logo
Czwartek, 02 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy dobre odmówienie daje gwarancję?
Autor: Yełob (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2009-01-23 15:24

Czy dobre odmówienie Nowenny Pompejańskiej daje mi gwarancję otrzymania tego, o co proszę?

 Re: Czy dobre odmówienie daje gwarancję?
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-23 16:56

Bez względu na charakter prośby i na to, czy to dla ciebie dobre? Nie. W ten sposób dostaje się tylko w sklepie. Płacisz i masz. Czy to będzie Biblia, czy pistolet. Sprzedawcy nie interesujesz ty i twoje problemy. Tam chodzi o wyciągnięcie pieniędzy. Modlitwa to prośba skierowana do Ojca. Ojciec najpierw zastanawia się, czy to dla ciebie dobre.

 Re: Czy dobre odmówienie daje gwarancję?
Autor: Verba Docent (---.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data:   2009-01-23 17:01

Nie

 Re: Czy dobre odmówienie daje gwarancję?
Autor: Krystyna (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2009-01-23 17:55

Gwarancje dostaje się na zakupiony towar. Kupowałeś coś?

 Re: Czy dobre odmówienie daje gwarancję?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-01-23 18:17

Gwarancja, hm, piękne słowo. Ono sprawia, iż pomimo tego, że gdy w półrocznym aucie z powodu wady fabrycznej poszedł mi silnik, a serwis fabryczny w którym tydzień przed tym naprawiono usterkę, poprzez cytuję: "skasowanie błędów w komputerze", od paru miesięcy nie mam samochodu. Musiałem na własny koszt zlecić rozebranie silnika, bo serwis nie jest od tego, by stwierdzać co było przyczyną zniszczenia silnika, powołać rzeczoznawcę, który stwierdził ewidentną wadę fabryczną i winę serwisu, a teraz będę się zapewne sądził ze wszystkimi, bo nie mam nic lepszego do roboty. Jeśli o taką gwarancję Ci chodzi Yełobie, to ja gwarantuję Ci wszystko. Możesz mi powiedzieć co rozumiesz pod pojęciem "gwarancja"? Czary mary, królik z kapelusza? To musisz na pokaz iluzjonisty, Haryego, lub kupić sobie na gwarancji, coś co Ci się z pewnością zepsuje. Nie podchodź tak do życia, bo się zawiedziesz.

 Re: Czy dobre odmówienie daje gwarancję?
Autor: Yełob (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-23 18:41

Zakładając oczywiście, że sprawa, o którą się modlę jest z każdej strony godziwa i z korzyścią dla każdego, przynajmniej z mojej ludzkiej perspektywy. Muszę też dodać, że jej nie wysłuchiwanie od dłuższego czasu kosztuje mnie wiele bólu i cierpienia, mimo, że połowa (aż a może tylko?) jest, no cóż, z mojej winy, chodzi o grzech po prostu. Dlaczego więc Bóg nie chce wyprowadzić z tej skomplikowanej sytuacji dobra, które według mojej opinii, dałoby mi szczęście?

 Re: Czy dobre odmówienie daje gwarancję?
Autor: Niki (---.dip.t-dialin.net)
Data:   2009-01-23 18:51

Slyszalam, ze ktos otrzymal upraszana laske w 28-ym dniu odmawiania Nowenny, czyli po zakonczeniu czesci blagalnej, ktos inny po calej Nowennie, jeszcze ktos odmawial Nowenne po Nowennie przez caly rok w tej samej intencji - i wlasnie po roku otrzymal laske, o ktora prosil, ale jeszcze ktos inny ciagle czeka.
Gwarancji nie ma zadnej. Jest zawsze tylko nadzieja, wiara, wytrwalosc. Im wiecej zaufasz, tym wiecej dostaniesz. A wlasciwie, co dla Ciebie znaczy "dobre odmowienie" Nowenny?
Szczesc Boze.

 Re: Czy dobre odmówienie daje gwarancję?
Autor: IKS (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-23 19:48

Moja odpowiedz: gwarancji zadnej. Mozemy tylko pokornie Boga prosic. Jestesmy ludzmi, ktorych On stworzyl. Tylko Pan Bóg wie czy jest dla Ciebie dobre to, o co Go prosisz.
To co otrzymujemy modlac sie w taki czy inny sposob to wola Boza.
Pomysl: gdzie Twoje zawierzenie woli Wszechmogacego Boga?
Gdzie Twoja ufnosc?

 Re: Czy dobre odmówienie daje gwarancję?
Autor: Yełob (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-23 20:14

Z zaangażowaniem
Zaplanowany czas i przeznaczony tylko na modlitwę
Z serca
Z godziwą intencją
Z wiarą
Z zaufaniem
Z miłością
Bo ja wiem?

 Re: Czy dobre odmówienie daje gwarancję?
Autor: Niki (---.dip.t-dialin.net)
Data:   2009-01-23 21:27

To moze dodaj jeszcze: pokora, zawierzenie, cierpliwosc, wytrwalosc.
Tez nie wiem, to indywidualna sprawa miedzy Panem Bogiem i Toba, probuj dalej. I przede wszystkim - cierpliwie poczekaj, bo moze jeszcze nie nadszedl odpowiedni czas.

 Re: Czy dobre odmówienie daje gwarancję?
Autor: femme (---.238.68.22.ip.airbites.pl)
Data:   2009-01-23 21:33

To ja otrzymałam pomoc w 28 dniu nowenny. Modliłam się o moje małżeństwo, które rozpadało się. Wydawało się, że wszystko jest stracone. Mój mąż był nieugięty w swych złych postanowieniach. Po wielu tygodniach rozłąki mój mąż skontaktował się ze mną (właśnie w 28 dniu) i nie odszedł do innej kobiety. W intecji mojego małżeństwa odmawiam już 4 nowennę Pompejańską i stwierdzam, że naprawdę dzieją się cuda. Pomału ale sukcesywnie zablizniają się rany, pojawia się ciepło uczuć, dialog i zrozumienie w naszym związku. Nie zamierzam wypuszczać różańca z ręki, bo to POTĘGA I MOC w walce ze złem.

 Re: Czy dobre odmówienie daje gwarancję?
Autor: Niki (---.dip.t-dialin.net)
Data:   2009-01-23 21:54

Do femme.
Witaj. Swoja wypowiedzia dodalas mi wtedy odwagi i nadziei. Bardzo sie ciesze, ze u Was sie dobrze i coraz lepiej uklada. Ja jeszcze nie otrzymalam laski, o ktora prosze (zmowilam dwie Nowenny), bede sie oczywiscie modlic dalej. Nadal ufam i czekam. Pozdrawiam Cie, szczesc Boze.

 Re: Czy dobre odmówienie daje gwarancję?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-01-23 23:31

Może tak - modlitwa ma moc nieskończoną. Góry przenosić? Nie ma sprawy. Powstrzymać wybuch bomby atomowej? Oczywiście. Wywołać taki wybuch? W tej chwili. Właściwą modliwą jest adoracja. I dziękczynienie. Ale modlitwa nie działa na zasadzie "gwarancji". W modlitwie w ogóle nie chodzi o żadne gwarancje. Cel modlitwy jest zupełnie inny. Podchodzisz do modlitwy w sposób strasznie interesowny. Pewnie dlatego trochę to potrwa, zanim usłyszysz odpowiedź. Ale - nie przerywaj. Jeśli nie przerwiesz, modląc się tak, jak się modlisz, kiedyś zaczniesz się modlić, z pewnością. Wtedy przestaniesz pytać. Nie przeskoczymy tego etapu. Dobrze więc odpowiadam tak, jak chcesz; tak taka modlitwa daje gwarancję, w Twoim przypadku za jakieś 20 lat. Ale, zawsze możesz się modlić, żeby to było szybciej. Na pewno będzie w najodpowiedniejszym czasie.

 Re: Czy dobre odmówienie daje gwarancję?
Autor: I. (---.10.11.vie.surfer.at)
Data:   2009-01-24 10:17

Nie martw się tak, Bóg z całą pewnością chce z tej sytuacji wyprowadzic dobro, ale byc może w inny sposób, niż Ty sobie w ogóle wyobrażasz.
Kiedyś w sytuacji, jak mi się wydawało, bez wyjścia, prosiłam o jakąś wąską ścieżkę i ciągle jej nie było, a ja nie mogłam tego zrozumiec. Ale wyjście się budowało, wygodne i piękne, tylko ja go nie widziałam, a we właściwym czasie wszystko się odsłoniło i do dziś jestem głęboko wdzięczna, że Bóg wtedy nie rozwiązał moich problemów zgodnie z moimi prośbami, tylko po swojemu, bo zrobił to nieskończenie lepiej.
Kilka prywatnych cudów z życiu przeżyłam i muszę o nich pisac i mówic każdemu, jak Żydzi o przejściu przez Morze Czerwone, bo to są kluczowe wydarzenia w moim życiu. On jest blisko wszystkich wzywających go szczerze, naprawdę.

 Re: Czy dobre odmówienie daje gwarancję?
Autor: Krystyna (---.elblag.dialog.net.pl)
Data:   2009-01-24 10:28

Bóg wymaga czci bezinteresownej, nie chce być kochany dla rzeczy, które daje. (Św.Augustyn)

 Re: Czy dobre odmówienie daje gwarancję?
Autor: femme (---.238.68.22.ip.airbites.pl)
Data:   2009-01-24 11:28

Droga Niki
cieszę się, że moje świadectwo dało Ci nadzieję na lepsze jutro. Bogu ufaj bezgranicznie. Jestem zdania, że ta nowenna daje stuprocentową gwarancję w walce dobra ze złem, ale wymaga to oddania i wytrwałości. Błędem jaki popełniłam było odmówienie tylko jednej nowenny, po której sądziłam, że już będzie dobrze. Niestety, zło nie dawało za wygraną. Teraz wiem, że w moim przypadku powinnam była nieustawać w tej cudownej modlitwie. Wróciłam do niej ponownie, gdy znów zostałam ciężko doświadczona. Naprawdę potwierdzam z całą stanowczością, że dzieją się takie cuda, że brak słów, aby to wypowiedzieć. Nie zamierzam nigdy rezygnować z tej modlitwy (o ile Bóg pozwoli) i zachęcam do jej odmawiania. Doświadczysz dobra, bo walczysz w słusznej sprawie. Niech Bóg Ci błogosławi.

 Re: Czy dobre odmówienie daje gwarancję?
Autor: Marzena. (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2009-01-24 21:20

Nie. Bo Bog ani modlitwa to nie maszynki do spełniania życzeń (nawet pobożnych i dobrych). Pan Bóg patrzy głębiej niż Ty.
Napisałeś, że niewysłuchanie kosztuje Cię wiele bólu. Może właśnie teraz ten ból jest Ci najbardziej potrzebny. Nie wiem. Bóg nigdy nie odrzuca modlitwy. Ale czasem spełnia inaczej.
Miałam kiedyś pewną wizję - siebie, tego co będę robić, jak będzie wyglądało moje życie. Oddawałam Bogu, mówiąc "Bądź wola Twoja", choć tak naprawdę chyba w głębi serca chciałam mówić "Bądź wola moja". No i Pan Bóg nie wysłuchał wielu modlitw, a przynajmniej nie tak, jak chciałam i oczekiwałam. Teraz widzę, że nad wszystkim czuwał Bóg, Dobry Ojciec.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: