać na stronie internetowej diecezji).

JADWIŻANKI WAWELSKIE http://www.jadwizanki.pl
Zgromadzenie Sióstr Świętej Jadwigi Królowej
Służebnic Chrystusa Obecnego
31-014 Kraków, ul. Sławkowska 24/3, (12) 429 54 04 (obok kościołą św. Marka - centrum Krakowa).

Ośrodek Katechumenalny
przy Kościele św. Marka Ewangelisty w Krakowie - http://www.katechumenat.pl

 Re: Jak przygotować się do przyjęcia sakramentu chrztu?
Autor: wronia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-08-08 16:35

najlepiej zgłosić się do proboszcza i spokojnie porozmawiać - tam na pewno uzyskasz informacje typu: potrzebne dokumenty, zaświadczenia, formalności, okres i sposób przygotowania, kiedy będziesz mogła przyjąć sakramenty, jak to wszystko wygląda itp.
pozdrawiam

 Re: Jak przygotować się do przyjęcia sakramentu chrztu?
Autor: Inka (---.kalisz.mm.pl)
Data:   2008-08-08 22:48

Margaretka napisała:
"a ponieważ mój narzeczony jest wierzącym katolikiem, zastanawiam się nad przyjęciem wiary katolickiej."

A gdyby twój narzeczony był muzułmaninem? Żydem? Niewierzącym katolikiem?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: