logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak walczyć z pokusami?
Autor: ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-27 11:05

przeciwko czystości.

 Re: Jak walczyć z pokusami?
Autor: Bogumiła (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-27 11:29

Cierpliwie. Wytrwale. Spokojnie.

 Re: Jak walczyć z pokusami?
Autor: Krystyna (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2009-01-27 11:59

Ogromną pomocą w walce z wszelkimi pokusami jest (codziennie odmawiany)różaniec. Zachęcam :)

 Re: Jak walczyć z pokusami?
Autor: moderator (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-27 12:11

Tak jak uczy Biblia, czyli modlitwą:

Czemu śpicie? Wstańcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie.
Łk 22,46

Nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie, ale nas zachowaj od złego!
Mt 6,13

Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe.
Mt 26,41

Pokusa nie nawiedziła was większa od tej, która zwykła nawiedzać ludzi. Wierny jest Bóg i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać.
1 Kor 10,13

Mając żywność i odzienie, i dach nad głową, bądźmy z tego zadowoleni!
A ci, którzy chcą się bogacić, wpadają w pokusę i w zasadzkę oraz w liczne nierozumne i szkodliwe pożądania. One to pogrążają ludzi w zgubę i zatracenie.
Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest chciwość pieniędzy. Za nimi to uganiając się, niektórzy zabłąkali się z dala od wiary i siebie samych przeszyli wielu boleściami. Ty natomiast, o człowiecze Boży, uciekaj od tego rodzaju rzeczy, a podążaj za sprawiedliwością, pobożnością, wiarą, miłością, wytrwałością, łagodnością!
1 Tm 6, 8-11

Błogosławiony mąż, który wytrwa w pokusie, gdy bowiem zostanie poddany próbie, otrzyma wieniec życia, obiecany przez Pana tym, którzy Go miłują. Kto doznaje pokusy, niech nie mówi, że Bóg go kusi. Bóg bowiem ani nie podlega pokusie ku złemu, ani też nikogo nie kusi. To własna pożądliwość wystawia każdego na pokusę i nęci. Następnie pożądliwość, gdy pocznie, rodzi grzech, a skoro grzech dojrzeje, przynosi śmierć. Nie dajcie się zwodzić, bracia moi umiłowani!
Jk 1, 12-16

 Re: Jak walczyć z pokusami?
Autor: Jakub (---.nat.rsk.pl)
Data:   2009-01-27 16:27

Może te teksty pomogą:
św. Jan Bosko:

"... W pokusach uciekajcie się środka, który ja wypróbowałem w mojej długiej praktyce i uznałem za potężny w zwalczaniu szatana: ucałować medalik Maryi Niepokalanej ..."

"... Jeśli się spostrzeżesz, że jesteś kuszony, zabierz się od razu do jakieś pracy i wzywaj Niepokalanej Maryi Wspomożycielki. Skromność i bezczynność nie mogą żyć razem ..."

św. Franciszek Salezy:
"Pokusa nigdy nie ma takiej siły, jak wtedy, gdy pozostajemy w bezczynności"

 Re: Jak walczyć z pokusami?
Autor: Rafał (---.chello.pl)
Data:   2009-01-27 19:53

Polecam przede wszystkim żywego Boga w sakramencie Świętym oraz modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego i Różaniec. Jest to wielka współpraca z Bogiem, która owocuje odarciem pokus. Istotnie bardzo ważne jest, aby być wiernym i cierpliwym w modlitwie i woli walki z pokusami, oraz nie skupiać się na samej słabości bo to często wpędza stany depresyjne i może prowadzić do bierności wobec łask które otrzymujemy.
Zawsze kiedy przychodzi pokusa, powiedz sercem "JEZU UFAM TOBIE" i pomódl się prosząc Boga o siłę, a zapewniam Cię że zawsze jako Kochający Ojciec i najlepszy przyjaciel, przyjdzie i przytuli Cię do Swego Miłosiernego Serca oraz uleczy wszelkie rany.

 Re: Jak walczyć z pokusami?
Autor: Marzena. (78.8.104.---)
Data:   2009-01-27 21:29

Modlitwa, post, jałmużna.
No i częste zwracanie się do Nauczycielki Czystości i Miłości, czyli Matki Bożej. Przez Różaniec, ale nie tylko. Poniżej zamieszczam jedną z moich ulubionych modlitw (Jana Pawła II) do Matki Bożej z Lourdes

Ave Maria, Niewiasto uboga i pokorna,
błogosławiona przez Najwyższego!
Dziewico nadziei, proroctwo nowych czasów,
przyłączamy się do Twego kantyku chwały,
by celebrować miłosierdzie Pana,
by głosić nadejście Królestwa
i całkowite wyzwolenie człowieka.

Ave Maria, pokorna służebnico Pańska,
chwalebna Matko Chrystusa!
Dziewico wierna, święte mieszkanie Słowa,
naucz nas wytrwałości w słuchaniu Słowa,
uległości wobec głosu Ducha,
uwagi na Jego apele w skrytości sumienia
oraz na Jego przejawy w wydarzeniach historii.

Ave Maria, Niewiasto boleści,
Matko żywych!
Dziewico pod Krzyżem, nowa Ewo,
bądź naszą przewodniczką na drogach świata,
naucz nas żyć miłością Chrystusa i szerzyć ją,
stać w raz z Tobą pod niezliczonymi krzyżami,
na których Syn Twój wciąż jest krzyżowany.

Ave Maria, Niewiasto wiary,
pierwsza spośród uczniów!
Dziewico Matko Kościoła, pomóż nam zawsze
zdawać sprawę z nadziei, która jest w nas,
ufając w dobroć człowieka i w miłość Ojca.
Naucz nas budować świat od środka:
w głębokości milczenia i modlitwy,
w radości miłości braterskiej,
w niezastąpionej płodności Krzyża.

Święta Maryjo, Matko wierzących,
Pani nasza z Lourdes,
módl się za nami.
Amen.

Aha, i jeszcze jedna rzecz: nie zniechęcaj się upadkami. Bo jak się zwracasz do Maryi, to szatan też zaczyna o Ciebie walczyć, bo przez przylgnięcie do Maryi, wyrywasz się jemu.
Z Bogiem.

 Re: Jak walczyć z pokusami?
Autor: Andrzej (194.39.141.---)
Data:   2009-01-28 12:23

Pan Bóg nie dopuszcza na człowieka większej pokusy, niż możemy znieśc. Pokusy są po to, abyśmy się doskonalili, bez nich nie zrobimy postępu w życiu duchowym. Kto walczy, nie poddał się, ten już wygrywa. Zwycięstwo pochodzi od Pana, nie od nas samych. Nikt z nas nie ma w sobie sił do tego, aby wygrac z pokusą - kiedy Panu się spodoba, da Ci te siły. Proś o nie, nie poddawaj się, może za bardzo liczysz na siebie.
A jak są jakieś okoliczności, osoby, kiedy masz problem ..... to po prostu unikaj tych miejsc, ludzi, czy tez zmień swoje postępowanie - na inne, które nie prowadzi do pokusy. Przydają się radykalne kroki - np. spalenie gazet czy pokasowanie plikow z kompa.
Powodzenia

 Re: Jak walczyć z pokusami?
Autor: a.s (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2010-05-19 19:46

też mam problem z czystością. i póki co bardzo słabo wychodzi mi walka z pokusami. mam lęk, że tylko się pogrążam. i nie do końca ufam, że Bóg ma rację- porządkując panowanie nad czystością w człowieku w ten a nie inny sposób. Ale skoro tak to uporządkował, to może znaczy, że ja mam problem z rozmieniem, widzeniem Sensu, który jest.
Postanowiłam coś tu napisać, żeby nie pozostawać z problemem samej, bo widzę, że walka w pojedynkę jest naprawdę trudna.
każdego proszę o dużą dawkę modlitwy za mnie.
pozdrawiam
a.s

 Re: Jak walczyć z pokusami?
Autor: zdun (---.play-internet.pl)
Data:   2018-12-27 09:59

Same rady techniczne mogą być nie wystarczające. Ktoś powie: unikaj każdego pozoru zła i przez jakiś czas to podziała, ale prawda jest taka, że nie da się "jechać" zawsze na tej samej jednej radzie, bo życie chrześcijańskie to walka która jest dynamiczna, także o czystość i wolność od grzechów i Bóg dopuszcza czasem długie pokusy by z nimi walczyć, by uczyć się zaufania i oparcia na Nim. Z własnego doświadczenia można by sypać wiele rad np: prośba do Boga o czystą intencje by nie grzeszyć, modlitwa "Jezusie, synu Dawida ulituj się nade mną", modlitwa Różańcem, życie sakramentalne i szybkie podnoszenie się po upadkach, posty, jałmużna, uciekanie się do Maryi, do św. Józefa itd... Można by mnożyć i mnożyć ale wydaje mi się, że nie o to tu chodzi, ale o coś o wiele głębszego- o relacje z Bogiem i stałą formacje wiary. Mamy uproszczone podejście do Boga, że jak mam jakiś problem, grzech z którym się zmagam, to idę do Boga, poużywam modlitwy jako narzędzia by mi dał łaskę i pomógł zwalczyć grzech bym mógł mieć spokój. Boga odstawiam bo czuję się już w porządku, wypełniam prawo i jest git. A już u Ojców pustyni można spotkać szokujące słowa, że Bóg czasem dopuszcza u nas grzechy ciężkie i że z nich wyciąga dobro na naszą korzyść (polecam książkę w tym względzie: "sztuka wyciągania korzyści z własnych błędów". Jest to co prawda przetłumaczone po polsku bardzo moralistycznie, bo oryginał po włosku mówi dosadnie: "come trarre i profitti dai propri peccati").
Innymi słowy, by kończyć polecam wspólnotę i drogę wiary, nawrócenia każdego dnia, Bóg będzie na niej pomagał, pouczał, dodawał odwagi tak by stał się On towarzyszem życia a nie dżinem rozwiązującym doraźne problemy. Bo każdy etap życia ma swoje pokusy, swoje walki, swoje metody i techniki i sposoby i to co wczoraj mi służyło w walce o czystość dziś mi już nie pomaga albo niewiele, a za to pomaga mi co innego. Życzę powodzenia

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: