logo
Wtorek, 14 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Zakochałem się w muzułmance i co dalej?
Autor: Marcin (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-12-23 23:30

Witam,
wydaje mi sie, ze spotkało mnie wielkie nieszczescie, poniewaz po wielu latach walki z samotnoscią i niepowodzeniem w milosci, poznałem kobiete bez której nie potrafie życ, spedzamy wiele czasu ze sobą pomimo tego, że dzieli nas odległość siegająca 3 tysięcy kilometrów. właśnie w tej chwili nastąpił kryzys.
spotkalismy się w czasie świat i spedzamy ze soba czas w polskich górach, bo po 3 miesiacach tesknoty mamy siebie, czujemy sie zakochani, ale wszystko prowadzi do nikąd. Moja partnerka jest Muzułmanką, która nie wyobraża sobie przejsc na inna religię i jej dzieci mogą byc jedynie jej wyznania, restrykcje jakie narzuca Islam są bardzo sprzeczne z tym co nas europejczyków otacza, mi sie wydaje, ze jest to forma zgromadzenia jak najwiekszej liczby osob w sensie, ze Muzulmanka nie moze poslubic wyznawcy innej religii, natomiast muzulamanin moze - wiaze sie to z tym ze dzieci powinny byc wychowywane w religii ojca.
jestem Katolikiem niepraktykujacym, natomiast czesto kiedy potrzebuje kontaktu z Bogiem, jestem w światyni i czuje sie wierząca osoba, dumna z tego ze wierze w Boga Ojca,

czuje sie okropnie kochając kobiete której nie moge poslubic miec z nia potomostwa, poniewaz wszystko blokuje religia w sumie to z obu stron, uczucie jest bardzo silne, wprawia mnie w stan depresji, wiecznych tesknot i pewnie niedlugo doprowadzi mnie do choroby,
kazdy powtarza, ze mam wszystko, jestem przystojnym wyksztalconym facetem, mam dom, auto, kariera również owocna, natomiast czuję się tragicznie, poniewaz spotkalem ją w koncu, ale w takich niesprzyjajacych okolicznosciach, kiedy czuje swoja bezradnosc nie mam sily do wojny, na ktora nie mam broni,
prosze o pomoc, kilka mądrych słów, rad co mam zrobic?
ona chce przyjechac do Polski, zalatwilem jej studia MBA na wszystko sie zgadza, mozemy razem zamieszkac. Afryka w ktorej mieszka nie daje jej owocnego zycia jakim darzy europa, natomiast co dalej?
Bóg zapłać za wszelką pomoc :(
Marcin

 Re: Zakochałem się w muzułmance i co dalej?
Autor: salamanka (---.acn.waw.pl)
Data:   2008-12-31 01:34

Bardzo Ci współczuję sytuacji, w jakiej się znalazłeś. Zastanowiła mnie jedna rzecz: "mozemy razem zamieszkac" - czy to znaczy, że islam zezwala na wspólne mieszkanie (niezaleznie czy ze współzyciem, czy nie) pary, która nie jest małżeństwem? Czy to nie jest dla Twojej dziewczyny problem, skoro tak skrupulatnie przestrzega nakazów swojej religii (za co, nawiasem mówiąc, nikt nie może jej potępiać, wręcz przeciwnie). Chodzi mi o to - jesli dla niej cos takiego to jednak nie problem, to moze także w innych sprawach ta restrykcyjnośc jest w rzeczywistości mniejsza i wypływa raczej z wymagań rodziny i środowiska?

 Re: Zakochałem się w muzułmance i co dalej?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2008-12-31 11:57

Mam niewielką nadzieję, że to nie jest kolejny (noworoczny) wygłup. Co to za islam, który na tak wiele (poza zmianą religii) pozwala kobiecie? Szanowny Panie, rozumiem, że w szkole zapoznaje się Pan z różnymi systemami filozoficznymi i religijnymi i postanowił Pan swoje umiejętności na nas wypróbować, ale jeśli Pana, hm, dziewczyna jest muzłumanką, to powinien Pan wiedzieć, że nie ma takiej możliwości by stała się Pana żoną, bez Pan przejścia na islam. Chrześcijaństwo nie ma z tym nic wspólnego i proszę go do tego nie mieszać. Takie kontakty, jakie Państwo utrzymujecie, dla kobiety są niemożliwe, w krajach muzułmańskich również współcześnie są karane śmiercią - przez ukamienowanie. Powinien Pan o tym wiedzieć. Więc cała Pana wypowiedź kupy się nie trzyma.

 Re: Zakochałem się w muzułmance i co dalej?
Autor: Lil Lady (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2009-01-02 19:18

Znalazłam artykuł pt. Zanim zakochasz się w muzułmaninie, który znajduje się pod adresem:
http://www.adonai.pl/milosc/?id=135
ale nie wiem czy będzie on adekwatny do Twojej sytuacji, gdyż jest bardziej skierowany do kobiet.

 Re: Zakochałem się w muzułmance i co dalej?
Autor: Marcin (---.gprs.plus.pl)
Data:   2009-01-17 18:41

Witam,
Farah tak ma na imię moja partnerka pochodzi z domu gdzie Isalm jest bardziej "cywilizowany" mam na mysli ze nie przykrywaja kobiety twarzy czy wlosów, wiele osób z jej rodziny wyszlo za niemuzulamnów natomiast nigdy do tej pory to nie byla kobieta, w tym zwiazku jestem wielką tajemnicą w jej stronach, w Polsce cała moja rodzina poznała Farah ona swietnie sie tutaj czuje, ale decyzja o przyjezdzie i zamieszkaniu jest tajemnicą ktora przykryta jest checia rozpoczecia studiow w Polsce, takze za dwa miesiace bedzie juz u mnie mieszkac, nie wiem co dalej, minelo duzo dni, jestem zdeterminowany do podpisania swistka ktory umoliwi mi jej poslubienie, wtedy jej rodzice mnie zaakceptuja, natomiast nigdy nie bede wewnetrznie wierzyl w innego boga, poniewaz dla mnie jest jeden Bóg Ojciec Zbawiciel, zrobie to zmilosci ale co dalej, co z dziećmi...
dziekuje za zainteresowanie sie tematem i odpowiedam na pytanie ze widocznie Farah nie ma problemu z restrykcjami ktore działały by duchowo, chodzi tutaj jedynie o presje ze strony domu a kakretnie rodziców, poniewaz jej rodzeństwo i przyjaciólka o mnie wie :)
pozdrawiam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: