logo
Niedziela, 12 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Od lat szukam Pana.
Autor: Dorota (---.intertele.pl)
Data:   2009-09-11 11:07

Od lat szukam Pana, od lat wierzę i wątpię, od lat sama sie przekonuję że jest, od lat kłócę się i płaczę przed Jego obliczem, od lat nie wiem. Moje życie - w rękach Boga, mój przyjaciel - Chrystus - samotny jak ja, cierpiący, porzucony, bez człowieka. Dlaczego sama - nie sama - bez drugiego - wszyscy ważni odeszli - rodzice, mąż - nie mąż? - gej. Zostały dzieci, praca ponad ludzkie siły, poświęcenie pielęgniarki, miłość która mnie wkurza - czyżbym się wypaliła - sama, ciągle sama. Potrzebuję człowieka i boję sie. czego - zranienia - po raz kolejny, opuszczenia, dokąd zmierzam - do nieba, piekła czy nicości. Bezwartościowa, stara bo 41-letnia, baba - ja. Dziś potrzebuję prawnika, kogoś kto mnie usprawiedliwi przed sobą i Bogiem, za zdradę, grzech, a może słabość i głupotę, Moje sumienie - chore, przewrażliwione. kilka łez i to już tyle. Nie spodziewam sie odpowiedzi - tu nie wierze w nic, co powie, że jestem ważna, kochana, a moje życie (zawodowe) ma sens. Ciężko mi. D.

 Re: Od lat szukam Pana.
Autor: ja (212.183.134.---)
Data:   2009-09-15 00:20

Cześć Dorotko :)
No, to masz tak samo jak ja, tylko, ze ja mam trochę lat mniej. Tak myślę, ze to wszystko to sztuka wyborów, np. jeśli związek to sakramentalny, a jak nie to żaden. Wiem boli, człowiek jak pies - sam. Psa to czasem pogłaszczą, albo kopną, zawsze to jakieś emocje. Ale nikt nie chce być sam, więc rzuca na szalę Boga, wieczność, spokój,po raz kolejny krzyżuje Chrystusa, aby uciec od bólu samotności, a kiedy bańka mydlana pryska, okazuje się, że grzech boli nawet bardziej niż samotność. Prawnik jest - Jezus Chrystus usprawiedliwił wszystko,Ty musisz przestać grzeszyć.

Wiesz jest taki moment, od którego wszystko się zaczyna i powoli, powoli człowiek zaczyna rozumieć więcej i więcej. To wtedy kiedy przestajemy sie z Nim kłócić, a zaczynamy słuchać. Wtedy najczęściej jesteśmy bardzo poturbowani przez życie i bardzo jest nam bardzo, bardzo CIĘŻKO. Dorota, czy dotarłaś już do tego momenty, czy jeszcze trochę chcesz sie poobijać?
Pozdrawiam ciepło :)

 Re: Od lat szukam Pana.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-09-15 01:36

Zranienie i cierpienie są wpisane w nasze życie. I rozpaczliwa walka o to trwanie, choć to po ludzku nie ma sensu. Jako pielęgniarka powinnaś to wiedzieć. Widocznie jesteś pielęgniarką z powołania, skoro Bóg Cię przygotowuje do zawodu przez cierpienie. Można za zło odpłacać złem, można go nie mnożyć. Dzieci, pacjenci, praca podle wynagradzana, to ma sens. Masz szczęście, praca większości, życie większości nie ma sensu. Dlatego oni nagrodę muszą otrzymać tu i teraz. Tylko mnie nie przeklinaj zbytnio za to co napisałem. Bóg otrze każdą łzę, kiedyś.

 Re: Od lat szukam Pana.
Autor: IKS (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-09-15 09:57

Dorota pomyśl. Oprócz cierpienia i samotnego zmagania się z życiem coś jeszcze Ci zostało: masz pracę, masz dzieci. Ciężko, bardzo boli, ale nie jest prawdą, że "bezwartościowa". Tylko jak człowiek przez duże "Cz" upadająca pod ciężarem krzyża swojego życia. Ale po upadku trzeba wstać i dźwigać krzyż dalej. Łatwiej i lżej, gdy dźwigasz go z Panem.
Doroto, przecież nie zawsze tak będzie, dzieci dorosną, wtedy Ty będziesz miała na kogo liczyć. Przed Tobą jeszcze wiele zmagań, bo żyć trzeba.
"Po to jest On, abyś mógł."

 Re: Od lat szukam Pana.
Autor: Aneta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-09-15 10:22

Myśli Św. Ojca Pio
DOBREGO DNIA
5.Jeżeli Bóg nie karmi cię słodyczami i łakociami, to jedz cierpliwie swój chleb, nawet suchy, spełniając swój obowiązek, bez otrzymywania natychmiastowej zapłaty. Takie postępowanie świadczy o naszej bezinteresownej miłości. W ten sposób kocha się Boga i służy się Mu własnym kosztem. Jest to charakterystyczna cecha dusz doskonałych (Epist. 111, s. 282).
6. Im więcej będziesz mieć goryczy, tym więcej otrzymasz miłości (FFN, s. 16).
7. Jeden akt miłości do Boga, spełniony w czasie oschłości, ma większą wartość niż sto innych, uczynionych w czasie doznawanej słodyczy i pociechy duchowej (ASN, s. 43).
8. Mój Jezu! To moje serce jest Twoim... Racz je wziąć, racz je napełnić Twoją miłością, a później rozkazuj mi abym czynił to, co Ty chcesz (AD, s, 49).
http://www.adonai.pl/ludzie/?id=138&action=9

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: