logo
Sobota, 11 maja 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co można zrobić w domu będąc na bezrobociu?
Autor: Tela (---.217-171-63.tkchopin.pl)
Data:   2012-02-01 11:12

Chciałabym zapytać, co ciekawego można robić na bezrobociu w domu - nie poza nim, tylko w domu? Oprócz spotkań z przyjaciółmi, poszukiwania pracy i sprzątania? Co robicie, aby nie mieć pustki wokół siebie?

 Re: Co można zrobić w domu będąc na bezrobociu?
Autor: koniczynka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-02-01 13:06

Można dokształcać się by zwiększyć szansę na znalezienie pracy. Tj. z samouczków udoskonalać znajomość komputera, języków obcych itp.
Można czytać książki, surfować w internecie w poszukiwaniu pożytecznych informacji itp. Może znaleźć jakiś e-learning?
Są dobre darmowe kursy internetowe, z tym że trzeba zalogować się jako osoba planująca działalność gospodarczą.
www.akademiaparp.gov.pl/
Można układać plan dnia, bo to też pomoże w wartościowym spędzeniu czasu.

 Re: Co można zrobić w domu będąc na bezrobociu?
Autor: P.B.C (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-02-01 13:26

Można np. wykorzystać ten czas na odnowę, lub pogłębienie relacji z Bogiem: modlitwa, lektura Pisma Świętego, Msza święta. To jest najważniejsze. Oprócz tego obejrzeć dobry film (choć sam wiem jak ciężko dzisiaj o dobre kino niestety), ale jestem pewien, że coś ciekawego się trafi. Dobra książka. Wspaniale, że spotyka się Pani z przyjaciółmi, a nie zamyka w domu. Dzisiaj w dobie "hegemonii" facebooka i innych "alternatyw dla prawdziwego życia" (np. gier komputerowych), wielu ludzi traci kontakt z rzeczywistością. Moje przesłanie to: odnowa, lub budowa relacji z Bogiem i innymi ludźmi. Pozdrawiam, Szczęść Boże.

 Re: Co można zrobić w domu będąc na bezrobociu?
Autor: Ewa (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-02-01 13:32

Czytać i uczyć się języków obcych, czyli przede wszystkim nie marnować, nie tracić czasu.

 Re: Co można zrobić w domu będąc na bezrobociu?
Autor: 4000 (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-02-01 14:31

Np. w Krakowie Wojewódzki Urząd Pracy prowadzi fajne kursy. W innych miastach pewnie też są podobne kursy.

 Re: Co można zrobić w domu będąc na bezrobociu?
Autor: magda (---.myslenice.net.pl)
Data:   2012-02-01 14:41

Zrobić biznes plan, podszkolić języki, pracować przez internet, rysować, czytać książki, oglądać tv, otworzyć sklep internetowy i wiele innych możliwości.

 Re: Co można zrobić w domu będąc na bezrobociu?
Autor: mbb (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-02-01 15:52

Nie będę oryginalna - uczyć się. Na bezrobociu podszkalałam się m. in. z Excela i bawiłam się PowerPointem - po kilku latach okazało się to przydatne w pracy.

 Re: Co można zrobić w domu będąc na bezrobociu?
Autor: anonim (---.centertel.pl)
Data:   2012-02-01 17:08

Także polecam kursy akademii parp podane w linku wyżej.

 Re: Co można zrobić w domu będąc na bezrobociu?
Autor: Marlinek (---.rzeszow.vectranet.pl)
Data:   2012-02-01 17:25

Do propozycji powyżej dopiszę wolontariat. Kontakt z ludźmi daje większe możliwości osobistego rozwoju i czasami pomaga znaleźć pracę płatną (np. komuś wspomnisz, że szukasz pracy - może ktoś będzie coś wiedział - ludzie chętnie sobie pomagają, jeśli im się pomaga).

 Re: Co można zrobić w domu będąc na bezrobociu?
Autor: tela (---.85-237-183.tkchopin.pl)
Data:   2012-02-01 19:27

chodzi mi bardziej o jakieś ciekawe hobby, pasję.

 Re: Co można zrobić w domu będąc na bezrobociu?
Autor: MaBi (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2012-02-01 20:09

Nauczyć się szyć, robić na drutach, itp. Zobacz na blogach, jakie cudeńka robią kobiety.

 Re: Co można zrobić w domu będąc na bezrobociu?
Autor: Beata (---.1000lecie.pl)
Data:   2012-02-01 20:23

można szyć, haftować, wyszywać, robić na drutach, majsterkować, odnowić meble lub drzwi wewnętrzne, zrobić mały remoncik, ustrajać mieszkanie, rysować, malować, projektować ubrania lub wnętrza, fotografować, pisać wiersze lub prozę, prowadzić bloga/pisać pamiętnik, hodować zwierzątka, np. papużki, pielęgnować kwiaty, nauczyć się języka obcego, projektowania stron internetowych, szukać chłopaka/męża przez internet. :)

 Re: Co można zrobić w domu będąc na bezrobociu?
Autor: Marlinek (---.play-internet.pl)
Data:   2012-02-01 20:27

Hobby i pasja mają to do siebie, że muszą fascynować. Pomyśl zatem co Cię fascynuje, czym się interesujesz, co lubisz robić.

 Re: Co można zrobić w domu będąc na bezrobociu?
Autor: m (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2012-02-01 20:37

1. Można spisać historię rodziny i stworzyć drzewo genealogiczne. Gdy ma się więcej wolnego czasu, warto go wykorzystać na rozmowy z najstarszymi członkami rodziny (również przez telefon - będą szczęśliwi, że kogoś interesuje ich przeszłość). Internet też może tu wiele pomóc.
2. Zaprosić kogoś do siebie na tanie wakacje, przygotować solidny plan zwiedzania Twojego miasta (należy się wykazać wiedzą np. historyczną, a nie tylko znajomością topografii), a następnie skorzystać z takiej możliwości u swoich gości. Tanie wakacje podczas bezrobocia to może być fajna sprawa.
3. Można przearanżować wnętrze mieszkania.
4. Osobiście czytałabym ile wlezie, szczególnie książki traktujące o historii, II wojnie światowej itp.
5. Wcześniejsza rada o wolontariacie jest bardzo dobra, nie skupia się tylko na realizowaniu własnego ja, ale też na budowaniu dobra na świecie.

 Re: Co można zrobić w domu będąc na bezrobociu?
Autor: domi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-02-01 22:50

Sorry, że jestem taka "przyziemna", ale hobby i pasje można sobie wybierać, kiedy ma się pracę, i szuka czegoś ponad to. Gdy byłam bezrobotna robiłam wszystko, żeby pracę znaleźć. Poszukiwałam pracy i jednocześnie opiekowałam się dwójką maluchów. Zarabiałam na siebie i miałam czas, by szukać pracy. Nie rozumiem - możesz pracować - nie pracujesz, ale bardziej niż pracy, potrzebujesz pasji i hobby? Czyżby pasożyt z pasją? ;)

 Re: Co można zrobić w domu będąc na bezrobociu?
Autor: Esterka (---.204.118.24.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2012-02-01 23:40

domi - stawiam raczej na dobrą organizację czasu i chęć robienia czegoś pożytecznego, MIMO braku pracy. Po to, żeby nie zgłupieć i w depresję nie wpaść. Tela napisała, że pracy szuka.

Telu: zastanów się, co lubisz robić, albo czego zawsze chciałaś spróbować, a jakoś tak czasu albo okazji nie miałaś. Dziewczyny radziły już trochę, od siebie dołożę jeszcze decoupage i inne roboty ręczno-dekoracyjne, taniec, fitness (ćwiczyć możesz też w domu, w internecie znajdziesz i kroki do tańca np. irlandzkiego i ćwiczenia fizyczne, zumba - połączenie fitnessu z sambą). Możesz też zrobić generalny porządek w swoich rzeczach, ciuchach, w kuchni, książkach i czym tylko się da. Szkolenie z komputera, zwłaszcza z Office'a to dobry pomysł. Jeśli możesz kupić sobie podręczniki, proponuję te do ECDL (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych) - są cienkie, przystępnie napisane, niedrogie i przygotowują do egzaminu z ECDL.
Podoba mi się też pomysł sklepu internetowego, warto by się tylko zastanowić z jakiej branży.

 Re: Co można zrobić w domu będąc na bezrobociu?
Autor: Marta (---.28.160.56.threembb.co.uk)
Data:   2012-02-02 00:19

Z tego co wiem, żeby legalnie prowadzić sklep internetowy trzeba mieć założoną działalność gospodarczą i przy niskich dochodach, albo ich braku (a tak często bywa na początku działalności), składki na ZUS i inne takie są po prostu za duże. Nie zakłada się firmy "w wolnej chwili" i jako hobby, to wymaga dużo pracy i wysiłku. Jak się ma dobry pomysł i samozaparcie, można próbować.

 Re: Co można zrobić w domu będąc na bezrobociu?
Autor: Beata (---.1000lecie.pl)
Data:   2012-02-02 02:16

Składek ZUS na początku działalności można uniknąć zakładając firmę w ramach tzw. akademickich inkubatorów przedsiębiorczości (oni za nas płacą przez jakiś czas), natomiast wsparcie finansowe i doradcze na otwarcie własnej działalności można uzyskać startując ze swoim biznesplanem w ramach jednego z projektów unijnych realizowanych np. przez Powiatowe Urzędy Pracy (to dla osób bezrobotnych zarejestrowanych, chcących założyć własną działalność) - przykładowo:
http://www.pupwejherowo.pl/39,projekty-realizowane.html
Dlatego w czasie swojej bezczynności zawodowej możesz np. wziąć udział w takim projekcie jako uczestnik, doszkalać się, zdobywać niezbędną wiedzę i pisać biznesplan (oni też w tym pomagają).
Poza tym polecam e-learning na stronach NBP:
http://www.nbportal.pl/pl/np/nauka/kursy

 Re: Co można zrobić w domu będąc na bezrobociu?
Autor: Marlinek (---.rzeszow.vectranet.pl)
Data:   2012-02-02 08:41

Dla osób, które w ciągu ostatnich 5 lat nie prowadziły działalności gospodarczej składki na ZUS są preferencyjne, za styczeń 2012 wynoszą 387,94 zł.

 Re: Co można zrobić w domu będąc na bezrobociu?
Autor: lola (---.47.220.87.dynamic.jazztel.es)
Data:   2012-02-02 12:09

uczyć się angielskiego, hiszpańskiego i włoskiego - zawsze się przydaje, a pracując nigdy nie ma się na to czasu.

 Re: Co można zrobić w domu będąc na bezrobociu?
Autor: dominik (---.play-internet.pl)
Data:   2012-02-02 21:26

czytaj też Pismo Święte, będziesz wzrastać w ten sposób.
nie wiem kim jesteś, jaki jest twój stan, jak wygląda twoje życie, ale wedle stanu i powołania w jakim cię Pan Bóg zastał, tak też staraj się wzrastać. :)

 Re: Co można zrobić w domu będąc na bezrobociu?
Autor: Tionne (78.8.136.---)
Data:   2012-02-02 21:55

Ulepszaj umiejętności kulinarne. Najlepiej w połączeniu z jakimś sportem. Teraz w modzie jest chodzenie z kijkami (nordic walking).
Możesz zrobić przegląd zębów u dentysty. Wiadomo kolejki.
Tak w ogóle, hobby jest tym co lubisz, więc sama musisz zdecydować.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: